Відкритий мікрофон «Наше слово – зброя!» в межах Національного Тижня читання поезії «Пісня тисячі голосів» (до Всесвітнього дня поезії)

ПРЕСРЕЛІЗ
«Наше слово – зброя!»
про відкритий мікрофон до Всесвітнього дня поезії
20 березня 2025 року о 15:30 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних і природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Валентина Отамановського (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) з нагоди Всесвітнього дня поезії відбудеться відкритий мікрофон «Наше слово – зброя!».
Захід пройде в межах Національного тижня читання поезії 2025 «Пісня тисячі голосів», яку організовує Український інститут книги. Гаслом є уривок із вірша Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
Всесвітній день поезії відзначають щороку 21 березня за ініціативи ЮНЕСКО. Це свято словесної чуттєвості й довершеного вміння кількома словами передати невимовне. Поезія займає одне з чільних місць у духовному збагаченні людини. Через слово вона здатна надихати, підтримувати, відкривати глибші смисли та єднати людей у спільному переживанні. У нинішні важкі часи поезія – це спосіб почути одне одного, зберегти досвід інших і знайти в ньому відгук для себе. А ще – це зброя, адже поетичне слово містить у собі незриму, непомітну, проте водночас велику силу.
Сучасні вірші мають голоси цивільних, які живуть у вирі війни, військових, що боронять Батьківщину, вимушених переселенців і емігрантів, дітей, волонтерів, людей з усіх куточків країни та світу. А разом вони творять єдиний спільний голос сучасної української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці.
Відзначення Всесвітнього дня поезії в обласній книгозбірні є доброю традицією. У цей день відкритий мікрофон «Наше слово – зброя!» об’єднає в бібліотеці спільноту поціновувачів поезії – поетів-земляків, членів Вінницької обласної організації НСПУ, поетів-початківців, літературознавців, бардів і співаків, творчу учнівську та студентську молодь. На святі звучатиме патріотична поезія митців, яка підтримує український народ, пробуджує його духовність, підвищує бойовий дух наших захисників, закликає до свободи й боротьби та додає віри в Перемогу!
Для всіх поціновувачів поетичного слова, окрім організації відкритого мікрофону, фахівці книгозбірні підготували книжкову виставку-колаж «Поезія єднає серця та душі» (відділ краєзнавства) та книжкову виставку «Поети рідного краю» (відділ абонемента).
Запрошуємо всіх охочих до обласної книгозбірні, щоб разом поринути у світ поезії! Любімо поезію, надихаймося нею, відчуваймо її підтримку в час війни та змінюймо світ на краще! Разом до Перемоги!
У програмі:
Вітальне слово:
Галина Слотюк, в. о. директора Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Валентина Отамановського
Виступи:
Ірина Зелененька, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури факультету філології й журналістики ім. М. Стельмаха ВДПУ ім. М. Коцюбинського, поетеса, літературознавець, член НСПУ
Віктор Крупка, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури факультету філології й журналістики ім. М. Стельмаха ВДПУ ім. М. Коцюбинського, поет, член НСПУ
Валентина Сторожук, письменниця, заступник директора КУ «Видавничий дім «Моя Вінниччина», член НСПУ, заслужений працівник культури України
Декламування поезії та виконання музичних творів:
Віктор Мельник, поет, прозаїк, перекладач, літературний критик, член НСПУ
Жанна Дмитренко, письменниця, член НСПУ
Лариса Сичко, письменниця, член НСПУ
Анатолій Мартинюк, письменник, член НСПУ, керівник літературно-мистецького об’єднання «Поетичний Чайник, чи акустика рим…»
Зоя Красуляк, поетеса, композиторка, співачка-бард, член НСПУ
Сергій Татчин, поет, художник, військовослужбовець ЗСУ, учасник бойових дій російсько-української війни
Віталій Кирницький, військовослужбовець ЗСУ, член Асоціації діячів естрадного мистецтва
Дмитро Луняка, поет, перекладач, військовослужбовець ЗСУ
Діана Мазур, поетеса, медична сестра Вінницького обласного клінічного медичного реабілітаційного центру ветеранів війни та радіаційного захисту населення Вінницької обласної Ради
Тетяна Скомаровська, співачка-бард, композиторка, волонтер
Галина Рибачук-Прач, письменниця
Алла Боровська, поетеса
Олександра Костюк, письменниця, співачка-бард
Альона Нікітіна, поетеса
Олександра Довгань, поетеса, композиторка, співачка-бард
Тетяна Шкурак, поетеса
Оксана Лихогляд, поетеса
Наталія Химич, поетеса
Ведуча – Ніна Артапух, провідний бібліотекар відділу маркетингу, реклами та соціокультурної діяльності ВОУНБ ім. В. Отамановського
Оргкомітет
Контактна особа – Ніна Артапух
Тел.: (0432) 67-03-25
E-mail: market@library.vn.ua