Письменник і політик Володимир Винниченко. 1880–1951

Відділ рідкісних і цінних видань презентує віртуальну книжкову виставку «Письменник і політик Володимир Винниченко. 1880–1951».

Через сто сорок років після народження Володимир Кирилович Винниченко залишається однією з найбільш знакових постатей в історії вітчизняної літератури, культури та філософсько-політичної думки.

Творча спадщина письменника – чотирнадцять романів (один із них незавершений), понад сотня оповідань, п’єс, сценаріїв, статей і памфлетів; історико-політичний трактат «Відродження нації» та двотомна етико-філософська праця «Конкордизм». Майже недоступні протягом багатьох десятиліть вітчизняному читачеві роман «Записки Кирпатого Мефістофеля» та фантастичний роман «Сонячна машина» стали надбанням європейської літератури.

З початку 1930-х і до кінця 1980-х рр. літературний доробок Володимира Кириловича був вилучений з наукового та культурного обігу цілих поколінь: на книги чекало тривале «заслання» до особливих приміщень – сумнозвісних «спецфондів». Тому на титульних сторінках Винниченкових книг, що на зберіганні відділу рідкісних і цінних видань, стоїть штамп синього кольору «Спецфонд Винницкой обл. Библиотеки им. Тимирязева».

З ім’ям В. К. Винниченка пов’язані героїчні сторінки Української революції 1917–1920 рр., формування Української Центральної Ради, становлення Української Народної Республіки, вікопомний Акт злуки УНР і ЗУНР в єдиній Соборній Україні. Він автор майже усіх офіційних декларацій і законодавчих актів УНР.

Поділитися: