Віртуальна виставка «Шкідники сільськогосподарських культур: загроза для врожаю»
Якщо раніше в північних чи західних регіонах можна було спокійно висівати насіння, не оброблене інсектицидом, вирощувати культури і проводити лише один інсектицидний обробіток культур за сезон, то наразі по всій території України насіння без інсектициду висівати вже недоцільно, оскільки ми спостерігаємо суттєве збільшення ентомологічного навантаження. Це пояснюється насамперед м’якими зимами, малою глибиною промерзання ґрунту та тим, що шкідник, як і всі живі організми, має певні цикли розвитку – для їх проходження потрібна температура та час. Якщо температура зростає, то процес розвитку шкідника відбувається швидше, відповідно, протягом року він може мати більшу кількість поколінь.
Олександр Хмелюк, керівник агродепартаменту LNZ Group
Сільське господарство відіграє важливу роль у житті суспільства, адже забезпечує людство продуктами харчування. Однак, процес виробництва сільськогосподарських культур часто зустрічається з проблемою шкідників і хвороб, які значно погіршують врожайність та якість продукції. Шкідники та хвороби є серйозною загрозою для сільськогосподарських культур – вони знижують їхню продуктивність та завдають фінансових втрат фермерам. Основними шкідниками є комахи, як-от метелики, жуки, клопи, мухи та хрущі. Вони живляться рослинами, пошкоджуючи листя, стебла та корені і погіршуючи здоров’я рослин. Також існують різні види хвороб, які викликають грибки, бактерії, віруси, і ще й можуть призвести до висихання, зниження врожайності або навіть загибелі культур.
У зв’язку зі змінами клімату шкодочинні бур’яни, рослини-паразити та хвороби повільно переміщуються з південних регіонів України на північ. З них найбільш швидко будуть поширюватися шкідники.
Сектор аграрних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського пропонує всім охочим ознайомитися з матеріалами віртуальної виставки «Шкідники сільськогосподарських культур: загроза для врожаю».
Запрошуємо до перегляду!