Виставка-привітання «Сатирик-гуманіст епохи Ренесансу» (до 530-ї річниці від дня народження Франсуа Рабле, французького сатирика)
4 лютого виповнюється 530 років від дня народження Франсуа Рабле (1494–1553), французького письменника-гуманіста, представника педагогічної думки епохи Відродження, лікаря, автора безсмертного роману «Гаргантюа і Пантагрюель». Цей роман складається з п'яти частин. Він є головним твором Рабле, над яким автор працював понад 20 років. У романі «Гаргантюа і Пантагрюель» автор засудив середньовічну школу за її формальний і чисто словесний характер, за схоластичні методи навчання. В основу своєї педагогічної теорії він поклав власне переконання в тому, що людина від природи, незалежно від походження, схильна до добра, тому гуманістичні цінності можуть відображатися в освіті та передаватися від покоління до покоління.
Творчість Франсуа Рабле становить вершину французької літератури епохи Відродження. Письменник постійно орієнтувався на традиції попередньої культури. Джерелом його мовного багатства була усна народна мова. Він широко користувався фольклорним матеріалом – прислів'ями, примовками, казками і піснями, а також мовою провінціального дворянства, селянства, духівництва, ввів у твір жаргон учених схоластів, термінологію філософську, богословську, медичну, архітектурну, філологічну, військову, спортивну, морську, терміни різних видів ремесла. Рабле, як ніхто в той час, виявив і можливості розвитку літературної національної мови. Знаменита фраза «апетит приходить під час їжі» належить Рабле. Він використав її у творі «Гаргантюа і Пантагрюель».
Дуже великим був вплив геніального французького сатирика на світову літературу. У Рабле було чому вчитись. Творчість письменника – це сплетіння пороку та глибокої моралі, а його романи залишаються одними з найбільш загадкових і сьогодні.
Працівники відділу документів іноземними мовами до 530-ї річниці від дня народження Франсуа Рабле підготували виставку-дату «Сатирик-гуманіст епохи Ренесансу».
Запрошуємо всіх охочих до перегляду!