Новини

2023 рік

30 листопада 2023

Інформаційна година «Євроатлантична інтеграція України: історія та сьогодення»

30 листопада Діана Белоус, координатор Регіонального центру євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського, провела інформаційну годину «Євроатлантична інтеграція України: історія та сьогодення»

 


 

 

24 жовтня 2023

Організація роботи та прийняття рішень у НАТО

Структура Північноатлантичного альянсу представляє собою розгалужену систему, яка забезпечує ефективну роботу цієї організації. Основними інститутами політики та прийняття рішень у НАТО є: Північноатлантична рада, Генеральний секретар НАТО, Міжнародний секретаріат НАТО, Комітет оборонного планування, Група ядерного планування, Військовий комітет та Міжнародний військовий штаб.

Однією із запорук міцності НАТО є процес ухвалення рішень, який ґрунтується на досягненні консенсусу. Це означає, що всі рішення мають бути одностайними. Рішення, прийняте НАТО, є виразом колективної волі суверенних держав, які є членами Альянсу.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського підготував книжково-ілюстративну виставку «Організація роботи та прийняття рішень у НАТО».

Запрошуємо до перегляду!


25 вересня 2023

НАТО – альянс можливостей

НАТО – це міжурядова організація, політико-безпековий союз, об’єднаний спільною системою цінностей, до яких належать демократія, свобода, верховенство права, вирішення конфліктів мирним шляхом і ринкова економіка.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського, підготував віртуальну виставку «10 цікавих фактів про Північноатлантичний альянс».

Запрошуємо до перегляду!


24 серпня 2023

Роль НАТО в системі міжнародної безпеки

Система міжнародної безпеки – це сукупність спеціальних зобов’язань, гарантій, взаємозв’язків і механізмів, що існують між учасниками цієї системи та спрямовані на забезпечення її стабільного існування та розвитку. Сьогодні міжнародна безпека розглядається в широкому контексті й охоплює не лише оборонні, але й соціально-політичні чинники: проблеми демократизації і стабільності в окремих державах та регіонах, формування дружніх стосунків, забезпечення умов для сталого розвитку. На перший план виступають колективна відповідальність та здатність протистояти новим загрозам безпеці – міжнародному тероризму, розповсюдженню зброї масового знищення, організованій злочинності, економічним та інформаційним загрозам.

Нинішні глобальні процеси і тенденції справляють безпосередній вплив на Організацію Північноатлантичного Договору, яка, починаючи з другої половини ХХ століття, була і залишається найважливішою військово-політичною структурою у євроатлантичному середовищі безпеки. Вона об’єднала найбільш впливові західні держави на основі спільних інтересів і цінностей, ставши при цьому фактором їхньої цивілізаційної єдності. З моменту свого утворення Альянс взяв на себе як суто військові, так і політичні функції. Ефективне функціонування сучасної системи міжнародної безпеки і, зокрема, її євроатлантичної складової, відповідає національним інтересам України та її зовнішньополітичним пріоритетам.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського, підготував книжково-ілюстративну виставку «Роль НАТО в системі міжнародної безпеки».

Запрошуємо до перегляду!


27 липня 2023

Суспільна підтримка євроатлантичного курсу України

Майже 30-літня історія відносин України та Північноатлантичного альянсу містить сторінки динамічного розвитку та стагнації, спільного інтересу сторін до поглиблення партнерства та взаємних розчарувань. Дані багаторічного моніторингу свідчать про досить суттєві зміни громадської думки стосовно різних аспектів відносин Україна-НАТО, а також власне сприйняття Альянсу різними верствами суспільства. У 2002 році третина суспільства підтримувала ідею вступу України до НАТО і третина висловлювалася проти. Надалі протягом 2002–2010 років удвічі зменшилася частка прихильників, а частка противників удвічі зросла. Починаючи з 2014 року, відбулися кардинальні, хоча й не раптові, зміни в ставленні громадян до перспективи набуття Україною членства в НАТО. Сьогодні підтримка вступу до Північноатлантичного альянсу є найвищою за історію спостережень – майже 90 %. .

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського, підготував книжково-ілюстративну виставку «Суспільна підтримка євроатлантичного курсу України».

Запрошуємо до перегляду!


22 червня 2023

Ключові напрями співробітництва України та НАТО

Пріоритетним національним інтересом України у сфері зовнішньополітичної діяльності є розвиток та дальше поглиблення відносин стратегічного партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору. Відносини між Україною та НАТО мають два основних виміри: політичний діалог і практичне співробітництво. Політичний діалог України з Альянсом забезпечується шляхом двосторонніх контактів на всіх рівнях, включно з міжпарламентським виміром. НАТО засуджує найбільш рішучим чином жорстоку і неспровоковану загарбницьку війну росії проти України – незалежної, мирної і демократичної країни, близького партнера Альянсу. Від початку повномасштабного вторгнення у 2022 році як НАТО, так і держави-члени Альянсу надають Україні допомогу на безпрецедентному рівні.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського підготував книжково-ілюстративну виставку «Ключові напрями співробітництва України та НАТО».

Запрошуємо до перегляду!


30 травня 2023

НАТО – альянс можливостей

Організація Північноатлантичного договору – міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 31 держави Північної Америки і Європи. З самого початку існування Північноатлантичний альянс працює над установленням справедливого і тривалого мирного порядку на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. За останні два десятиліття Альянс створив мережу структурованих партнерських відносин з державами на євроатлантичному просторі. Поглиблення співробітництва України з Альянсом полягає у впровадженні глибинних демократичних реформ, використанні потенціалу та практичної допомоги держав-членів НАТО.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського, підготував книжково-ілюстративну виставку «НАТО – альянс можливостей».

Запрошуємо до перегляду!


6 квітня 2023

Північноатлантичний альянс: історія, сьогодення, майбутнє

6 квітня Діана Белоус, координатор Регіонального центру євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського, провела інформаційну годину «Північноатлантичний альянс: історія, сьогодення, майбутнє» для студентів Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. Захід був присвячений 74 річниці від дня заснування НАТО. Учасники дізналися більше про становлення цієї могутньої організації, її розвиток та взаємозв’язки з Україною, а також випробували свої сили у вікторині «Що я знаю про НАТО?».


23 березня 2023

Євроатлантичний вибір України

Курс України на членство в НАТО визначено на законодавчому рівні. У Законі України «Про основи національної безпеки України» пріоритетами національних інтересів визначено інтеграцію держави в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі, а також інтеграцію в євроатлантичний безпековий простір з метою набуття членства в Організації Північноатлантичного договору.

Можливість перебування України в спільноті цивілізованих демократичних країн-членів Північноатлантичного альянсу сприятиме реалізації всеосяжних реформ у секторі безпеки та оборони, щодо цивільного контролю та демократичного нагляду, у боротьбі проти корупції та підвищенню стабільності. Головний акцент державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції спрямовано на забезпечення безпеки та добробуту людини як ключового суб’єкта національної безпеки.

НАТО стоїть на боці народу України та її легітимного, демократично обраного президента, парламенту й уряду. Цілковита підтримка Альянсом територіальної цілісності та суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів залишається незмінною.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського, підготував книжково-ілюстративну виставку «Євроатлантичний вибір України: на шляху до НАТО».

Запрошуємо до перегляду!


9 лютого 2023

Допомога Північноатлантичного альянсу в умовах війни з росією

НАТО засуджує найбільш рішучим чином жорстоку й неспровоковану загарбницьку війну росії проти України – незалежної, мирної та демократичної країни, близького партнера Альянсу. Як НАТО, так і держави-члени Альянсу й надалі посилюватимуть політичну та практичну підтримку нашої держави, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність від російської агресії. Вони наголошують, що рф несе повну відповідальність за цю війну, кричуще порушення міжнародного права та принципів Статуту ООН.

Україна отримала дуже вагому військову допомогу, яка сприяла тому, що нам вдалося визволити значну частину територій. Члени Альянсу допомагають Україні у відновленні її енергетичної інфраструктури та захисті її народу від ракетних атак. «Ми залишаємося рішучими в підтримці довгострокових зусиль України на шляху повоєнної відбудови та реформ, щоб Україна могла забезпечити своє вільне та демократичне майбутнє, модернізувати свій оборонний сектор, посилити довгострокову оперативну сумісність та стримувати майбутню агресію», – наголошено в заяві пресслужби НАТО.

Підтримці України Альянсом присвячена книжково-ілюстративна виставка «Допомога Північноатлантичного альянсу в умовах війни з росією», організована регіональним центром євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського.

Запрошуємо до перегляду!


29 січня 2023

Взаємини України і НАТО в контексті захисту державних інтересів та національної безпеки

Сильна і незалежна Україна має першорядне значення для євроатлантичної безпеки. Відносини між нашою державою і НАТО почали розвиватися ще на початку 90-х років XX ст. і відтоді стали одним з найбільш значущих партнерств Альянсу. За час, що сплинув, співпраця між Україною і НАТО була взаємно корисною та охоплювала широке коло заходів, починаючи від розбудови спроможностей України й розвитку оперативної сумісності зі збройними силами Альянсу до просування реформ українських оборонних і пов’язаних з безпекою структур та розвитку невійськового співробітництва.

Починаючи з 2014 року, на тлі незаконної анексії Криму росією, співпрацю між Україною і НАТО в критично важливих галузях було активізовано. А відколи 24 лютого 2022 року рф почала повномасштабне вторгнення в Україну, НАТО і держави-члени Альянсу забезпечують безпрецедентний рівень підтримки України.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського підготував книжково-ілюстративну виставку «Взаємини України і НАТО в контексті захисту державних інтересів та національної безпеки».

Запрошуємо до перегляду!


 

2022 рік

22 грудня 2022

НАТО – територія безпеки

Основним і незмінним завданням Північноатлантичного альянсу є захист свободи та безпеки всіх членів НАТО політичними й військовими засобами. В основу Альянсу покладено принцип колективної оборони, який забезпечує дух згуртованості та підтримки між членами організації. НАТО прагне гарантувати тривалий мир на ґрунті спільних цінностей, таких як особиста свобода, демократія, права людини та верховенство права.

Сьогодні Північноатлантичний альянс засуджує найбільш рішучим чином жорстоку й неспровоковану загарбницьку війну рф проти України – незалежної, мирної та демократичної країни. Як НАТО, так і держави-члени Альянсу продовжують надавати Україні допомогу на безпрецедентному рівні з метою гарантування її основоположного права на самооборону.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. В. Отамановського, підготував книжково-ілюстративну виставку «НАТО – територія безпеки».

Запрошуємо до перегляду!


29 листопада 2022

Україна як складова євроатлантичної цивілізації

29 листопада Діана Белоус, координатор Регіонального центру євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ, провела інформаційну онлайн-годину «Україна як складова євроатлантичної цивілізації» для слухачів КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».

Учасники заходу дізналися більше про взаємозв’язки України з Північноатлантичним альянсом у минулому та в наш час, а також випробували свої сили у вікторині «Що я знаю про НАТО?». Сильна та незалежна Україна має першорядне значення для євроатлантичної безпеки. Відносини між Україною і НАТО почали розвиватися ще на початку 90-х років XX ст. і відтоді стали одним із найбільш значущих партнерств НАТО.

Починаючи із 2014 року, у зв’язку з незаконною анексією Криму росією, співробітництво між Україною і НАТО в низці ключових галузей було активізовано. Від початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році як НАТО, так і держави-члени Альянсу надають Україні допомогу на безпрецедентному рівні. НАТО стоїть на боці народу України та її легітимного, демократично обраного президента, парламенту й уряду. Цілковита підтримка Альянсом територіальної цілісності й суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів буде незмінною.


18 жовтня 2022

Книжково-ілюстративна виставка «НАТО і ООН: співпраця крізь роки»

24 жовтня у світі відзначають Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Як відомо, ООН – універсальна міжнародна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення міжнародних безпеки і миру. Фундаментальними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання в їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань, колективна участь членів організації в операціях ООН. Серед 51 держави-засновниці ООН була й Україна.

НАТО і ООН об’єднують міцні зв’язки. Розбудовані на основі діалогу та співробітництва по закінченні холодної війни, структуровані рамки співпраці були визначені у Спільній декларації, підписаній у грудні 2008 року. І НАТО, і ООН виникли на основі однієї й тієї ж самої філософії багатосторонності після Другої світової війни і обидві організації поділяють глибоко укорінену відданість спільним цінностям, а в основоположному документі НАТО – Північноатлантичному договорі – робиться посилання на цілі і принципи Статуту ООН.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ підготував книжково-ілюстративну виставку «НАТО і ООН: співпраця крізь роки».

Запрошуємо до перегляду!


27 вересня 2022

Подорож найзагадковішими місцями країн НАТО

27 вересня з нагоди Всесвітнього дня туризму фахівці відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук на платформі ZOOM організували день інформації «Найдивовижніші місця України та світу» для студентів Вінницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету.

Під час заходу бібліотекар І категорії Діана Білоус провела інформаційну годину «Подорож найзагадковішими місцями країн НАТО», а зав. відділу Оксана Зіньковська розповіла учасникам про цікаві місця в Україні.


21 серпня 2022

Євроатлантичне майбутнє України

Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру і стабільності на євроатлантичному просторі. Географічно Україна посідає ключове місце на перетині Східної та Західної Європи, має спільний кордон з чотирма країнами Альянсу – Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Відносини між Україною і НАТО почали розвиватися ще на початку 90-х років XX ст. і відтоді стали одним з найбільш значущих партнерств Альянсу. НАТО завжди визнавало українські прагнення до євроатлантичної інтеграції та підтримувало нашу державу на шляху її реформ.

Сьогодні Північноатлантичний альянс засуджує найбільш рішучим чином жорстоку і неспровоковану загарбницьку війну росії проти України – незалежної, мирної та демократичної країни. Як НАТО, так і держави-члени Альянсу продовжують надавати Україні допомогу на безпрецедентному рівні з метою гарантування її основоположного права на самооборону.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ підготував книжково-ілюстративну виставку «Євроатлантичне майбутнє України».

Запрошуємо до перегляду!


21 липня 2022

Структура і функції Північноатлантичного альянсу

«Animus in consulendo liber» – це офіційне гасло Північноатлантичного альянсу, що в перекладі означає «У раді дух вільний», та відображає один із основних принципів його діяльності. НАТО – міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 30 держав Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року. У відповідності до статутних документів Альянсу, головна роль організації полягає в забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних та військових засобів.

АТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права, мирного розв’язання суперечок та підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні. Основними інститутами політики і прийняття рішень є Північноатлантична рада, Комітет з оборонної політики та планування НАТО і Група ядерного планування. Кожен з них відіграє важливу роль у процесах консультацій та прийняття рішень. Альянс стоїть на захисті своїх країн-членів від загрози агресії: головним військово-політичним принципом організації є система колективної безпеки, тобто спільних організованих дій усіх її членів у відповідь на напад ззовні.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ, підготував книжково-ілюстративну виставку «Структура і функції Північноатлантичного альянсу».

Запрошуємо до перегляду!


25 червня 2022

Євроатлантична інтеграція – визначальна віха цивілізаційного вибору України

Суверенна, незалежна й стабільна Україна, неухильно віддана демократії та верховенству права, має першорядне значення для євроатлантичної безпеки. НАТО засуджує жорстоку війну, розв’язану росією проти України – мирної та демократичної країни, близького партнера Північноатлантичного альянсу.

Головний акцент державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції спрямовано на забезпечення безпеки й добробуту людини як ключового суб’єкта національної безпеки. Перебування України в спільноті цивілізованих демократичних країн-членів Північноатлантичного альянсу сприятиме реалізації всеосяжних реформ у секторі безпеки й оборони, щодо цивільного контролю та демократичного нагляду, у боротьбі проти корупції, підвищенню стабільності, підтримці міжнародної та регіональної безпеки.

Євроатлантична інтеграція є вибором українського народу, підтвердженим Революцією Гідності, війною з росією та закріпленим у Конституції України. НАТО стоїть на боці народу України, її демократично обраних президента, парламенту та уряду, цілковито підтримує територіальну цілісність і суверенітет нашої держави.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ, підготував книжково-ілюстративну виставку «Євроатлантична інтеграція – визначальна віха цивілізаційного вибору України».

Запрошуємо до перегляду!


12 травня 2022

Євробібліомайданчик: бібліотеки у системі забезпечення євроінтеграційних процесів України

12 травня відбулась онлайн-зустріч представників Мережі Центрів європейської інформації України для бібліотек «Євробібліомайданчик: бібліотеки у системі забезпечення євроінтеграційних процесів України».

Учасники заходу мали можливість обмінятись досвідом роботи центрів у різних регіонах України. Про діяльність Центру європейської інформації, що діє при Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці з 2006 року, розповіла бібліотекар І категорії відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, координатор ЦЄІ Діана Белоус.