Майстер-клас "Петриківський розпис"
Мистецтво «петриківки» має свої правила, традиції, та водночас воно глибоко індивідуальне, вільне. Для фантазії художника немає обмежень, саме тому твори петриківських майстрів зачаровують своєю красою.
У рамках відкриття виставки «Петриківський розпис» у відділі художньої культури та мистецтв ВОУНБ ім. В. Отамановського відбувся майстер-клас, де кожен учасник спробував себе у ролі чепурушки, господині, яка мала талант до малювання. Завдяки Галині Рибак, майстрині петриківського розпису та її учням, малюнки вийшли неймовірно красиві, наповнені душевним теплом та позитивною енергією.
Захід реалізувався завдяки БФ «Добробут України» в рамках проєкту «Keep calm and love Ukraine/ Зберігаємо спокій та любимо Україну» за підтримки ІREX Europe doing business as Equal Rights and Independent Media.
Петриківський розпис – це один з видів декоративного розпису, яким селяни прикрашали свої хати. Історично Петриківка зародилась на білосніжній стіні сільської хати в однойменному селі Дніпропетровської області. Значно пізніше розписи перейшли на різноманітні ужиткові речі. Історія Петриківського розпису досі детально вивчається, адже достеменно не відомо коли саме цей український розпис з’явився. Сьогодні етнічні мотиви набувають неабиякої популярності як в декорі предметів побуту, так і в дизайні одягу та інтер’єру.