Книга у двох частинах Романа Зіненка «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії»
Шановні користувачі, продовжуючи знайомство з відкритим доступом відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук, пропонуємо до вашої уваги книгу у двох частинах Романа Зіненка «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії».
Зіненко Р. А. Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії. Ч. 1. 7–24 серпня 2014 року / Роман Зіненко ; за ред. Ю. Бутусова. – Харків : Фоліо, 2019. – 446 с. : фот.
Зіненко Р. А. Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії. Ч. 2. 25–31 серпня 2014 року / Роман Зіненко ; за ред. Ю. Бутусова. – Харків : Фоліо, 2019. – 476 с. : фот.
Роман Зіненко (Сєдой) – колишній морський піхотинець, доброволець батальйону «Дніпро-1», був серед тих, хто в серпні 2014-го опинився в пеклі Іловайська. Він не тільки вижив, але й написав одну з перших книжок про війну на Сході України – «Іловайський щоденник», чесну та відверту розповідь очевидця, де нічого не вигадує, а намагається бути максимально точним у своїх спогадах.
До написання книги «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії» автора спонукало прагнення зберегти й оприлюднити правдиву картину Іловайської операції в тому вигляді, в якому вона залишилася в пам’яті її учасників. Це унікальне видання містить свідчення понад півтори сотні бійців і офіцерів, від добровольців до вищого керівництва Сектору «Б», тут згадано імена, прізвища та позивні близько семисот бійців добробатів і підрозділів ЗСУ. Окрім того, Романові Зіненку довелося переглянути, перевірити й хронологічно розібрати сотні публікацій, відео- та фотоматеріалів, що стосуються боїв під Іловайськом. Результати окремих журналістських досліджень, а також звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України вміщені на сторінках цієї книжки. Переважна більшість зібраних фактів оприлюднена вперше. Перша частина видання висвітлює хронологію подій, що відбувалися 7–24 серпня 2014 року, коли бої точилися як в Іловайську, так і навколо нього. Друга частина видання висвітлює період з 25-го по 31 серпня 2014 року – від Дня Незалежності до відходу українських військових з Іловайська. Книга мала широкий відгук у читачів, насамперед тих, хто виходив кривавим «зеленим коридором». Свідчення багатьох з них увійшли до другого, переробленого та доповненого, видання, що ставить іще більше питань, на які поки що немає відповіді та які намагаються замовчувати.