Як знаходити ресурс в осінній час?
3 жовтня 2023 року у відділі медичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського відбулась чергова зустріч групи самодопомоги від ГО «ВКУПІ» за підтримки Ресурсного центру «ГУРТ».
Тема: «Як знаходити ресурс в осінній час?» Ресурси – це ті наші життєві опори, які дозволяють забезпечувати нам основні життєві потреби: виживання, безпека, фізичний комфорт, співіснування та самореалізація в соціумі. Ресурси впливають на наші можливості, визначають, що ми можемо досягнути, а що – ні, від них залежить кількість часу, який нам потрібно витратити для досягнення певної мети. Кожній людині важливо не лише розуміти, якими ресурсами вона володіє, а якими – ні, а й вміти правильно ними користуватись, розподіляти, правильно інвестувати, щоб бути ефективним під час досягнення своєї мети.
Як же відновити внутрішній ресурс та енергію?
- Варто розпочати з основи та зрозуміти, що ж для вас означає бути в ресурсі. У кожного можуть бути кардинально різні бачення цього стану. Тому дуже важливо не пропускати цей етап, щоб знайти ідеальний шлях для себе. Почніть з відповіді на питання: як це для вас – бути в ресурсі? Детально опишіть свій бажаний стан без використання заперечної частки «не».
- Треба дізнатися, що забирає вашу енергію, однак не дає жодної користі. Одразу це зробити неможливо, тож скористайтеся ручкою та записником. Випишіть у список все, на що ви витрачаєте свою енергію. Після цього перегляньте і виберіть кілька пунктів, від яких можна відмовитися. До прикладу, суперечки в інтернеті, спілкування з «не своїми» людьми через ввічливість, постійне гортання сторінок соцмереж або перегляд новин. Це все речі, які можуть забирати у нас сили та час, тож без зайвих сумнівів зробіть собі детокс і очистіть своє життя від цього.
- Тепер, коли ви віднайдете причини втрати свого ресурсу, дуже важливо відновити його. Допоможуть у цьому справи, які наповнюють вас та приносять задоволення. Це може бути хобі, побачення, зустріч з друзями чи усамітнений похід у СПА, поїздка на природу або в інше місто. Важливо зробити те, що заряджає саме вас.
- Плануйте відпочинок. Багато хто вважає це марною втратою часу та крадієм продуктивності, однак це зовсім не так. Варто планувати день і час не тільки для великих відпусток, а й для маленьких перерв. До прикладу, сплануйте, коли ви дозволите собі подивитися улюблене шоу, чаювання чи перерву на каву тощо. Такий планований відпочинок дасть вашій психіці впевненість, що ви не завантажите її надмірно, а відпочинете та перезавантажитеся. Так можна буде значно підвищити свою ефективність і менше прокрастинувати.
- Культура відпочинку — одна із головних складових ресурсу та ментального здоров’я. Тож досліджуйте нові способи відновити сили та пробуйте нове.
Ведуча: Галина Бурковська – психологиня, арттерапевт, травмафокус-терапевт, біосугестивний терапевт, коуч здоров'я, трансформаційний майстер, тренер і фасилітатор груп самодопомоги.