Віртуальна виставка «Родіон Скалецький – видатний культурний діяч Поділля»
...Любив він звичаї й обряди,
Подільський край рідний любив,
Це ж скільки сил потрібно мати,
Щоб те зробить, що він зробив!..
Микола Рудик
Культурні здобутки будь-якого народу складаються як з фольклорних надбань, так і з безлічі творів його митців, кожен з яких закладає свою цеглину у фундамент національного мистецтва. Серед таких митців є постать подільського композитора, диригента, фольклориста, педагога, громадського діяча, послідовника М. Леонтовича, нашого земляка, вінничанина Родіона Андрійовича Скалецького (1899–1984).
Нелегким і тернистим був життєвий шлях митця. Працюючи виключно на музичній та педагогічній ниві, композитор не міг навіть уявити, що це комусь могло би стати на заваді. Проте настали трагічні часи сталінських репресій, у 1933 композитор був репресований (реабілітований у 1989 році).
Р. Скалецький – визначний краєзнавець та патріот своєї землі, бо залишив величезну фольклористичну спадщину, всі матеріали якої записав у своєму рідному селі Михайлівка на Вінниччині. У творчому доробку композитора 598 хорових творів, пісень для ансамблів та солоспівів на вірші українських письменників, фольклорна спадщина – 320 пісень. Саме через пісню Родіон Андрійович передав наступним поколінням любов до мистецтва, до рідного краю. Він не дав згаснути національній культурі українського народу та музичній спадщині М. Д. Леонтовича.
До 125-річчя від дня народження українського композитора фахівці відділу художньої культури та мистецтв підготували віртуальну виставку «Родіон Скалецький – видатний культурний діяч Поділля».
Запрошуємо до перегляду!