Культурно-мистецький захід «Народній пісні жити» (до 170-річчя від дня народження Явдохи Микитівни Зуїхи, української народної співачки, фольклористки)
Українська пісня…Вона є однією зі святинь нашого народу, його найціннішим духовним скарбом, гордістю та красою. Хто не був зачарований нею!? Це душа народу, це безмежне поле, засіяне зерном історії та заквітчане людськими надіями, це любов до свого краю.
27 лютого у відділі художньої культури та мистецтв ВОУНБ ім. В. Отамановського відбувся культурно-мистецький захід «Народній пісні жити», приурочений до 170-річчя від дня народження Євдокії Микитівни Сивак (Явдоха Зуїха), української народної співачки та фольклористки.
Наша славетна землячка, Євдокія Микитівна Сивак, яка більше відома в Україні як Явдоха Зуїха, мала особливу долю й особливе призначення на цій землі. Вона жила в ім’я безсмертя народної пісні. З її уст Гнат Танцюра записав 1008 народних пісень, близько 400 прислів’їв і приказок, 156 казок тощо. Вона була неписьменною жінкою, родом з кріпацької родини, але володіла феноменальною пам’яттю, хорошим природним голосом і своєрідною манерою виконання.
На заході з вітальним словом виступила в. о. директора ВОУНБ ім. В. Отамановського Галина Слотюк. Про життєвий шлях фольклористки розповіла Марія Шпортій, викладач кафедри вокально-хорової підготовки, теорії та методики музичної освіти ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Про багату фольклорну спадшину розповіли Юлія Васюк, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, викладач народного співу Вінницького фахового коледжу мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, та Ванда Городецька, артистка Академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича, викладач Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу.
На заході лунали народні пісні, записані Гнатом Танцюрою з вуст Явдохи Зуїхи, у виконанні Альони Корненко, студентки 3 курсу факультету мистецтв і художньо-освітніх технологій ВДПУ ім. М. Коцюбинського, клас викладача заслуженої артистки України Лідії Остапчук, концертмейстр Микола Сегеда; народного аматорського фольк-гурту «Пацьорки» (керівник Ванда Городецька); фольклорного гурту «Мокоша» (керівник Юлія Васюк).
Захід супроводжувала книжково-ілюстративна виставка «Явдоха Зуїха: хранителька українського фольклору», підготовлена фахівцями відділу краєзнавства ВОУНБ ім. В. Отамановського, та виставка робіт народного майстра України з декоративного розпису Наталії Луценко.
Земляки з любов’ю і шаною зберігають пам’ять про добру, співучу бабусю, яка уміла не тільки вирощувати хліб, а й зберігати вічне і нетлінне – духовну народну культуру.
Тож бережімо душу українського народу – нашу пісню, нашу мову, нашу культуру!
Фотоматеріали
Поділитися: