Психічне здоров’я – запорука гармонійного життя
Психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість розкрити власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати.
В Україні Всесвітній день психічного здоров’я відзначають з 1992 року щорічно 10 жовтня. Цей день було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Його мета – привернути увагу до проблем психічного здоров’я у світі та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості. 10 мільйонів українців (або приблизно чверть населення України) можуть страждати від розладів психічного здоров'я через війну, і цей показник з кожним роком зростає. Зростанню захворюваності сприяють стреси, адже вони стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх.
Психічне здоров’я кожного насамперед залежить від нього самого і його близьких. Завдання кожної сучасної людини – зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій і за потреби звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості.
З нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я фахівці відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготували віртуальну книжкову виставку «Психічне здоров’я – запорука гармонійного життя».
Запрошуємо до перегляду!