Книжкова виставка-посвята «Наука в руках жінок: відкриття та досягнення» (до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці)
11 лютого відзначають Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Його було проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 2015 році задля досягнення повного й рівного доступу жінок та дівчат до науки, техніки, інженерії та математики, освіти, навчання та дослідницької діяльності на всіх рівнях. Цей день привертає увагу до якісних змін, упроваджених для забезпечення ґендерної рівності та розширення можливостей для жінок і дівчат.
Імена жінок не так часто трапляються в історії науки, як імена чоловіків. І не тому, що жінки менш розумні. Як правило, жінка вважалася берегинею домашнього вогнища, затишку, тому наука і техніка традиційно сприймалися сферою чоловіків. Наука вимагає повної самовіддачі, відчуженості від життєвих справ, а часом і фанатичності в досягненні мети – тільки так можна досягти успіху. Історія доводить, що творче мислення у представниць прекрасної статі працює не гірше, ніж у чоловіків. В історії були знамениті випадки, коли жінки придумували винаходи, які зараз вважаються "чоловічими" штучками.
Табіта Беббіт наприклад, 1810 року створила прототип циркулярної пилки, що потім почала повсюдно використовуватися в лісопильній промисловості. Або ж хімік Стефані Кволек, яка у середині 1960 років запатентувала новий матеріал – кевлар. Сьогодні він використовується не тільки для виробництва захисного обладнання(зокрема бронежилетів) та спортивного інвентарю, але навіть в авіаційній і космічній промисловості. Матеріал Стефані Кволек став реальним захистом для життів тисяч поліцейських, пожежників і військових та широко використовується в протезно - ортопедичній промисловості.
У світі дійсно чимало талановитих жінок-учених, які зробили значний внесок у розвиток науки та техніки. Їх науковий доробок є неоціненним, а досягнення – вражаючими.
До міжнародного дня жінок і дівчат у науці відділ документів іноземними мовами підготував виставку-посвяту «Наука в руках жінок: відкриття та досягнення» (до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці, 11 лютого).
Запрошуємо до перегляду!