Краса в хустині нашій споконвічна, як і душа, що з піснею жила
Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям. Щоб сприяти збереженню та відродженню українських традицій, було запроваджено День української хустки. Його відзначають 7 грудня, на день Святої Катерини, яка, як відомо, є захисницею дівчат та жінок.
У давнину хустки були білого кольору, також українки покривали голову й білим рушником, який називався убрус. Він слугував для урочистих подій. Колись хустки в Україні вишивали шовком, використовуючи червоні, сині, зелені, жовті та рожеві нитки. Орнамент був переважно геометричний, а у 18 столітті увійшов у моду рослинний. Дуже рідко на старих хустках можна побачити зображення птахів.
Хустка здавна була важливим весільним атрибутом. На Великдень і Різдво носили яскраві багаті хустки, у будні – стримані, простіші.
Сьогодні хустка – доволі популярний предмет у гардеробі сучасної жінки, але вже скоріш як яскравий і модний аксесуар.
«Краса в хустині нашій споконвічна, як і душа, що з піснею жила» – під такою назвою сектор газетної періодики підготував виставку газетних публікацій до Дня української хустки.
Запрошуємо всіх охочих до перегляду експозиції.