Інформаційна година «Вплив харчування на поведінку та психічне здоров’я»
2 квітня 2025 року у відділі медичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського відбулась інформаційна зустріч, яку провів лікар загальної практики Царюк Микола Миколайович, на тему «Вплив харчування на поведінку та психічне здоров’я» із циклу «Зустріч з лікарем».
Наше харчування – це не просто спосіб вгамувати голод, а й потужний інструмент у підтримці ментального здоров’я. Регулярне споживання продуктів, багатих на антиоксиданти, може покращити настрій і зменшити симптоми депресії та тривожності.
Лікар розповів, які харчові продукти корисні для нашого мозку, а отже – і психічного здоров’я, а яких краще уникати. Так, споживання як поліненасичених жирних кислот (містяться в горіхах, насінні, рибі та листових зелених овочах), так і мононенасичених жирних кислот (оливкова олія, авокадо та горіхи) з часом знижує ризик депресії. Водночас дефіцит поліненасичених жирних кислот пов’язують із синдромом дефіциту уваги/гіперактивності у дітей. Проте є помітний зв’язок між споживанням трансжирів з їжею та ризиком депресії й ішемічного інсульту.
Ставтеся до свого раціону із турботою та увагою, і ви побачите позитивні зміни у психічному стані.
Поділитися: