Віртуальна книжкова виставка «Федір Петрович Трінус – один із фундаторів української фармакології» (до 100-річчя від дня народження)
25 лютого виповнюється 100 років від дня народження Федора Петровича Трінуса (1924–2013) – видатного українського фармаколога і токсиколога.
Він був провідним ученим у сучасній українській фармакології та токсикології. З 1987 року завідував відділом Інституту фармакології і токсикології Академії медичних наук України. У різні роки очолював Українське наукове товариство фармакологів, Республіканську проблемну комісію «Фармакологія», Міжвідомчу секцію Академії наук і МОЗ України із лікарських препаратів, був головним токсикологом України, головним науковим співробітником Державного фармакологічного центру, заступником голови та членом президії вченої медичної ради МОЗ України, членом-кореспондентом трьох академій наук, членом редакційної ради двох журналів, членом Спеціалізованої ради при Інституті фармакології та токсикології Академії медичних наук України.
Основний напрям робіт – проблема механізмів дії судинних засобів. Багатопланові дослідження в цьому напрямку знайшли своє відображення у докторській дисертації (1965) та в багатьох публікаціях. У 70-х роках під керівництвом Ф. П. Трінуса набуває подальшого розвитку один із розділів токсикології – антидотологія. На основі фундаментальних досліджень було визначено перспективні шляхи пошуку засобів фармакотерапії інтоксикацій, розроблено і впроваджено в медичну практику оригінальні антидотні засоби – антиціан і фіцілін, а також створено раціональні схеми лікування інтоксикацій, розроблено нову класифікацію антидотів. Трінус Ф.П. проводив роботи по вивченню тонких механізмів дії та пошук протипухлинних засобів серед алкіляторів та інших класів хімічних сполук, дослідження з фармакології нестероїдних протизапальних засобів.
Відділ медичних наук до 100-річчя від дня народження підготував віртуальну виставку «Федір Петрович Трінус – один із фундаторів української фармакології».
Запрошуємо до перегляду!