Праці Українського високого педагогічного інституту імені Михайла Драгоманова
Після Першої світової війни в Чехословаччині скупчилася велика кількість емігрантів з України. На той час Чехословаччина була однією з найдемократичніших країн Європи, у політиці яких Україна та українське питання посідали в міжвоєнні роки важливе місце, і яка суттєво вплинула на історичний розвиток українського народу. Допомога емігрантам з України здійснювалася через Український громадський комітет, створений весною 1921 р. з ініціативи групи українських діячів.
Український громадський комітет за фінансової підтримки уряду Чехословаччини ініціював відкриття в липні 1923 року в Празі Українського високого педагогічного інституту імені Михайла Драгоманова. Професорсько-викладацький склад інституту досягав 92 осіб, із них було 80 українців і 12 чужинців. Там працювали, зокрема, мовознавець А. Артимович, хімік І. Горбачевський, історики Д. Дорошенко, С. Наріжний, М. Терлецький та О. Шульгін, правники О. Ейхельман і С. Шелухін, археолог В. Щербаківський, філософ Д. Чижевський, географ С. Рудницький, біолог В. Чередіїв, мистецтвознавець В. Січинський та інші визначні українські науковці. Засноване при інституті видавниче товариство «Сіяч» видало 44 книги його співробітників, у т. ч. підручники; крім того, 1929–33 вийшло 2 томи «Праць Українського високого педагогічного інституту імені Михайла Драгоманова» та спеціальний «Драгоманівський збірник», що містив 15 статей співробітників інституту.
У відділі рідкісних і цінних видань презентується виставка «Праці Українського високого педагогічного інституту імені Михайла Драгоманова», присвячена 100-річчю від часу заснування закладу освіти.
Запрошуємо до перегляду!