Архів новин
2021 рік
30 листопада 2021
Роль НАТО в сучасному світі
З моменту заснування Північноатлантичний альянс продовжує залишатися сучасною, могутньою, військово-політичною організацією, що пильно слідкує за дотриманням цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв’язання суперечок у євроатлантичному регіоні. Діяльність НАТО має великий вплив на розвиток світового порядку та України зокрема. Євроатлантична інтеграція є стратегічним напрямом розвитку та поглиблення співпраці між розвинутими країнами. Нині діяльність Альянсу дедалі розширюється та спрямована на те, щоб зробити НАТО здатним запобігати новим викликам у галузі безпеки, які властиві ХХІ століттю.
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, пропонує до уваги користувачів книжково-ілюстративну виставку «Роль НАТО в сучасному світі».
30 листопада 2021
Євроатлантична інтеграція України: подолання стереотипів та міфів
30 листопада Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, провів інформаційну онлайн-годину «Євроатлантична інтеграція України: подолання стереотипів та міфів» для студентів Вінницького медичного фахового коледжу ім. акад. Д. К. Заболотного та Вищого художнього професійно-технічного училища № 5 м. Вінниці.
З самого початку існування Північноатлантичний альянс працює над установленням справедливого й тривалого мирного порядку на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. За останні два десятиліття Альянс створив мережу структурованих партнерських відносин з державами на євроатлантичному просторі. НАТО визнає українські прагнення до євроатлантичної інтеграції та підтримує Україну на шляху її реформ, що мають вирішальне значення для процвітання й миру в нашій державі та стабільності в євроатлантичному регіоні.
11 жовтня 2021
Стратегії НАТО-2030: українські перспективи
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував книжково-ілюстративну виставку «Стратегії НАТО-2030: українські перспективи».
У грудні 2019 року лідери країн НАТО доручили Генеральному секретарю Єнсу Столтенбергу підготувати нову стратегію Альянсу. Наприкінці минулого року Північноатлантичний альянс представив доповідь «НАТО-2030: Єдність у новій ері». Згідно з новою стратегією організація повинна залишатися гарантом миру, стабільності та верховенства закону, майданчиком для розробки відповідей на виклики нацбезпеки, а також зміцнювати відносини з Євросоюзом. Усього нова концепція містить 67 сторінок і 138 рекомендацій.
У новій стратегії НАТО Україні також приділено увагу: не тільки кілька разів згадано окупацію Криму, а й чітко прописано «вторгнення та окупація частини Східної України». Також зазначено, що Альянс повинен прагнути до розширення й зміцнення партнерських відносин з Україною та Грузією. Своєю чергою наша країна створює національну систему переходу на стандарти Північноатлантичного альянсу, яка повинна прискорити шлях до повноправного членства в організації. НАТО продовжує підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України та залишається прихильником тісної співпраці.
24 вересня 2021
Мандрівка країнами Північноатлантичного альянсу
«Подорожувати – значить жити» – так писав славетний данський казкар Ганс Крістіан Андерсен. 27 вересня українці відзначають Всесвітній день туризму, заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році. Це свято не тільки тих, хто безпосередньо працює у сфері туристичного бізнесу, а й кожного, хто хоч раз відчув себе мандрівником, вибравшись зі щоденної буденної метушні. Тільки подорожуючи іншими країнами, можна відчути справжній смак життя.
До Всесвітнього дня туризму Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував віртуальну виставку «Мандрівка країнами Північноатлантичного альянсу».
Запрошуємо до перегляду!
8 вересня 2021
Євроінтеграція – шлях до демократії та процвітання
15 вересня у світі відзначають Міжнародний день демократії, проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 13 грудня 2007 року. Демократія належить до універсальних загальнолюдських цінностей і основоположних принципів Європейського Союзу.
З цієї нагоди центр європейської інформації, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, провів інформаційну онлайн-годину «Євроінтеграція – шлях до демократії та процвітання» для слухачів КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».
5 серпня 2021
Євроатлантична інтеграція
Щорічно, 12 серпня, у світі відзначається Міжнародний день молоді. Це свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 1999 року. Мета проведення цього дня – об’єднати молодих людей різних країн для вирішення проблем молоді, захисту їх прав та свобод.
З нагоди свята Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував книжково-ілюстративну виставку «Євроатлантична інтеграція – шлях до гідного майбутнього української молоді».
Вступ України до Північноатлантичного альянсу відкриває нові можливості, сприяє впровадженню економічних, політичних і соціальних реформ для досягнення європейських стандартів внутрішнього життя країни. Для НАТО є пріоритетом залучення молодих професіоналів до вирішення сучасних проблем у всіх сферах діяльності. Молодь відіграє важливу роль у формуванні майбутнього НАТО та захисті цінностей Альянсу – свободи, демократії і верховенства права.
21 липня 2021
Розширення НАТО: нові можливості і перспективи
З моменту заснування в 1949 році Північноатлантичного альянсу до дванадцяти країн-засновниць – Бельгії, Канади, Данії, Франції, Ісландії, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Великої Британії та США – приєдналося вісімнадцять нових членів могутнього військово-політичного союзу. Останньою до лав організації у 2020 році увійшла Північна Македонія. Сьогодні Україна конституційно закріпила євроатлантичний курс та є однією з кандидатів на членство в НАТО.
Стаття 10 Північноатлантичного договору описує, як країни, що не є членами, можуть вступити до НАТО, і викладає політику альянсу щодо «відкритих дверей». Країни-кандидати мають виконати План дій щодо членства в НАТО, який реалізовується на основі індивідуального діалогу з країною-кандидаткою. Він розроблений з метою підтвердження чіткого курсу та зобов’язання щодо подальшого розширення Північноатлантичного альянсу шляхом запровадження програми заходів, спрямованих на сприяння країнам-претендентам у їхній підготовці до можливого майбутнього вступу до НАТО.
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував книжково-ілюстративну виставку «Розширення НАТО: нові можливості і перспективи».
Запрошуємо до перегляду!
10 червня 2021
Ще раз про Центральну Європу: чому майбутнє Європи вирішується саме тут
Сьогодні існує два основних погляди на Центральну Європу. Перший полягає в сприйнятті її як найбільшої історії європейського успіху за останні десятиліття, оскільки відбувся мирний перехід до демократії та ринкової економіки. Інший зображує Центральну Європу як фрагментований та частково маргіналізований регіон.
Однак Центральна Європа є основним гравцем європейського майбутнього. Її креативний потенціал та історичний досвід – саме ті чинники, які наперед визначили її надважливу роль в європейських політичних темах: розквіт націоналістично-популістичних партій та урядів, дебати навколо розподілу біженців та закриття кордонів, «Європа різних швидкостей», сутички через інтеграцію та панівну культуру, дедалі більша роль релігій у політичному дискурсі.
Центр європейської інформації, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував виставку однієї книги Е. Брікса та Е. Бузека «Ще раз про Центральну Європу: чому майбутнє Європи вирішується саме тут».
Брікс, Е. Ще раз про Центральну Європу: чому майбутнє Європи вирішується саме тут = Mitteleuropa Revisited: Warum Europas Zukunft in Mitteleuropa entschieden wird : пер. з нім. / Еміль Брікс, Ерхард Бузек. – Київ : ДІПА, 2019. – 192 с.
У своїй книзі австрійські політик і дипломат Еміль Брікс та колишній віцеканцлер Ерхард Бузек пропонують новий погляд на роль та задачі Центральної Європи за бурхливих часів у Європейському Союзі. Видання, яке з аналітичною точністю, спираючись на факти, висвітлює відносини між Західною та Центральною Європою, є полум’яною захисною промовою на користь тіснішої інтеграції континенту та культури дискусій, що ставить центральноєвропейські країни на рівноправні позиції.
29 квітня 2021
Історія створення НАТО: все, що треба знати про найпотужнішу організацію світу
29 квітня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організував на платформі відеоконференцій ZOOM інформаційну онлайн-годину «Історія створення НАТО: все, що треба знати про найпотужнішу організацію світу» для студентів І-ІІ курсів юридичного відділу Технологічно-промислового фахового коледжу Вінницького національного аграрного університету.
У заході взяв участь Максим Іванович Прихненко, кандидат політичних наук, старший викладач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики, заступник декана факультету історії та міжнародних відносин Донецького національного університету імені Василя Стуса.
Могутній міжнародний союз 30-ти держав Північної Америки і Європи утворився шляхом підписання 4 квітня 1949 року Північноатлантичного договору. З самого початку існування НАТО працює над установленням справедливого і тривалого мирного порядку на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. Північноатлантичний альянс є співтовариством вільних держав, головна роль якого полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних та військових засобів
19 травня 2021
Культурне різноманіття країн НАТО
Кожен з нас повинен прагнути до того, щоб плюралізм культур, завдяки встановленню діалогу між ними, став нашим спільним багатством. Тільки таким чином ми зможемо уникнути трагічних конфліктів і домогтися сталого розвитку, гарантувати який мають стійкість розмаїття культур і продовження конструктивного і пильного діалогу.
Коїтіро Мацуура, Генеральний директор ЮНЕСКО, 2003
21 травня відзначається Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку, встановлений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2002 році. Це свято дозволяє людям глибше усвідомити цінність культурних надбань та мистецьких традицій і дає можливість розвивати співпрацю між народами. Культурне розмаїття є рушійною силою розвитку не тільки по відношенню до економічного зростання, але й як засіб для більш повноцінного інтелектуального, емоційного, морального та духовного життя.
З нагоди свята Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував віртуальну виставку «Культурне різноманіття країн НАТО».
Запрошуємо до перегляду!
19 березня 2021
Система колективної безпеки НАТО
Регіональний інформаційний центр з питань євроатлантичної інтеграції України в НАТО, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував віртуальну виставку «Система колективної безпеки НАТО в сучасних умовах».
Головною метою Північноатлантичного альянсу є захист свободи і безпеки всіх його членів політичними та військовими засобами відповідно до Статуту ООН. З самого початку існування НАТО працює над установленням справедливого і тривалого мирного порядку в Європі на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. Нині діяльність Альянсу дедалі розширюється, охоплюючи співпрацю з Україною та іншими державами, які не входять до складу НАТО, а також спрямована на те, щоб зробити Північноатлантичний альянс здатним запобігати новим викликам у галузі безпеки, які властиві ХХІ століттю
28 лютого 2021
Співробітництво України з НАТО у військово-технічній сфері
Визнаючи вагомий внесок України в операції та місії Північноатлантичного альянсу, а також успішний прогрес у реформуванні сектору безпеки й оборони держави, в червні 2020 року Альянсом було прийнято рішення визнати Україну як партнера з розширеними можливостями. Цей статус відкриває низку сприятливих умов як для України, так і для НАТО у сферах підготовки військ, участі в операціях та місіях Альянсу, а також обміну досвідом та інформацією.
Співробітництво України й НАТО у військово-технічній сфері полягає в сприянні трансформації та розвитку сектору безпеки і оборони України для виконання властивих йому завдань як в інтересах держави, так і в інтересах забезпечення регіональної та глобальної стабільності і безпеки. Також його метою є застосування механізмів військової співпраці, консультацій та взаємодії, проведення заходів з інформування громадськості, використання можливостей оборонно-технічного співробітництва для розвитку озброєння та військової техніки Збройних Сил України.
У рамках військового співробітництва з НАТО Збройні Сили України беруть участь у низці проєктів та ініціатив Альянсу, що спрямовані на підвищення їх оперативних спроможностей та обороноздатності держави.
Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував книжково-ілюстративну виставку «Співробітництво України з НАТО у військово-технічній сфері».
Запрошуємо всіх охочих до перегляду!
2020 рік
26 листопада 2020
Знай про НАТО більше
Україна продовжує дотримуватися політичного курсу на євроатлантичну інтеграцію, що має вирішальне значення для процвітання та миру в державі. Сьогодні кожен свідомий громадянин повинен бути обізнаним із минулим та сьогоденням Північноатлантичного альянсу. Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук запрошує вас взяти участь у вікторині «Знай про НАТО більше». Оцініть, як добре ви знаєте історію Альянсу та його країн-членів.
29 жовтня 2020
Знай про НАТО більше
Міжрегіональний інформаційний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, пропонує до уваги користувачів віртуальну виставку «Кроки до євроатлантичної співпраці», матеріали якої також представлені у відкритому доступі.
За останні два десятиліття Північноатлантичний альянс створив мережу структурованих партнерських відносин. Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру і стабільності на євроатлантичному просторі та дотримання спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи і верховенства права.
Запрошуємо до перегляду!
24 вересня 2020
24 вересня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук провів інформаційну онлайн-годину «Україна – НАТО: актуальні питання» для учнів 10 класу КЗ «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради».
Північноатлантичний альянс – це військово-політичний союз 30 держав Північної Америки і Європи, головна роль якого полягає в забезпеченні свободи та безпеки країн-членів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв’язання суперечок. Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру та стабільності на євроатлантичному просторі.
Під час інформаційної онлайн-години було розглянуто історію створення та розвитку Північноатлантичного альянсу, особливості організації його діяльності та перспективи взаємовідносин України і НАТО.
31 серпня 2020
Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук пропонує до уваги користувачів віртуальну виставку «НАТО: європейське майбутнє у сфері безпеки».
Нині діяльність Північноатлантичного альянсу дедалі розширюється та є спрямованою на здатність запобігати новим викликам у галузі безпеки. Стратегічна концепція НАТО визначає безпеку на основі співпраці як одне з трьох основоположних завдань Альянсу. Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру та стабільності на євроатлантичному просторі.
31 липня 2020
Діяльність Північноатлантичного альянсу, міжнародного військово-політичного союзу 30 держав Північної Америки і Європи, завжди була спрямована на захист країн-членів від загрози агресії, підтримку демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв’язання суперечок. Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував бібліографічний список найновіших публікацій із журналів і газет «НАТО на шпальтах періодичних видань» для всіх, хто бажає дізнатися більше про Альянс та євроатлантичну інтеграцію України.
25 червня 2020
Євроатлантична інтеграція є стратегічним напрямом розвитку та поглиблення співпраці між розвинутими країнами. Україна вибудовує нові підходи до гарантування національної безпеки, виходячи з довгострокової цілі приєднання до загальноєвропейської системи колективної безпеки, основою якої є НАТО. З цією метою держава здійснює інтеграцію до європейського політичного, економічного, правового простору. Важливою її умовою залишається продовження економічних, політичних і соціальних реформ для досягнення європейських стандартів внутрішнього життя країни.
Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував віртуальну виставку «Євроатлантична інтеграція – шлях до демократії» для всіх, хто бажає дізнатися більше про Організацію Північноатлантичного договору, умови й етапи вступу до Альянсу та особливості партнерських відносин НАТО та України.
28 травня 2020
Північноатлантичний альянс – міжнародна організація, військово-політичний союз 30 держав Північної Америки і Європи, що забезпечує свободу і безпеку країн-членів з використанням політичних і військових засобів. Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру і стабільності на євроатлантичному просторі. Географічно наша країна займає ключове місце на перетині Східної та Західної Європи, має спільний кордон з чотирма країнами НАТО – Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Консультації та співпраця між Україною та НАТО охоплюють широке коло питань. Відбувається співробітництво в реформуванні сектору безпеки та оборони, у військовій і військово-технічній сферах, співробітництво у сферах науки та захисту довкілля, а також у подоланні загроз невоєнного характеру. Україна є єдиною країною-партнером НАТО, що бере участь у всіх основних поточних миротворчих місіях під його проводом. Альянс визнає українські прагнення до євроатлантичної інтеграції та підтримує Україну на шляху її реформ, що мають вирішальне значення для процвітання та миру в державі.
Пропонуємо дізнатися більше про взаємовідносини України та НАТО із найновіших матеріалів фонду Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.
4 квітня 2020
До 71-ї річниці від дня заснування НАТО відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував вікторину «Що ти знаєш про НАТО?». Дізнайтеся, як добре ви знаєте минуле і сьогодення Північноатлантичного альянсу.
4 квітня 2020
4 квітня 2020 року Північноатлантичний альянс святкує 71 річницю з дня заснування. НАТО – могутній військово-політичний союз 30 держав Північної Америки і Європи, головною метою якого є забезпеченні свободи і безпеки країн-членів, дотримання цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв'язання суперечок. Три стовпи Північноатлантичного альянсу, визначені Стратегічною концепцією НАТО – колективна оборона, врегулювання криз і спільна безпека – залишаються наріжним каменем сильного і сучасного НАТО.
До 71 річниці з дня заснування Північноатлантичного альянсу відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував презентацію «НАТО – минуле, майбутнє, сьогодення».
Запрошуємо до перегляду!
20 березня 2020
Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук пропонує до уваги користувачів презентацію «НАТО: зміцнення безпеки шляхом партнерства». Головною метою Північноатлантичного альянсу є захист свободи й безпеки всіх його членів політичними та військовими засобами відповідно до Статуту ООН. З самого початку існування НАТО працює над установленням справедливого та тривалого мирного порядку на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. Нині діяльність Альянсу дедалі розширюється, охоплюючи співпрацю з Україною та іншими державами, які не входять до складу НАТО, а також зусилля, спрямовані на те, щоб зробити Альянс здатним запобігати новим викликам у галузі безпеки.
16 березня 2020
Українське суспільство пройшло складний шлях трансформації своїх поглядів на НАТО і ЄС – від їх абсолютного несприйняття на початку 1990-х років до усвідомлення більшістю українців корисності членства в цих організаціях для реалізації національних інтересів сьогодні. Стратегічний курс на європейську інтеграцію і вступ до НАТО є проявом самобутності української нації, її історичної належності до європейського простору. Бібліотекар ІІ категорії відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Белоус Д. О. підготувала віртуальну виставку «Європейська та Євроатлантична інтеграція України – нові перспективи та виклики» для всіх, хто бажає дізнатися більше про розвиток та поглиблення співпраці з Європейським Союзом та Північноатлантичним альянсом.
2019 рік
7 листопада 2019
У відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася інформаційна година «Програми НАТО для України» для студентів Вінницького коледжу Університету «Україна». Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру та стабільності на євроатлантичному просторі. У рамках співпраці Україна бере участь у різноманітних актуальних програмах, серед яких – «Наука заради миру та безпеки». Українські науковці мають можливість отримати гранти НАТО для реалізації власних проектів, спрямованих на боротьбу з новими викликами безпеці, таких як тероризм, енергетична безпека, кіберзахист, охорона навколишнього середовища тощо.
17 вересня 2019
Центр євроатлантичної інтеграції України, який функціонує на базі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, продовжує інформувати студентську молодь Вінниччини про виникнення, діяльність і розвиток Північноатлантичного альянсу. Сьогодні, 17 вересня, фахівці бібліотеки завітали до Вінницького коледжу будівництва і архітектури КНУБА з інформаційною годиною «Стратегічна концепція України – НАТО».
28 серпня 2019
З 28 серпня 2019 року у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ви можете ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «НАТО – всесвітня безпека».
Головна роль НАТО полягає в забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв'язання суперечок і підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні. Альянс стоїть на захисті своїх країн-членів від загрози агресії: головним військово-політичним принципом організації є система колективної безпеки, тобто спільних організованих дій всіх її членів у відповідь на напад ззовні. Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру і стабільності на євроатлантичному просторі. У нових умовах позаблоковості Україна в повному обсязі продовжує виконувати взяті перед світовою спільнотою зобов'язання у питаннях підтримання миру, регіональної та загальносвітової безпеки.
Запрошуємо до перегляду!
26 червня 2019
Головною метою НАТО є захист свободи і безпеки всіх її членів політичними та військовими засобами відповідно до Статуту ООН. З самого початку існування Альянс працює над установленням справедливого і тривалого мирного порядку в Європі на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. Ця головна мета Альянсу наповнилась новим змістом по закінченні холодної війни, оскільки вперше у повоєнній історії Європи перспектива її досягнення стала реальністю.
Організація закладає необхідне підґрунтя для стабільного клімату безпеки в Європі на основі зміцнення демократичних інститутів і прагнення до розв’язання суперечок мирним шляхом. Альянс намагається створити такі умови, за яких жодна країна не могла б вдаватись до залякування чи тиску, спрямованих проти будь-якої іншої держави, через загрозу силою, або загрозу застосування сили.
Нині діяльність Альянсу дедалі розширюється, охоплюючи співпрацю з Україною.
Більше про НАТО та співпрацю з Україною ви можете дізнатися, завітавши до відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук на перегляд документів із книжково-ілюстративної виставки «НАТО – етимологія безпеки».
16 травня 2019
Працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали до Вінницького вищого професійного училища № 11 з інформаційною годиною «НАТО-Україна: безпека, захист, стабільність». Учні дізналися про організацію Північноатлантичного договору, її розвиток та співпрацю з Україною. Здобуті знання закріпили вікториною «Що ти знаєш про НАТО?». Найактивніші отримали на згадку сувеніри.
12 березня 2019
Партнерство Україна – НАТО: більш, ніж військове співробітництво
28 лютого 2019
На сьогодні питання вступу України до НАТО – це потреба нашої країни, а також вимога часу. З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, спрямованої на підвищення рівня обізнаності вінничан з питань євроатлантичної інтеграції України відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організував для студентів І курсу Вінницького кооперативного інституту інформаційну годину «Співробітництво Україна-НАТО: особливості осмислення співробітництва». Захід відбувся за участю старшого викладача кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики, заступника декана історичного факультету ДонНУ імені Василя Стуса М. І. Прихненка.
31 січня 2019
31 січня для студентів І курсу Вінницького коледжу будівництва та архітектури КНУБА було проведено екскурсію Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Фахівці відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організували для них вікторину «Що ти знаєш про НАТО?»..
2018 рік
13 грудня 2018
13 грудня в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва пройшла інформаційна година «Співробітництво з НАТО: панацея чи орієнтир реформування сектору безпеки України?» за участю декана історичного факультету ДонНУ імені Василя Стуса, кандидата історичних наук, доцента кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Темірова Юрія Тешабайовича. Слухачами були студенти Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ та Вінницького вищого професійного училища сфери послуг. Виступ завершився жвавим діалогом між студентами та доповідачем.
29 листопада 2018
29 листопада в ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася інформаційна година для студентів Вінницького коледжу будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури. На захід було запрошено аспіранта кафедри історії України історичного факультету ДонНУ імені Василя Стуса Кирила Ігоровича Мєлєкєсцева, який виступив перед слухачами з презентацією «Союзники та вороги України на шляху до євроатлантичної інтеграції». Також бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Тетяна Горовенко разом зі студентами розглянули статтю Олега Чорногуза «Чому я не хочу в НАТО або десять заповідей» та зробили оцінку зміни поглядів українців щодо вступу в НАТО за останні 10 років.
30 жовтня 2018
30 жовтня до ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва завітали студенти 1-го курсу Вінницького коледжу будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури. Бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Т. М. Горовенко провела для присутніх інформаційну годину «Хронологія партнерства Україна – НАТО», під час якої вони дізналися про євроатлантичний курс України, досягнення та перешкоди на шляху України до НАТО, а також про плідну багаторічну співпрацю нашої країни з Альянсом. До того ж студенти мали нагоду подивитися цікаве відео та взяти участь у вікторині.
27 вересня 2018
27 вересня бібліотекар відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Т. М. Горовенко в рамках програми «Партнерство заради миру та безпеки» провела годину запитань і відповідей «Співробітництво Україна – НАТО» із студентами І курсу ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Першокурсники мали нагоду дізнатися про історію створення НАТО, основні напрямки діяльності та співробітництва з Україною.
5 червня 2018
5 червня працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали до Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій з інформаційною годиною «Україна – НАТО. Результати весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО». Слухачами були студенти 1 курсу спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» та викладачі. Бібліотекар Т. М. Горовенко ознайомила присутніх з основними напрямками діяльності Північноатлантичного альянсу та співпрацею України з НАТО, а також розповіла про результати сесії ПА НАТО, яка проходила в травні 2018 року. Інформаційна година була доповнена презентацією «НАТО. Євроатлантична інтеграція України», тематичними відеороликами та вікториною..
29 травня 2018
У читальному залі ВОУНБ імені К. А. Тімірязєва пройшла інформаційна година «Україна – НАТО. Партнерство має значення». Слухачами були студенти 1 курсу спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Вінницького коледжу будівництва та архітектури КНУБА. Працівник відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Т. М. Горовенко розповіла присутнім про історію співробітництва України і НАТО та перспективи подальшої співпраці. Гарним доповненням заходу стали презентація, відеоролики та вікторина.
4 квітня 2018
4 квітня до 69-ї річниці заснування НАТО відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук спільно з відділом економіки і новітніх технологій провели День інформації. Слухачами були студенти ІІІ курсу Вінницького коледжу економіки та підприємництва ТНЕУ, співробітники та користувачі бібліотеки ВОУНБ імені К. А. Тімірязєва. Бібліотекар Т. М. Горовенко розповіла присутнім про історію та розвиток Північноатлантичного альянсу. Її повідомлення супроводжувала презентація «НАТО – організація колективної безпеки». Провідний бібліотекар О. В. Левінчук прокоментувала книжково-ілюстративну виставку «Віхи історії та погляд у майбутнє». Учасники також переглянули фрагменти з документального фільму «НАТО: свій чи чужий?».
|
|
|
|
|
|
27 березня 2018
27 березня у відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали студенти І курсу факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського. Бібліотекар Т. М. Горовенко провела для відвідувачів пізнавальну годину «Рух України до НАТО».
26 лютого 2018
26 лютого працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали з інформаційною годиною «Україна – НАТО. Формула безпеки» до Вінницького коледжу будівництва та архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури. Слухачами були студенти-дизайнери І курсу та викладач закладу Ю. В. Мала. Бібліотекар Т. М. Горовенко провела інформаційно-роз'яснювальну роботу, спрямовану на підвищення рівня обізнаності студентів з питань євроатлантичної інтеграції України. Учасники заходу дізналися, що НАТО – це не лише військове співробітництво, а й питання кібербезпеки, екологічної безпеки, це гуманітарні проекти та багато-багато іншого, що дозволяє інтегрувати суспільство в євроатлантичний простір спілкування.
30 січня 2018
У рамках діяльності Центру європейської інформації працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук завітали з інформаційною годиною «Україна – НАТО: співпраця в дії» у Вінницький коледж архітектури та будівництва Київського національного університету будівництва та архітектури. Студенти І курсу більше дізналися про Північноатлантичну організацію, а також розглянули співробітництво України і НАТО. За останні роки співпраці було вирішено ряд питань, серед них чільне місце займають оборонна реформа, боротьба з тероризмом, підтримання миру, військове співробітництво, а також наука й техніка. Зустріч пройшла цікаво, в діалозі зі студентами.
2017 рік
Заходи ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з
Донецьким національним університетом імені Василя Стуса в рамках
«Плану заходів щодо реалізації у Вінницькій області Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік»
На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України № 308-р від 11 травня 2017 року «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік» та в рамках «Плану заходів щодо реалізації у Вінницькій області Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік» (Розпорядження № 406 від 15 червня 2017 року) Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з ДНУ імені Василя Стуса провели ряд заходів:
-
модель переговорного процесу «Відновлення довіри та створення механізму взаємодії» (НАТО-РФ) (13 грудня 2017р.);
-
семінар-тренінг «Яка безпека нам потрібна? Руйнуємо міфи про НАТО» (19–20 грудня 2017 р.);
-
пересувна виставка «НАТО: погляд крізь залізну завісу» (з 11 по 22 грудня 2017 р.).
11 грудня 2017
10:00 Пересувна виставка «НАТО: погляд крізь залізну завісу» (з 11 по 22 грудня 2017 року) – вестибюль ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІV поверх)
12 грудня 2017
15:00 Модель переговорного процесу «Додаткові інструменти мирного врегулювання конфлікту Сирії» (США-РФ) – читальна зала відділу економіки і новітніх технологій (вул. Соборна, 70, І поверх)
13 грудня 2017
13:00 Модель переговорного процесу «Відновлення довіри та створення механізму взаємодії» (НАТО–РФ) – читальна зала відділу економіки і новітніх технологій (вул. Соборна, 70, І поверх)
19 грудня 2017
14:00 Семінар-тренінг «Яка безпека нам потрібна? Руйнуємо міфи про НАТО» для старшокласників загальноосвітніх шкіл міста Вінниця – читальна зала відділу аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх)
16:00 Модель переговорного процесу «Енергетичне співробітництво в умовах санаційного режиму» (ЄС–РФ) – читальна зала відділу аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх)
20 грудня 2017
10:00 Семінар-тренінг «Яка безпека нам потрібна? Руйнуємо міфи про НАТО» для вчителів загальноосвітніх шкіл міста Вінниці та Вінницької області – відділ аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх)
13:00 Модель переговорного процесу «Спільні інфраструктурні проекти в межах китайської ініціативи «Один пояс – один шлях» (КНР–РФ) – відділ аграрних наук і виробництва (вул. Соборна, 73, ІV поверх)
15 листопада 2017
НАТО – це політико-військовий альянс, основними цілями якого є колективна оборона його членів і збереження демократичного миру в північноатлантичному регіоні.
«Що ти знаєш про НАТО?» – вікторина під такою назвою відбулась сьогодні у Вінницькому соціально-економічному інституті Університету «Україна». Захід організував Центр європейської інформації, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.
12 жовтня 2017
Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру і стабільності на євроатлантичному просторі. Сьогодні у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася інформаційна година «Україна – НАТО: умови співробітництва», організована Центром Європейської інформації для студентів Вищого професійного училища № 11.
5 вересня 2017
У відділі із гуманітарних, технічних та природничих наук представлений Інформаційний стенд «Україна-НАТО».
Запрошуємо до перегляду!
2016 рік
8 грудня 2016
8-9 грудня 2016 року Центр європейської інформації брав участь у роботі Осінньої Академії НАТО «Встановлення довіри до України: досвід НАТО у примиренні через інформацію та діалог», яка проходила на базі Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. Захід організовували Донецький національний університет імені Василя Стуса, Національний інститут стратегічних досліджень, Центр інформації та документації НАТО в Україні. Участь у заході брав Джордж Кент, заступник посла США в Україні, Джеймс Шерр, асоційований науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин; К.Кононенко, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень; Юрій Теміров, декан історичного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса; Ніно Чікадзе, директор Центру геополітичних досліджень Чорноморського регіону та інші. В рамках заходу відбулися сесії «Шлях до миру на Донбасі: лабіринти конфлікту», «Нема часу чекати: побудова комунікацій та забезпечення примирення. Як ефективно використати досвід НАТО?» й семінари «Аналіз індексу безпеки: створення Паспорту національної безпеки в регіонах», «Моделювання побудови суспільства та нації» та інші.
2008 рік
16 жовтня 2008 р.
Інформаційно-просвітницький семінар «Роль суспільства в реалізації політики Євроатлантичної інтеграції України» пройшов на базі ВОУНБ, організатором якого виступила Асоціація ветеранів силових структур України. Крім бібліотеки, інформаційну та технічну підтримку в проведенні семінару надав Центр європейської інформації у м. Вінниця, що діє на базі ВОУНБ.
Про переваги і недоліки вступу держави до військового Альянсу говорили: аташе Департаменту НАТО МЗС України Анна Козярська, представники обласної та місцевих влад, штабу Повітряних Сил, освіти, студенства.
15 жовтня 2008 р.
Засідання студентського євроклубу ВТЕІ КНТУ
У Центрі європейської інформації у м. Вінниця на базі ВОУНБ відбулося
засідання студентського євроклубу Вінницького торгово-економічного
інституту КНТУ на тематику НАТО. Молоді активісти студентського руху
обговорили аспекти відносин Україна-НАТО, переваги та недоліки вступу
України до НАТО, а також переглянули фрагменти фільму «НАТО: Свій чи
Чужий».
10 липня 2008 р.
Семінар „Перспективи розвитку відносин між Україною та НАТО: роль державних органів та громадянського суспільства"
Представники Центру європейської інформації у м. Вінниця взяли участь у семінарі „Перспективи розвитку відносин між Україною та НАТО: роль державних органів та громадянського суспільства", що проводився на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва. Організаторами семінару виступили Вінницька обласна Рада, Громадська Ліга „Україна-НАТО", Вінницька обласна асоціація ветеранів силових структур України за підтримки Посольства Королівства Норвегії в Україні. В роботі семінару взяли участь 1-й секретар Посольства Королівства Норвегії в Україні, військовий аташе Посольства Словацької Республіки в Україні, представники Національного Центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Національної Академії оборони України, Громадської Ліги «Україна-НАТО», представники районних державних адміністрацій, районних Рад громадських організацій області, працівники бібліотечних установ, науковці, які обговорили питання щодо оцінки прогресу України на шляху досягнення членства в НАТО та реалізації демократичних та економічних перетворень в Україні як шлях до членства в НАТО.
Організаційну допомогу в проведенні заходу надали Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва та Центр європейської інформації у м. Вінниця, що організували виставку літератури на тематику НАТО та презентували фрагменти документального серіалу «НАТО: Свій чи Чужий?».
По завершенню семінару голова Громадської Ліги «Україна-НАТО» Сергій Джордж та завідуючий відділу Національного Центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев відвідали Центр європейської інформації у м. Вінниця та ознайомилися з його діяльністю.
8 липня 2008 р.
ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
Громадська ліга «Україна - НАТО»
Вінницька обласна асоціація ветеранів силових структур України (член
громадської ліги «Україна -НАТО»)
Семінар
«Перспективи розвитку відносин між Україною та НАТО: роль державних органів
та громадянського суспільства» м.Вінниця
10 липня 2008 року о 10 годині у відділі "Літератури та інформації з гуманітарних наук" (3-й поверх), Соборна, 73
Робоча мова: українська, російська, англійська
10:30 - 11:00 Реєстрація
11:00 — 11:10 Презентація діяльності громадської Ліги «Україна - НАТО» та матеріалів із питань європейської інтеграції України.
11:10 — 11:20 Вітальні ремарки.ПРОГРАМА
11.20 - 13.00 Сесія 1 Оцінка прогресу України на шляху досягнення членства в НАТО.
Головуючий Сергій Джердж - голова Громадської Ліги «Україна - НАТО»
-
1 .Реалізація української державної політики співробітництва з НАТО. (Фурашев В.)
-
2.Євроатлантична інтеграція України та національна безпека держави: завдання та проблеми. (Коряк В.)
-
3.Демократичне врегулювання як принцип функціонування НАТО. (Фітель С.)
-
4.Соціальні аспекти співробітництва України з НАТО. (Московчук Ю).
-
5.ПДЧ як фактор посилення внутрішніх реформ в державі. (Брилюк В.)
-
б.Входження України в європейську систему безпеки та євроатлантична інтеграція. (Нижник О.)
-
Дискусія - обговорення питань з учасниками семінару.
13:00 - 13:30 Перерва на каву
13:30 — 15:00 Сесія 2 Реалізація демократичних та економічних перетворень в Україні як шлях до членства в НАТО
Головуючий Сергій Джердж - голова Громадської Ліги «Україна - НАТО»
-
1 .Політичні, економічні та без пекові переваги євроатлантичної інтеграції України. (Слотюк П.)
-
2.Ефективність діяльності державних органів в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України. (Штогрін Р.)
-
3.Місце і роль інститутів громадянського суспільства України в процесах євроатлантичної інтеграції. (Бойко П.)
-
4.Система інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції України та шляхи її вдосконалення . (Морозова Н.)
-
5.Безпека через освіту і науку - важливий елемент співпраці України з НАТО. (Корнієнко В.)
-
б.Україна і НАТО в міжнародних відносинах: особливості співпраці та взаємодії. (Дюре М., Шпортько В.)
-
Дискусія - обговорення питань учасниками семінару
15:00 — 15:15 Заключні виступи, підведення підсумків
15:15-16:30 Прийняття звернень, спільних заяв учасників семінару
Оргкомітет: контактний телефон 8 (0432) 61-44-54
11 березня 2008 р.
11 березня 2008 року в м. Києві відбувся круглий стіл «Інформаційна складова євроатлантичної інтеграції України».
Організаторами заходу виступили ВГО „Демократична дія”, Громадська Ліга Україна – НАТО, Центр інформації та документації НАТО в Україні.
Метою круглого столу була підтримка функціонування інформаційних стендів «Україна-НАТО» в обласних універсальних наукових бібліотеках та бібліотеках вищих навчальних закладів України.
Учасникам заходу були презентовані інформаційно-аналітичні матеріали по НАТО.
1 лютого 2008 р.
Громадська Рада при Вінницькій обласній Раді та обласна Асоціація Ветеранів силових структур України за участю Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва, Національного центру з питань інтеграції України, Громадської ліги "Україна-НАТО" Надзвичайного Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Урбана Руснака 1 лютого 2008 року проводять засідання "круглого столу" на тему: "Євроінтеграційний курс і система національної безпеки України". Початок засідання о 15.00 год.
Порядок денний:
1. Нова стратегічна концепція європейської та євроатлантичної інтеграції, її зміст і направленість.
2. Шлях наближення України до членства в європейських і євроатлантичних структурах та очікувані переваги взятого державного курсу.
|
|
|
|
|
|
2007 рік
4 квітня 2007 р.
У відділі літератури та інформації з питань економіки та права пройшов День інформації «Україна. Євросоюз. НАТО: кроки зближення» (До Дня створення НАТО)
2005 рік
16 травня 2005 р.
В рамках відзначення Дня Європи з метою ознайомлення з досвідом роботи обласної наукової бібліотеки ім.К.А.Тімірязєва по пропаганді літератури з питань євроінтеграції та співпраці України і НАТО її відвідав перший заступник Міністра, керівник апарату Міністерства закордонних справ України В.С.Огризко.
2004 рік
26 липня 2004 р.
Сьогодні Всеукраїнською громадською організацією „Демократична дія” в особі президента Сергія Джерджа та Центром інформації та документації НАТО в Україні в особі директора Мішеля Дюре було передано літературу, книги, довідники, підручники, журнали, газети, CD- диски та інші матеріали в яких висвітлюється діяльність НАТО, стан співробітництва Україна-НАТО та питання євроатлантичної інтеграції України.
Запрошуємо Вас ознайомитися з всіма матеріалами у читальному залі нашої бібліотеки за адресою вул. Соборна, 73 (третій поверх).
Довідки за телефоном 32-05-78.