Віртуальна виставка «Продовольча безпека України: виклики сучасності»
Ми стоїмо на порозі безпрецедентних глобальних викликів для продовольчої безпеки – від екстремальних погодних умов до економічної кризи та військових конфліктів, – тож потреба в інноваціях у сільському господарстві ще ніколи не була такою нагальною. Сучасна продовольча система, яка здатна прогодувати мільярди людей, працює на межі своїх можливостей, стикаючись з проблемами деградації довкілля, зменшенням площ орних земель та нерівним доступом до поживних харчових продуктів.
Андре Негрейрос, керівник комерційного підрозділу
Центральна та Східна Європа Corteva Agriscience
Збройна агресія російської федерації проти України спричинила загострення продовольчих проблем не тільки в Україні, а й у багатьох регіонах світу. Бойові дії вкрай негативно вплинули на функціонування побудованої в передвоєнні роки продовольчої системи, яка забезпечує продовольчу безпеку регіонів та країни в цілому. Втрата територій, міграція населення, руйнація великих складів і переробних підприємств з перших днів війни сформували загрозу дефіциту продовольства. З початком російсько-української війни стартувала Всеукраїнська ініціатива «Сади Перемоги», яка спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і спрямування всіх ресурсів для вирощування харчових продуктів задля недопущення продовольчої кризи в Україні.
Міністерство аграрної політики та продовольства України схвалило проєкт Стратегії продовольчої безпеки України. Реалізація Стратегії дасть можливість сформувати стійку до загроз систему продовольчої безпеки держави; створити умови для продовольчої незалежності країни та сталого розвитку аграрного сектору економіки; забезпечити повноцінний доступ населення до безпечних продуктів харчування у достатній кількості.
Сектор аграрних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського пропонує всім охочим ознайомитися з матеріалами віртуальної книжкової виставки «Продовольча безпека України: виклики сучасності».
Запрошуємо до перегляду!