Конференція молодих науковців за участі міжнародних фахівців «У фокусі фундаментальна співпраця бібліотеки і науковців в контексті підготовки медичних кадрів»
6 лютого 2024 року у відділі медичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського відбулась науково-практична конференція «У фокусі – фундаментальна співпраця бібліотеки та науковців у контексті підготовки медичних кадрів».
Організатори конференції: Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського та ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс».
Бібліотека – це те місце, де людина протягом життя проводить багато часу. Дуже часто ми недооцінюємо значення бібліотек. Слід наголосити на важливості такого закладу культури для людей, професійна діяльність яких пов’язана з наукою та здоров’ям людини. Якість надання медичної допомоги безпосередньо залежить від ефективності підготовки медичних працівників та їхнього безперервного розвитку. Мова йде про професійний розвиток, постійне здобуття нових навичок та умінь, підвищення рівня кваліфікації та оволодіння навичками психологічної підготовки, ознайомлення з актуальними проблемами сьогодення та способами їхнього вирішення. Особливо це робити надзвичайно важливо в умовах військового стану. Однак за таких обставин дуже складно реалізувати проєкти, які спрямовані на це. Співробітництво з бібліотекою сприяє постійному розвитку та допомагає у створенні нових проєктів, проведенні конференцій, забезпечуючи їх реалізацію на високому рівні.
У роботі форуму взяли участь доповідачі: голова правління ГО «Міжнародна асоціація «Протиковідний альянс», доктор медичних наук, професор кафедри акушерства та гінекології № 2 Наталія Гайструк та членкиня ГО, завідувачка відділу медичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського Юлія Виноградська, студенти 6 курсу ВНМУ ім. М. І. Пирогова. Запрошений гість журналістка, координатор проєкту «Україна-Грузія. Перехрестя» Майя Антідзе (Грузія).
Під час конференції були розглянуті питання:
1. У фокусі – ментальне здоров’я. Світовий досвід.
2. Стратегічна роль бібліотечного наукового потенціалу у протидії
медичній дезінформації.
3. Медична деонтологія та ятрогенія: ключові аспекти компетенції та дипломатії лікаря.
4. Сучасна роль бібліотечного наукового потенціалу парламентської бібліотеки Грузії (м. Тбілісі).
Фотоматеріали
Поділитися: