Виставка документів «Сторінками «Всесвіту» (до 100-річчя журналу)
Сучасному читачеві XXI ст. важко, мабуть, збагнути, яке вагоме та незмінне протягом століть значення мають літературно-художні, мистецькі, літературно-критичні часописи і як постраждає суспільство, якщо втратить таке неоціненне джерело знань, що виконує рік за роком місію передачі культурного досвіду, формування світогляду й розвитку освіченості серед українців. Такі часописи – визначальна ланка нашого культурного життя в духовному національному поступі.
«Всесвіт» – єдиний український журнал, присвячений іноземній літературі, культурі, мистецтву та громадсько-політичним реаліям закордонних країн.
Поява цього журналу, як і інших літературних часописів, не була випадковістю, все чітко обумовлювалося конкретними історичними причинами.
Історія часопису налічує сто років. «Всесвіт» – це найстаріший український літературний журнал, який видається від січня 1925 р. і заснований видатними українськими письменниками Василем Елланом-Блакитним та Миколою Хвильовим і художньо редагований Олександром Довженком.
Журнал іноземної літератури «Всесвіт» упродовж багатьох десятиліть був і досі залишається літературним «вікном у світ» і джерелом систематичних знань, культурного досвіду відкритих суспільств для українських читачів найширшого професійного спектра. Незаперечним є той факт, що кілька поколінь української інтелігенції, «актуальних» українських політиків і найширших верств населення зростали саме на публікаціях «Всесвіту». На базі часопису була створена потужна школа українського перекладу і перекладознавства, яка й досі є неперевершеною в Україні.
За роки свого існування часопис надрукував більше пів тисячі романів, тисячі поетичних добірок, повістей і драматургічних творів, тисячі статей, розвідок, есе, репортажів, інтерв'ю авторів зі 105 країн світу в перекладах із 84 мов світу.
У відділі рідкісних і цінних видань експонується виставка документів «Сторінками “Всесвіту”» (до 100-річчя журналу).
Запрошуємо до перегляду!