Науковий доробок Євгена Патона

4 березня виповнюється 150 років від дня народження українського вченого в галузі мостобудування, академіка АН УРСР, заслуженого діяча науки УРСР, фундатора і першого керівника Інституту електрозварювання АН України – Євгена Оскаровича Патона.

Всього за проєктами академіка Патона було споруджено понад 50 клепаних і 100 зварних металевих мостів, більшість з яких служить людям і донині. Вінцем його інженерної діяльності, його останнім творінням, став унікальний на той час суцільнозварний міст через Дніпро в Києві, будівництво якого було завершено вже після смерті вченого. Євген Патон три місяці не дожив до відкриття мосту, який тепер названо його ім’ям. Міст Патона Американська академія зварювання занесла до списку видатних інженерних споруд. У 1953 році, після смерті Євгена Оскаровича, Інститут електрозварювання очолив його син – Борис Євгенович Патон, президент НАН України.

До ювілею видатного вченого у відділі рідкісних і цінних видань організовано виставку «Науковий доробок Євгена Патона», на якій представлено прижиттєві видання вченого.

Запрошуємо до перегляду!

Поділитися: