Новини

 

11 жовтня 2021

Стратегії НАТО-2030: українські перспективи

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував книжково-ілюстративну виставку «Стратегії НАТО-2030: українські перспективи».

У грудні 2019 року лідери країн НАТО доручили Генеральному секретарю Єнсу Столтенбергу підготувати нову стратегію Альянсу. Наприкінці минулого року Північноатлантичний альянс представив доповідь «НАТО-2030: Єдність у новій ері». Згідно з новою стратегією організація повинна залишатися гарантом миру, стабільності та верховенства закону, майданчиком для розробки відповідей на виклики нацбезпеки, а також зміцнювати відносини з Євросоюзом. Усього нова концепція містить 67 сторінок і 138 рекомендацій.

У новій стратегії НАТО Україні також приділено увагу: не тільки кілька разів згадано окупацію Криму, а й чітко прописано «вторгнення та окупація частини Східної України». Також зазначено, що Альянс повинен прагнути до розширення й зміцнення партнерських відносин з Україною та Грузією. Своєю чергою наша країна створює національну систему переходу на стандарти Північноатлантичного альянсу, яка повинна прискорити шлях до повноправного членства в організації. НАТО продовжує підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України та залишається прихильником тісної співпраці.


24 вересня 2021

Мандрівка країнами Північноатлантичного альянсу

«Подорожувати – значить жити» – так писав славетний данський казкар Ганс Крістіан Андерсен. 27 вересня українці відзначають Всесвітній день туризму, заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році. Це свято не тільки тих, хто безпосередньо працює у сфері туристичного бізнесу, а й кожного, хто хоч раз відчув себе мандрівником, вибравшись зі щоденної буденної метушні. Тільки подорожуючи іншими країнами, можна відчути справжній смак життя.

До Всесвітнього дня туризму Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував віртуальну виставку «Мандрівка країнами Північноатлантичного альянсу».

Запрошуємо до перегляду!


8 вересня 2021

Євроінтеграція – шлях до демократії та процвітання

15 вересня у світі відзначають Міжнародний день демократії, проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 13 грудня 2007 року. Демократія належить до універсальних загальнолюдських цінностей і основоположних принципів Європейського Союзу.

З цієї нагоди центр європейської інформації, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, провів інформаційну онлайн-годину «Євроінтеграція – шлях до демократії та процвітання» для слухачів КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».

Фотоматеріали


5 серпня 2021

Євроатлантична інтеграція

Щорічно, 12 серпня, у світі відзначається Міжнародний день молоді. Це свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 1999 року. Мета проведення цього дня – об’єднати молодих людей різних країн для вирішення проблем молоді, захисту їх прав та свобод.

З нагоди свята Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував книжково-ілюстративну виставку «Євроатлантична інтеграція – шлях до гідного майбутнього української молоді».

Вступ України до Північноатлантичного альянсу відкриває нові можливості, сприяє впровадженню економічних, політичних і соціальних реформ для досягнення європейських стандартів внутрішнього життя країни. Для НАТО є пріоритетом залучення молодих професіоналів до вирішення сучасних проблем у всіх сферах діяльності. Молодь відіграє важливу роль у формуванні майбутнього НАТО та захисті цінностей Альянсу – свободи, демократії і верховенства права.


21 липня 2021

Розширення НАТО: нові можливості і перспективи

З моменту заснування в 1949 році Північноатлантичного альянсу до дванадцяти країн-засновниць – Бельгії, Канади, Данії, Франції, Ісландії, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Великої Британії та США – приєдналося вісімнадцять нових членів могутнього військово-політичного союзу. Останньою до лав організації у 2020 році увійшла Північна Македонія. Сьогодні Україна конституційно закріпила євроатлантичний курс та є однією з кандидатів на членство в НАТО.

Стаття 10 Північноатлантичного договору описує, як країни, що не є членами, можуть вступити до НАТО, і викладає політику альянсу щодо «відкритих дверей». Країни-кандидати мають виконати План дій щодо членства в НАТО, який реалізовується на основі індивідуального діалогу з країною-кандидаткою. Він розроблений з метою підтвердження чіткого курсу та зобов’язання щодо подальшого розширення Північноатлантичного альянсу шляхом запровадження програми заходів, спрямованих на сприяння країнам-претендентам у їхній підготовці до можливого майбутнього вступу до НАТО.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував книжково-ілюстративну виставку «Розширення НАТО: нові можливості і перспективи».

Запрошуємо до перегляду!


10 червня 2021

Ще раз про Центральну Європу: чому майбутнє Європи вирішується саме тут

Сьогодні існує два основних погляди на Центральну Європу. Перший полягає в сприйнятті її як найбільшої історії європейського успіху за останні десятиліття, оскільки відбувся мирний перехід до демократії та ринкової економіки. Інший зображує Центральну Європу як фрагментований та частково маргіналізований регіон.

Однак Центральна Європа є основним гравцем європейського майбутнього. Її креативний потенціал та історичний досвід – саме ті чинники, які наперед визначили її надважливу роль в європейських політичних темах: розквіт націоналістично-популістичних партій та урядів, дебати навколо розподілу біженців та закриття кордонів, «Європа різних швидкостей», сутички через інтеграцію та панівну культуру, дедалі більша роль релігій у політичному дискурсі.

Центр європейської інформації, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував виставку однієї книги Е. Брікса та Е. Бузека «Ще раз про Центральну Європу: чому майбутнє Європи вирішується саме тут».

Брікс, Е. Ще раз про Центральну Європу: чому майбутнє Європи вирішується саме тут = Mitteleuropa Revisited: Warum Europas Zukunft in Mitteleuropa entschieden wird : пер. з нім. / Еміль Брікс, Ерхард Бузек. – Київ : ДІПА, 2019. – 192 с.

У своїй книзі австрійські політик і дипломат Еміль Брікс та колишній віцеканцлер Ерхард Бузек пропонують новий погляд на роль та задачі Центральної Європи за бурхливих часів у Європейському Союзі. Видання, яке з аналітичною точністю, спираючись на факти, висвітлює відносини між Західною та Центральною Європою, є полум’яною захисною промовою на користь тіснішої інтеграції континенту та культури дискусій, що ставить центральноєвропейські країни на рівноправні позиції.


29 квітня 2021

Історія створення НАТО: все, що треба знати про найпотужнішу організацію світу

29 квітня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організував на платформі відеоконференцій ZOOM інформаційну онлайн-годину «Історія створення НАТО: все, що треба знати про найпотужнішу організацію світу» для студентів І-ІІ курсів юридичного відділу Технологічно-промислового фахового коледжу Вінницького національного аграрного університету.

У заході взяв участь Максим Іванович Прихненко, кандидат політичних наук, старший викладач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики, заступник декана факультету історії та міжнародних відносин Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Могутній міжнародний союз 30-ти держав Північної Америки і Європи утворився шляхом підписання 4 квітня 1949 року Північноатлантичного договору. З самого початку існування НАТО працює над установленням справедливого і тривалого мирного порядку на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. Північноатлантичний альянс є співтовариством вільних держав, головна роль якого полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних та військових засобів


19 травня 2021

Культурне різноманіття країн НАТО

Кожен з нас повинен прагнути до того, щоб плюралізм культур, завдяки встановленню діалогу між ними, став нашим спільним багатством. Тільки таким чином ми зможемо уникнути трагічних конфліктів і домогтися сталого розвитку, гарантувати який мають стійкість розмаїття культур і продовження конструктивного і пильного діалогу.

Коїтіро Мацуура, Генеральний директор ЮНЕСКО, 2003

21 травня відзначається Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку, встановлений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2002 році. Це свято дозволяє людям глибше усвідомити цінність культурних надбань та мистецьких традицій і дає можливість розвивати співпрацю між народами. Культурне розмаїття є рушійною силою розвитку не тільки по відношенню до економічного зростання, але й як засіб для більш повноцінного інтелектуального, емоційного, морального та духовного життя.

З нагоди свята Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував віртуальну виставку «Культурне різноманіття країн НАТО».

Запрошуємо до перегляду!


19 березня 2021

Система колективної безпеки НАТО

Регіональний інформаційний центр з питань євроатлантичної інтеграції України в НАТО, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував віртуальну виставку «Система колективної безпеки НАТО в сучасних умовах».

Головною метою Північноатлантичного альянсу є захист свободи і безпеки всіх його членів політичними та військовими засобами відповідно до Статуту ООН. З самого початку існування НАТО працює над установленням справедливого і тривалого мирного порядку в Європі на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. Нині діяльність Альянсу дедалі розширюється, охоплюючи співпрацю з Україною та іншими державами, які не входять до складу НАТО, а також спрямована на те, щоб зробити Північноатлантичний альянс здатним запобігати новим викликам у галузі безпеки, які властиві ХХІ століттю 


 

28 лютого 2021

Співробітництво України з НАТО у військово-технічній сфері

Визнаючи вагомий внесок України в операції та місії Північноатлантичного альянсу, а також успішний прогрес у реформуванні сектору безпеки й оборони держави, в червні 2020 року Альянсом було прийнято рішення визнати Україну як партнера з розширеними можливостями. Цей статус відкриває низку сприятливих умов як для України, так і для НАТО у сферах підготовки військ, участі в операціях та місіях Альянсу, а також обміну досвідом та інформацією.

Співробітництво України й НАТО у військово-технічній сфері полягає в сприянні трансформації та розвитку сектору безпеки і оборони України для виконання властивих йому завдань як в інтересах держави, так і в інтересах забезпечення регіональної та глобальної стабільності і безпеки. Також його метою є застосування механізмів військової співпраці, консультацій та взаємодії, проведення заходів з інформування громадськості, використання можливостей оборонно-технічного співробітництва для розвитку озброєння та військової техніки Збройних Сил України.

У рамках військового співробітництва з НАТО Збройні Сили України беруть участь у низці проєктів та ініціатив Альянсу, що спрямовані на підвищення їх оперативних спроможностей та обороноздатності держави.

Регіональний центр євроатлантичної інтеграції України, який діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, підготував книжково-ілюстративну виставку «Співробітництво України з НАТО у військово-технічній сфері».

Запрошуємо всіх охочих до перегляду!


26 листопада 2020

Знай про НАТО більше

Україна продовжує дотримуватися політичного курсу на євроатлантичну інтеграцію, що має вирішальне значення для процвітання та миру в державі. Сьогодні кожен свідомий громадянин повинен бути обізнаним із минулим та сьогоденням Північноатлантичного альянсу. Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук запрошує вас взяти участь у вікторині «Знай про НАТО більше». Оцініть, як добре ви знаєте історію Альянсу та його країн-членів.


 

29 жовтня 2020

Знай про НАТО більше

Міжрегіональний інформаційний центр євроатлантичної інтеграції України, що діє при відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, пропонує до уваги користувачів віртуальну виставку «Кроки до євроатлантичної співпраці», матеріали якої також представлені у відкритому доступі.

За останні два десятиліття Північноатлантичний альянс створив мережу структурованих партнерських відносин. Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру і стабільності на євроатлантичному просторі та дотримання спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи і верховенства права.

Запрошуємо до перегляду!


24 вересня 2020

24 вересня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук провів інформаційну онлайн-годину «Україна – НАТО: актуальні питання» для учнів 10 класу КЗ «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради».

Північноатлантичний альянс – це військово-політичний союз 30 держав Північної Америки і Європи, головна роль якого полягає в забезпеченні свободи та безпеки країн-членів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв’язання суперечок. Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру та стабільності на євроатлантичному просторі.

Під час інформаційної онлайн-години було розглянуто історію створення та розвитку Північноатлантичного альянсу, особливості організації його діяльності та перспективи взаємовідносин України і НАТО.


31 серпня 2020

Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук пропонує до уваги користувачів віртуальну виставку «НАТО: європейське майбутнє у сфері безпеки».

Нині діяльність Північноатлантичного альянсу дедалі розширюється та є спрямованою на здатність запобігати новим викликам у галузі безпеки. Стратегічна концепція НАТО визначає безпеку на основі співпраці як одне з трьох основоположних завдань Альянсу. Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру та стабільності на євроатлантичному просторі.


31 липня 2020

Діяльність Північноатлантичного альянсу, міжнародного військово-політичного союзу 30 держав Північної Америки і Європи, завжди була спрямована на захист країн-членів від загрози агресії, підтримку демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв’язання суперечок. Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував бібліографічний список найновіших публікацій із журналів і газет «НАТО на шпальтах періодичних видань» для всіх, хто бажає дізнатися більше про Альянс та євроатлантичну інтеграцію України.


25 червня 2020

Євроатлантична інтеграція є стратегічним напрямом розвитку та поглиблення співпраці між розвинутими країнами. Україна вибудовує нові підходи до гарантування національної безпеки, виходячи з довгострокової цілі приєднання до загальноєвропейської системи колективної безпеки, основою якої є НАТО. З цією метою держава здійснює інтеграцію до європейського політичного, економічного, правового простору. Важливою її умовою залишається продовження економічних, політичних і соціальних реформ для досягнення європейських стандартів внутрішнього життя країни.

Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував віртуальну виставку «Євроатлантична інтеграція – шлях до демократії» для всіх, хто бажає дізнатися більше про Організацію Північноатлантичного договору, умови й етапи вступу до Альянсу та особливості партнерських відносин НАТО та України.


28 травня 2020

Північноатлантичний альянс – міжнародна організація, військово-політичний союз 30 держав Північної Америки і Європи, що забезпечує свободу і безпеку країн-членів з використанням політичних і військових засобів. Співробітництво НАТО з Україною має вагоме значення для гарантування миру і стабільності на євроатлантичному просторі. Географічно наша країна займає ключове місце на перетині Східної та Західної Європи, має спільний кордон з чотирма країнами НАТО – Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Консультації та співпраця між Україною та НАТО охоплюють широке коло питань. Відбувається співробітництво в реформуванні сектору безпеки та оборони, у військовій і військово-технічній сферах, співробітництво у сферах науки та захисту довкілля, а також у подоланні загроз невоєнного характеру. Україна є єдиною країною-партнером НАТО, що бере участь у всіх основних поточних миротворчих місіях під його проводом. Альянс визнає українські прагнення до євроатлантичної інтеграції та підтримує Україну на шляху її реформ, що мають вирішальне значення для процвітання та миру в державі.

Пропонуємо дізнатися більше про взаємовідносини України та НАТО із найновіших матеріалів фонду Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.


4 квітня 2020

До 71-ї річниці від дня заснування НАТО відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував вікторину «Що ти знаєш про НАТО?». Дізнайтеся, як добре ви знаєте минуле і сьогодення Північноатлантичного альянсу.


4 квітня 2020

4 квітня 2020 року Північноатлантичний альянс святкує 71 річницю з дня заснування. НАТО – могутній військово-політичний союз 30 держав Північної Америки і Європи, головною метою якого є забезпеченні свободи і безпеки країн-членів, дотримання цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв'язання суперечок. Три стовпи Північноатлантичного альянсу, визначені Стратегічною концепцією НАТО – колективна оборона, врегулювання криз і спільна безпека – залишаються наріжним каменем сильного і сучасного НАТО.

До 71 річниці з дня заснування Північноатлантичного альянсу відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував презентацію «НАТО – минуле, майбутнє, сьогодення».

Запрошуємо до перегляду!


20 березня 2020

Відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук пропонує до уваги користувачів презентацію «НАТО: зміцнення безпеки шляхом партнерства». Головною метою Північноатлантичного альянсу є захист свободи й безпеки всіх його членів політичними та військовими засобами відповідно до Статуту ООН. З самого початку існування НАТО працює над установленням справедливого та тривалого мирного порядку на засадах загальних демократичних цінностей, прав людини та верховенства права. Нині діяльність Альянсу дедалі розширюється, охоплюючи співпрацю з Україною та іншими державами, які не входять до складу НАТО, а також зусилля, спрямовані на те, щоб зробити Альянс здатним запобігати новим викликам у галузі безпеки.

 

16 березня 2020

Українське суспільство пройшло складний шлях трансформації своїх поглядів на НАТО і ЄС – від їх абсолютного несприйняття на початку 1990-х років до усвідомлення більшістю українців корисності членства в цих організаціях для реалізації національних інтересів сьогодні. Стратегічний курс на європейську інтеграцію і вступ до НАТО є проявом самобутності української нації, її історичної належності до європейського простору. Бібліотекар ІІ категорії відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Белоус Д. О. підготувала віртуальну виставку «Європейська та Євроатлантична інтеграція України – нові перспективи та виклики» для всіх, хто бажає дізнатися більше про розвиток та поглиблення співпраці з Європейським Союзом та Північноатлантичним альянсом.