Збережемо пам’ять
Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодоморів. Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами.
Голодомор 1932–1933 років став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом й організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Зникали не лише сім’ї, а й цілі села. Тоді голодною смертю померли, за різними оцінками, від 9 до 13 мільйонів осіб, понад третина з них – діти. У 2006 році українська влада ухвалила Закон України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», визнавши події Голодомору геноцидом українського народу.
Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати їх і добитися істини та правди, а також виявити його причини. Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об’єктивну оцінку, а також винести з того уроки та запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії, тому «Пам’ятаємо Голодомор! Зупинимо геноцид!»
Щорічно цього дня проводиться Всеукраїнська акція «Запали свічку».
У пам’ять про мільйони загиблих під час Голодомору відділ краєзнавства Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки підготував книжкову виставку «Збережемо пам’ять» (до 90-річчя вшанування пам’яті жертв голодоморів).
Запрошуємо до перегляду!