Виставка-інсталяція «Крим… Як це було»
Українська минувшина має багатовікову історію і багатогранну спадщину. Всі регіони України створили самобутні культури, що в цілому й складають українську палітру. Одним із найсамобутніших і найбагатших регіонів України є Крим. Але події весни 2014 року намагались змінити історичну карту країни та світу, коли про жодні права корінних народів не йдеться.
20 лютого 2014 року були зафіксовані перші факти перетину державного кордону України збройними силами рф. Тоді через Керченську протоку почали прибувати військові підрозділи, а в Криму з’явились вантажівки без номерних знаків та так звані «зелені чоловічки» – російські військові без розпізнавальних знаків. Російські спецпризначенці заблокували Верховну Раду Криму. Війська рф встановили блокпости на Перекопському перешийку, які з’єднують Крим з материковою Україною.
В український колективній свідомості Крим – це рана, травма початку війни, втрачений дім. Водночас анексія півострова загострила історичні події, зокрема травму кримськотатарської депортації 1944 року. Острів Крим став чи не найбільшим викликом української та міжнародної політики в ході російсько-української війни, що вимагає радикального вирішення, яке дало б можливість повернути Крим.
Відділ абонемента ВОУНБ ім. В Отамановського запрошує до перегляду виставки-інсталяції «Крим… як це було» користувачів та всіх охочих.