Виставка-пам’ять «Чорнобиль не має минулого часу» (до Дня Чорнобильської трагедії на АЕС)
Про найбільшу в історії людства аварію на АЕС, що сталася у Чорнобилі, напевно чув кожен. Її наслідки ще багато років будуть нагадувати про себе. 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався вибух, який повністю зруйнував реактор, а в навколишнє середовище було викинуто тонни радіоактивних матеріалів. У момент самої трагедії загинула 31 людина, але це тільки верхівка айсберга: підрахувати кількість жертв і постраждалих від цієї аварії просто неможливо.
Офіційно вважається загиблими від аварії близько 200 осіб, які безпосередньо брали участь в її ліквідації, їхнє життя забрала променева хвороба. Величезних втрат зазнала природа всієї Східної Європи. Десятки тонн радіоактивних урану, плутонію, стронцію і цезію були розпорошені в атмосфері і стали повільно осідати на землю.
У наступні роки на прилеглих територіях країн-сусідів спостерігався сплеск онкологічних захворювань, матері народжували тисячі хворих дітей. Усього через поширення радіоактивного забруднення довелося евакуювати понад 115 тис. осіб, що проживали всередині 30-кілометрової зони навколо АЕС. У ліквідації цієї аварії та її затяжних наслідків взяли участь понад 600 тисяч людей.
Небезпека Чорнобиля невідчутна, її прояви та ризики практично не мають меж, вони тривають і триватимуть ще не одне століття.
До 39-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС сектор газетної періодики підготував виставку публікацій «Чорнобиль не має минулого часу».
Запрошуємо до ознайомлення з матеріалами експозиції.