Жахливо. Містично. Цікаво
Геловін (Halloween) – ніч перед Днем усіх святих (All Saints 'Day). Цьому святу не менше двох тисяч років, свої джерела бере з кельтської культури. У кельтів існували чітко позначені чотири пори року. Самхейн знаменував собою прихід зими й відзначався 31 жовтня.
У VІІ столітті Папа Боніфацій I затвердив 1 листопада Днем усіх святих, бажаючи відвернути англійський народ від язичницьких звичаїв. Пізніше 2 листопада стало Днем усіх душ – коли поминали померлих. Однак традиції збереглися в народній пам’яті, і перемогти їх до кінця так і не вдалося.
У ніч на Геловін будинки та двори прикрашають жахливими символами, обов’язково виставляють гарбуз з вирізаними очима та ротом і свічкою всередині, щоб відлякувати злих духів. До речі, гарбуз – винахід американців. А до того в Ірландії та Шотландії страшні маски, у які потім вставляли свічки, вирізали з ріпи й картоплин, а в Англії – з буряка.
Діти вбираються в костюми чудовиськ і ходять по сусідських будинках, погрожуючи нашкодити власникам житла, якщо господар не дасть їм солодощів: «Пакості або ласощі?».
Влаштовуються тематичні вечірки, маскаради, ігри у ворожіння, відвідування пам’яток із привидами, перегляди фільмів жахів, а також читання моторошних книг.
Пропонуємо зануритися в містичну атмосферу Геловіну разом із вподобаною книгою.