Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку»
У рамках діяльності Центру відбулось понад 200 засідань Клубу вивчення англійської для початківців, гуртка «Bright English» with FLEX Alumni (спілкування англійською мовою); спілкування англійською мовою з волонтерами; спілкування німецькою мовою; вивчення польської мови; перегляду американського кіно. Окрім того, діяли: Клуб неформальної англійської мови для середнього рівня, Клуб французької мови з волонтерами та Міжкультурний клуб спілкування англійською.
Також щопонеділка функціонував Гурток перегляду англомовного відео «WOA Movie Club», під час якого усі бажаючі можуть переглядати фрагменти кінофільмів на англійській мові та брати участь в їх обговоренні.
Переглянути зміст і план проведення гуртків спілкування усі бажаючі мають можливість на блозі Інформаційно-ресурсного Центру «Вікно в Америку» http://woavinnitsa.blogspot.com/, який постійно поповнюється актуальною інформацією.
6 березня 2014 року в інформаційному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч заступника директора Програми імені Фулбрайта в Україні Інни Бариш й координатора програм обміну для науковців Наталії Залуцької зі студентами та викладачами вищих навчальних закладів міста. Метою зустрічі було ознайомлення аудиторії з можливостями, що їх надає Програма, та обговорення умов участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій.
У липні 2014 р. бібліотекарі відділу брали участь у новому проекті «Дизайн послуг у публічних бібліотеках». Американська компанія IDEO розпочала співпрацювати з публічними бібліотеками та розробляла за допомогою бібліотекарів посібник, як покращити дизайн послуг у сучасних публічних бібліотеках. Лише 5 публічних бібліотек взяли участь у цьому проекті, серед них – Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. Під час поїздки у США провідний бібліограф відділу іноземними мовами Кашпрук Ю.М. презентувала проект, як покращити роботу з окремими групами користувачів, зокрема з людьми на візках. До посібника ввійшли матеріали проробленої роботи у процесі реалізації проекту, що тривала впродовж липня-серпня.
У серпні 2014 року до роботи у Центрі залучено волонтерів програм обміну FLEX Олену Кудінову та програми Fulbright, Lisle K. Спільно з волонтерами розроблена програма цікавих заходів з вивчення американської та української культури. Олена Кудінова поділилася досвідом перебування у США під час навчання у коледжі, зробила презентацію «Вища освіта у США».
27 листопада 2014 р. у Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулась зустріч, на якій молодий винахідник мав можливість представити своє відкриття. На зустріч до Юрка М., який презентував свій новий винахід, прийшли друзі та знайомі, щоб поділитись своїми враженнями та дати оцінку побаченому. Нова модель візка, на думку автора, є зручною, надає можливість таки швидко пересуватися і дешевшою у порівнянні з іншими щодо затрат на виробництво. Винахід подано на конкурс Science Slam, оголошений Посольством США в Україні.
10 грудня 2014 року у Центрі відбулася англомовна дискусія, присвячена міжнародному Дню прав людини. На зустрічі обговорювали історію прав людини в Україні і світі, знайомились з діяльністю найвідоміших правозахисних організацій, переглянули цікаві відеоматеріали та просто спілкувались англійською. Дискусію проводили носії англійської мови. Гостями зустрічі стали волонтери з Німеччини, Казахстану та інших міст України.
До участі у гуртках було залучено як колишніх волонтерів Корпусу Миру (Maтт M.), волонтерів програми Фулбрайт (Lisle K.), випускників програми FLEX (Марина Тужанська-2010, Микола Артеменко-2013, Олена Кудінова-2013), так і волонтерів Європейської служби, які перебували у Вінниці.
Книжкові виставки, присвячені Дню святкування Дня незалежності, бібліотекам США, здоровому харчуванню та Дню знань зацікавили чимало користувачів та відвідувачів клубних засідань.
Серед форм роботи найцікавішими були дебати, де члени клубу мали можливість дискутувати, презентації та дискусії, а також майстер-класи.
На базі Центру успішно діяв проект «Віртуальна Бібліотека», який пропонував користувачам бази даних з доступом до повнотекстових електронних книг та журналів.
У 2014 році читачі активно користувалися програмою Rosetta Stone (Розетта Стоун), яка однією з найкращих зразків лінгвістичного програмного забезпечення. Інформаційний центр надавав доступ усім бажаючим до електронної повнотекстової бази даних «EBSCO».
Менеджер Центру, провідний бібліограф відділу документів іноземними мовами Кашпрук Ю.М. провела понад 20 виїзних занять у Вінницькій ГО «Гармонія» з метою закріплення і розширення знань англійської мови. Також проведено 4 заняття з членами ГО «Гармонія» - візочниками, з метою ознайомлення з азами вивчення польської і французької мов.