Ювілейна книжкова виставка «Микола Колесса: симфонія життя» (до 120-річчя від дня народження композитора, диригента, педагога, громадського діяча, Героя України)
«Найголовніше в житті – не помилитися у виборі долі, вчасно прислухатися до себе...»
Микола Колесса
Майбутній український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи народився 6 грудня 1903 року в м. Самбір на Львівщині у сім’ї видатного українського етнографа, фольклориста, композитора, музикознавця Філарета Колесси. За проханням Миколи Лисенка, доброго друга сім’ї, новонародженого було названо на його честь – Миколою. Батьки пророкували сину медичну кар’єру, але хлопець чітко вирішив, що буде музикантом.
Для пізнання творчості Миколи Колесси важливе розуміння багатогранності та різнобічності його таланту. Як видатний музикант, він проявив себе не лише в композиторській творчості. Митець постійно виступав і в якості диригента: сучасники запам’ятали його, як талановитого інтерпретора музики різних стилів і жанрів. Колесса був одним із засновників симфонічного оркестру Львівської філармонії, диригентом Львівського театру опери та балету, працював художнім керівником і диригентом хорової капели «Трембіта». А згодом – став фундатором львівської диригентської школи, створивши її теоретичне обґрунтування, викладене у підручнику «Основи техніки диригування». Цей посібник не втрачає своєї актуальності для диригентів вже протягом кількох десятиліть.
М. Колесса казав: «Коли я писав давніше, то завжди собі говорив, зважай на те, щоб ноти не лежали на полицях, не лежали мертвим капіталом. Важливо, щоб ноти жили, щоб та музика жила, щоб впливала на людей і їх облагороджувала». Його музика збагачує людей – це вічний скарб, який маестро залишив після себе. Сьогодні ім’я Миколи Колесси шановане не лише на теренах батьківщини, але й широко за її межами. Композитора вважають легендою музичної культури та одним з найвизначніших львів’ян усіх часів.
З нагоди 120-річчя від дня народження композитора, диригента, педагога, громадського діяча, Героя України Миколи Колесси, відділ художньої культури та мистецтв пропонує всім охочим ознайомитись з ювілейною книжковою виставкою «Микола Колесса: симфонія життя».