Архів новин

7 листопада 2019

У відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася інформаційна година «Програми НАТО для України» для студентів Вінницького коледжу Університету «Україна». Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру та стабільності на євроатлантичному просторі. У рамках співпраці Україна бере участь у різноманітних актуальних програмах, серед яких – «Наука заради миру та безпеки». Українські науковці мають можливість отримати гранти НАТО для реалізації власних проектів, спрямованих на боротьбу з новими викликами безпеці, таких як тероризм, енергетична безпека, кіберзахист, охорона навколишнього середовища тощо.


17 вересня 2019

Центр євроатлантичної інтеграції України, який функціонує на базі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, продовжує інформувати студентську молодь Вінниччини про виникнення, діяльність і розвиток Північноатлантичного альянсу. Сьогодні, 17 вересня, фахівці бібліотеки завітали до Вінницького коледжу будівництва і архітектури КНУБА з інформаційною годиною «Стратегічна концепція України – НАТО».


28 серпня 2019

З 28 серпня 2019 року у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ви можете ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «НАТО – всесвітня безпека».

Головна роль НАТО полягає в забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв'язання суперечок і підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні. Альянс стоїть на захисті своїх країн-членів від загрози агресії: головним військово-політичним принципом організації є система колективної безпеки, тобто спільних організованих дій всіх її членів у відповідь на напад ззовні. Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру і стабільності на євроатлантичному просторі. У нових умовах позаблоковості Україна в повному обсязі продовжує виконувати взяті перед світовою спільнотою зобов'язання у питаннях підтримання миру, регіональної та загальносвітової безпеки.

Запрошуємо до перегляду!


26 червня 2019

Головною метою НАТО є захист свободи і безпеки всіх її членів політичними та військовими засобами відповідно до Статуту ООН. З самого початку існування Альянс працює над установленням справедливого і тривалого мирного порядку в Європі на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. Ця головна мета Альянсу наповнилась новим змістом по закінченні холодної війни, оскільки вперше у повоєнній історії Європи перспектива її досягнення стала реальністю.

Організація закладає необхідне підґрунтя для стабільного клімату безпеки в Європі на основі зміцнення демократичних інститутів і прагнення до розв’язання суперечок мирним шляхом. Альянс намагається створити такі умови, за яких жодна країна не могла б вдаватись до залякування чи тиску, спрямованих проти будь-якої іншої держави, через загрозу силою, або загрозу застосування сили.

Нині діяльність Альянсу дедалі розширюється, охоплюючи співпрацю з Україною.

Більше про НАТО та співпрацю з Україною ви можете дізнатися, завітавши до відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук на перегляд документів із книжково-ілюстративної виставки «НАТО – етимологія безпеки».


16 травня 2019

Працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали до Вінницького вищого професійного училища № 11 з інформаційною годиною «НАТО-Україна: безпека, захист, стабільність». Учні дізналися про організацію Північноатлантичного договору, її розвиток та співпрацю з Україною. Здобуті знання закріпили вікториною «Що ти знаєш про НАТО?». Найактивніші отримали на згадку сувеніри.


 

12 березня 2019

 Партнерство Україна – НАТО: більш, ніж військове співробітництво


28 лютого 2019

На сьогодні питання вступу України до НАТО – це потреба нашої країни, а також вимога часу. З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, спрямованої на підвищення рівня обізнаності вінничан з питань євроатлантичної інтеграції України відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організував для студентів І курсу Вінницького кооперативного інституту інформаційну годину «Співробітництво Україна-НАТО: особливості осмислення співробітництва». Захід відбувся за участю старшого викладача кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики, заступника декана історичного факультету ДонНУ імені Василя Стуса М. І. Прихненка.

 


31 січня 2019

31 січня для студентів І курсу Вінницького коледжу будівництва та архітектури КНУБА було проведено екскурсію Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Фахівці відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організували для них вікторину «Що ти знаєш про НАТО?»..

 

13 грудня 2018

13 грудня в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва пройшла інформаційна година «Співробітництво з НАТО: панацея чи орієнтир реформування сектору безпеки України?» за участю декана історичного факультету ДонНУ імені Василя Стуса, кандидата історичних наук, доцента кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Темірова Юрія Тешабайовича. Слухачами були студенти Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ та Вінницького вищого професійного училища сфери послуг. Виступ завершився жвавим діалогом між студентами та доповідачем.

Фотоматеріали


 

29 листопада 2018

29 листопада в ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася інформаційна година для студентів Вінницького коледжу будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури. На захід було запрошено аспіранта кафедри історії України історичного факультету ДонНУ імені Василя Стуса Кирила Ігоровича Мєлєкєсцева, який виступив перед слухачами з презентацією «Союзники та вороги України на шляху до євроатлантичної інтеграції». Також бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Тетяна Горовенко разом зі студентами розглянули статтю Олега Чорногуза «Чому я не хочу в НАТО або десять заповідей» та зробили оцінку зміни поглядів українців щодо вступу в НАТО за останні 10 років.

Фотоматеріали


30 жовтня 2018

30 жовтня до ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітали студенти 1-го курсу Вінницького коледжу будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури. Бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Т. М. Горовенко провела для присутніх інформаційну годину «Хронологія партнерства Україна – НАТО», під час якої вони дізналися про євроатлантичний курс України, досягнення та перешкоди на шляху України до НАТО, а також про плідну багаторічну співпрацю нашої країни з Альянсом. До того ж студенти мали нагоду подивитися цікаве відео та взяти участь у вікторині.

Фотоматеріали


 

27 вересня 2018

27 вересня бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Т. М. Горовенко в рамках програми «Партнерство заради миру та безпеки» провела годину запитань і відповідей «Співробітництво Україна – НАТО» із студентами І курсу ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Першокурсники мали нагоду дізнатися про історію створення НАТО, основні напрямки діяльності та співробітництва з Україною.

Фотоматеріали

 


5 червня 2018

5 червня працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали до Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій з інформаційною годиною «Україна – НАТО. Результати весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО». Слухачами були студенти 1 курсу спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» та викладачі. Бібліотекар Т. М. Горовенко ознайомила присутніх з основними напрямками діяльності Північноатлантичного альянсу та співпрацею України з НАТО, а також розповіла про результати сесії ПА НАТО, яка проходила в травні 2018 року. Інформаційна година була доповнена презентацією «НАТО. Євроатлантична інтеграція України», тематичними відеороликами та вікториною..

 


29 травня 2018

У читальному залі ВОУНБ імені К. А. Тімірязєва пройшла інформаційна година «Україна – НАТО. Партнерство має значення». Слухачами були студенти 1 курсу спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Вінницького коледжу будівництва та архітектури КНУБА. Працівник відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Т. М. Горовенко розповіла присутнім про історію співробітництва України і НАТО та перспективи подальшої співпраці. Гарним доповненням заходу стали презентація, відеоролики та вікторина.

Фотоматеріали

 


4 квітня 2018

4 квітня до 69-ї річниці заснування НАТО відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук спільно з відділом економіки і новітніх технологій провели День інформації. Слухачами були студенти ІІІ курсу Вінницького коледжу економіки та підприємництва ТНЕУ, співробітники та користувачі бібліотеки ВОУНБ імені К. А. Тімірязєва. Бібліотекар Т. М. Горовенко розповіла присутнім про історію та розвиток Північноатлантичного альянсу. Її повідомлення супроводжувала презентація «НАТО – організація колективної безпеки». Провідний бібліотекар О. В. Левінчук прокоментувала книжково-ілюстративну виставку «Віхи історії та погляд у майбутнє». Учасники також переглянули фрагменти з документального фільму «НАТО: свій чи чужий?».

 


27 березня 2018

27 березня у відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали студенти І курсу факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського. Бібліотекар Т. М. Горовенко провела для відвідувачів пізнавальну годину «Рух України до НАТО».

 

 

 


26 лютого 2018

26 лютого працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали з інформаційною годиною «Україна – НАТО. Формула безпеки» до Вінницького коледжу будівництва та архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури. Слухачами були студенти-дизайнери І курсу та викладач закладу Ю. В. Мала. Бібліотекар Т. М. Горовенко провела інформаційно-роз'яснювальну роботу, спрямовану на підвищення рівня обізнаності студентів з питань євроатлантичної інтеграції України. Учасники заходу дізналися, що НАТО – це не лише військове співробітництво, а й питання кібербезпеки, екологічної безпеки, це гуманітарні проекти та багато-багато іншого, що дозволяє інтегрувати суспільство в євроатлантичний простір спілкування.

 


30 січня 2018

У рамках діяльності Центру європейської інформації працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали з інформаційною годиною «Україна – НАТО: співпраця в дії» у Вінницький коледж архітектури та будівництва Київського національного університету будівництва та архітектури. Студенти І курсу більше дізналися про Північноатлантичну організацію, а також розглянули співробітництво України і НАТО. За останні роки співпраці було вирішено ряд питань, серед них чільне місце займають оборонна реформа, боротьба з тероризмом, підтримання миру, військове співробітництво, а також наука й техніка. Зустріч пройшла цікаво, в діалозі зі студентами.

 


 

Заходи ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з

Донецьким національним університетом імені Василя Стуса в рамках

«Плану заходів щодо реалізації у Вінницькій області Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік»

На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України № 308-р від 11 травня 2017 року «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік» та в рамках «Плану заходів щодо реалізації у Вінницькій області Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік» (Розпорядження № 406 від 15 червня 2017 року) Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з ДНУ імені Василя Стуса провели ряд заходів:

 • модель переговорного процесу «Відновлення довіри та створення механізму взаємодії» (НАТО-РФ) (13 грудня 2017р.);

 • семінар-тренінг «Яка безпека нам потрібна? Руйнуємо міфи про НАТО» (19–20 грудня 2017 р.);

 • пересувна виставка «НАТО: погляд крізь залізну завісу» (з 11 по 22 грудня 2017 р.).

11 грудня 2017

10:00  Пересувна виставка «НАТО: погляд крізь залізну завісу» (з 11 по 22 грудня 2017 року) – вестибюль ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІV поверх)

 

12 грудня 2017

15:00  Модель переговорного процесу «Додаткові інструменти мирного врегулювання конфлікту Сирії» (США-РФ) – читальна зала відділу економіки і новітніх технологій (вул. Соборна, 70, І поверх)

 

13 грудня 2017

13:00 Модель переговорного процесу «Відновлення довіри та створення механізму взаємодії» (НАТО–РФ) – читальна зала відділу економіки і новітніх технологій (вул. Соборна, 70, І поверх)

 

19 грудня 2017

14:00  Семінар-тренінг «Яка безпека нам потрібна? Руйнуємо міфи про НАТО» для старшокласників загальноосвітніх шкіл міста Вінниця – читальна зала відділу аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх)

16:00  Модель переговорного процесу «Енергетичне співробітництво в умовах санаційного режиму» (ЄС–РФ) – читальна зала відділу аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх)

 

20 грудня 2017

10:00 Семінар-тренінг «Яка безпека нам потрібна? Руйнуємо міфи про НАТО» для вчителів загальноосвітніх шкіл міста Вінниці та Вінницької області – відділ аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх)

13:00 Модель переговорного процесу «Спільні інфраструктурні проекти в межах китайської ініціативи «Один пояс – один шлях» (КНР–РФ) – відділ аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх)

 


15 листопада 2017

 

НАТО – це політико-військовий альянс, основними цілями якого є колективна оборона його членів і збереження демократичного миру в північноатлантичному регіоні.

«Що ти знаєш про НАТО?» – вікторина під такою назвою відбулась сьогодні у Вінницькому соціально-економічному інституті Університету «Україна». Захід організував Центр європейської інформації, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.


12 жовтня 2017

Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру і стабільності на євроатлантичному просторі. Сьогодні у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася інформаційна година «Україна – НАТО: умови співробітництва», організована Центром Європейської інформації для студентів Вищого професійного училища № 11. 

 

 

 

 

 

 


5 вересня 2017

 

 

У відділі із гуманітарних, технічних та природничих наук представлений Інформаційний стенд «Україна-НАТО».

Запрошуємо до перегляду!

 

 

 


8 грудня 2016

8-9 грудня 2016 року Центр європейської інформації брав участь у роботі  Осінньої Академії НАТО «Встановлення довіри до України: досвід НАТО у примиренні через інформацію та діалог», яка проходила на базі Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. Захід організовували Донецький національний університет імені Василя Стуса, Національний інститут стратегічних досліджень, Центр інформації та документації НАТО в Україні. Участь у заході брав Джордж Кент, заступник посла США в Україні, Джеймс Шерр, асоційований науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин; К.Кононенко, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень; Юрій Теміров, декан історичного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса; Ніно Чікадзе, директор Центру геополітичних досліджень Чорноморського регіону та інші. В рамках заходу відбулися сесії «Шлях до миру на Донбасі: лабіринти конфлікту», «Нема часу чекати: побудова комунікацій та забезпечення примирення. Як ефективно використати досвід НАТО?» й семінари «Аналіз індексу безпеки: створення Паспорту національної безпеки в регіонах», «Моделювання побудови суспільства та нації» та інші. 

Детальніше

 Відео>>     Відео >>

 


16 жовтня 2008 р.

Інформаційно-просвітницький семінар «Роль суспільства в реалізації політики Євроатлантичної інтеграції України» пройшов на базі ВОУНБ, організатором якого виступила Асоціація ветеранів силових структур України. Крім бібліотеки, інформаційну та технічну підтримку в проведенні семінару надав Центр європейської інформації у м. Вінниця, що діє на базі ВОУНБ.

Про переваги і недоліки вступу держави до військового Альянсу говорили: аташе Департаменту НАТО МЗС України Анна Козярська, представники обласної та місцевих влад, штабу Повітряних Сил, освіти, студенства.


 

15 жовтня 2008 р.

Засідання студентського євроклубу ВТЕІ КНТУ

У Центрі європейської інформації у м. Вінниця на базі ВОУНБ відбулося засідання студентського євроклубу Вінницького торгово-економічного інституту КНТУ на тематику НАТО. Молоді активісти студентського руху обговорили аспекти відносин Україна-НАТО, переваги та недоліки вступу України до НАТО, а також переглянули фрагменти фільму «НАТО: Свій чи Чужий».


  

10 липня 2008 р.

Семінар „Перспективи розвитку відносин між Україною та НАТО: роль державних органів та громадянського суспільства"

Представники Центру європейської інформації у м. Вінниця взяли участь у семінарі „Перспективи розвитку відносин між Україною та НАТО: роль державних органів та громадянського суспільства", що проводився на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва. Організаторами семінару виступили Вінницька обласна Рада, Громадська Ліга „Україна-НАТО", Вінницька обласна асоціація ветеранів силових структур України за підтримки Посольства Королівства Норвегії в Україні. В роботі семінару взяли участь 1-й секретар Посольства Королівства Норвегії в Україні, військовий аташе Посольства Словацької Республіки в Україні, представники Національного Центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Національної Академії оборони України, Громадської Ліги «Україна-НАТО», представники районних державних адміністрацій, районних Рад громадських організацій області, працівники бібліотечних установ, науковці, які обговорили питання щодо оцінки прогресу України на шляху досягнення членства в НАТО та реалізації демократичних та економічних перетворень в Україні як шлях до членства в НАТО.

Організаційну допомогу в проведенні заходу надали Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва та Центр європейської інформації у м. Вінниця, що організували виставку літератури на тематику НАТО та презентували фрагменти документального серіалу «НАТО: Свій чи Чужий?».

По завершенню семінару голова Громадської Ліги «Україна-НАТО» Сергій Джордж та завідуючий відділу Національного Центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев відвідали Центр європейської інформації у м. Вінниця та ознайомилися з його діяльністю.


 

8 липня 2008 р.

 

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

Громадська ліга «Україна - НАТО»

Вінницька обласна асоціація ветеранів силових структур України (член

громадської ліги «Україна -НАТО»)

Семінар

«Перспективи розвитку відносин між Україною та НАТО: роль державних органів

та громадянського суспільства» м.Вінниця  

10 липня 2008 року о 10 годині у відділі "Літератури та інформації з гуманітарних наук" (3-й поверх), Соборна, 73

 

Робоча мова: українська, російська, англійська

10:30 - 11:00 Реєстрація

11:00 — 11:10 Презентація діяльності громадської Ліги «Україна - НАТО» та матеріалів із питань європейської інтеграції України.

11:10 — 11:20 Вітальні ремарки.ПРОГРАМА

11.20 - 13.00 Сесія 1 Оцінка прогресу України на шляху досягнення членства в НАТО.

Головуючий Сергій Джердж - голова Громадської Ліги «Україна - НАТО»

 • 1 .Реалізація української державної політики співробітництва з НАТО. (Фурашев В.)
 • 2.Євроатлантична інтеграція України та національна безпека держави:  завдання та проблеми. (Коряк В.)
 • 3.Демократичне врегулювання як принцип функціонування НАТО. (Фітель С.)
 • 4.Соціальні аспекти співробітництва України з НАТО. (Московчук Ю).
 • 5.ПДЧ як фактор посилення внутрішніх реформ в державі. (Брилюк В.)
 • б.Входження України в європейську систему безпеки та євроатлантична інтеграція. (Нижник О.)
 • Дискусія - обговорення питань з учасниками семінару.

13:00 - 13:30 Перерва на каву

13:30 — 15:00 Сесія 2 Реалізація демократичних та економічних перетворень в Україні як шлях до членства в НАТО

Головуючий Сергій Джердж - голова Громадської Ліги «Україна - НАТО»

 • 1 .Політичні, економічні та без пекові переваги євроатлантичної інтеграції України. (Слотюк П.)
 • 2.Ефективність діяльності державних органів в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України. (Штогрін Р.)
 • 3.Місце і роль інститутів громадянського суспільства України в процесах євроатлантичної інтеграції. (Бойко П.)
 • 4.Система інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції України та шляхи її вдосконалення . (Морозова Н.)
 • 5.Безпека через освіту і науку - важливий елемент співпраці України з НАТО. (Корнієнко В.)
 • б.Україна і НАТО в міжнародних відносинах: особливості співпраці та взаємодії. (Дюре М., Шпортько В.)
 • Дискусія - обговорення питань учасниками семінару

15:00 — 15:15 Заключні виступи, підведення підсумків

15:15-16:30 Прийняття звернень, спільних заяв учасників семінару

Оргкомітет: контактний телефон 8 (0432) 61-44-54

 

ПРЕС-РЕЛІЗ


11 березня 2008 р.

11 березня 2008 року в м. Києві  відбувся круглий стіл «Інформаційна складова євроатлантичної інтеграції України». 

Організаторами заходу виступили ВГО „Демократична дія”, Громадська Ліга Україна – НАТО, Центр інформації та документації НАТО в Україні.

Метою круглого столу була підтримка функціонування інформаційних стендів «Україна-НАТО» в обласних універсальних наукових бібліотеках та бібліотеках вищих навчальних закладів України.

Учасникам заходу були презентовані інформаційно-аналітичні матеріали по НАТО.

 


1 лютого 2008 р.

Громадська Рада при Вінницькій обласній Раді та обласна Асоціація Ветеранів силових структур України за участю Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва, Національного центру з питань інтеграції України, Громадської ліги "Україна-НАТО"  Надзвичайного Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Урбана Руснака 1 лютого 2008 року проводять засідання "круглого столу" на тему: "Євроінтеграційний курс і система національної безпеки України". Початок засідання о 15.00 год.

Порядок денний:

 1. Нова стратегічна концепція європейської та євроатлантичної інтеграції, її зміст і направленість.
 2. Шлях наближення України до членства в європейських і євроатлантичних структурах та очікувані переваги взятого державного курсу.


4 квітня 2007 р.

У відділі літератури та інформації з питань економіки та права  пройшов День інформації   «Україна. Євросоюз. НАТО: кроки зближення» (До Дня створення НАТО)


16 травня 2005 р.

В рамках відзначення Дня Європи з метою ознайомлення з досвідом роботи обласної наукової бібліотеки ім.К.А.Тімірязєва по пропаганді літератури з питань євроінтеграції та співпраці України і НАТО її відвідав перший заступник Міністра, керівник апарату Міністерства закордонних справ України В.С.Огризко.

 

 

 


26 липня 2004 р.

Сьогодні Всеукраїнською громадською організацією „Демократична дія” в особі президента Сергія Джерджа та Центром інформації та документації НАТО в Україні в особі директора Мішеля Дюре було передано літературу, книги, довідники, підручники, журнали, газети, CD- диски та інші матеріали в яких висвітлюється діяльність НАТО, стан співробітництва Україна-НАТО та питання євроатлантичної інтеграції України.

Запрошуємо Вас ознайомитися з всіма матеріалами у читальному залі нашої бібліотеки за адресою вул. Соборна, 73 (третій поверх).

Довідки за телефоном 32-05-78.