Журавлем небесним на Вкраїну вернусь...

4 вересня 2019 року на площі ім. Василя Стуса, біля пам’ятника видатному земляку, відбулися вересневі Стусівські читання «Журавлем небесним на Вкраїну вернусь…» до дня пам’яті поета, політв’язня, Героя України Василя Семеновича Стуса. Захід організований Вінницькою ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва за підтримки управління культури і мистецтв Вінницької ОДА спільно з обласною організацією НСПУ.

Цьогорічні Стусівські читання відкрили Валентина Троян, в. о. начальника управління культури і мистецтв Вінницької ОДА та Лариса Сеник, директор ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Хвилиною мовчання присутні вшанували Великого Сина України та поклали квіти до пам’ятника Василю Стусу.

Горде слово про поета-земляка промовили вінницькі письменники, літературознавці, громадські діячі, популяризатори творчості В. Стуса: Ніна Гнатюк, Василь Кобець, Віктор Мельник, Валентина Сторожук, Галина Рибачук-Прач та Зоя Красуляк.

Василь Стус став духовним лідером нації. Він об’єднав два віддалені регіони – Поділля та Донеччину, утверджуючи ідею соборності України. Великий доробок з дослідження творчості Василя Стуса мають викладачі та науковці Стусівського університету. Ніна Урсані, поетеса, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури, у своїй промові згадала про роки навчання Василя Стуса у Донецькому (Сталінському) університеті та розповіла про відкриття погруддя поету в ДонНУ ім. Василя Стуса.

З року в рік Стусівські читання об’єднують усіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея. Поетичним словом вшанували пам’ять геніального поета студенти ДонНУ ім. Василя Стуса (Ригульська Віталіна, Гриньчук Оксана, Скалецька Катерина), ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського (Гребінченко Дар’я) та Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (Ільченко Анжела), учасниця незалежного театру-студії «ПТАХА» (Регуш Надія, керівник Марина Ревенко) та шанувальники творчості поета-земляка (Матвійчук Катерина та ін.).

На завершення заходу студентки ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського Катерина та Ірина Грицюк виконали пісню «Україна – це ми!».

 

Фотоматеріали     

 

Вінницький бізнес портал "Vinbazar.com"

Вінниця News

 

Відео Вінниця News

 

«Журавлем небесним на Вкраїну вернусь…»

про вересневі Стусівські читання

до дня пам’яті поета-земляка, Героя України В. С. Стуса

 

Прес-реліз

 

 

Ім’я Стуса ввійшло в нашу історію як важливий чинник національного пробудження й самоусвідомлення, стало символом духовної незламності й свободи. На часі – глибоке пізнання поетичного доробку цього самобутнього митця, і не лише в українському літературному контексті.

Майже три десятиліття Стусівські читання традиційно проходять у січневі та вересневі дні на Вінниччині. З року в рік вони об’єднують усіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, митців, освітян, письменників, науковців, студентську та учнівську молодь.

Ми, подоляни, намагаємося віддати нашому геніальному поетові належну шану.

За коротке життя Василь Стус (1938–1985), поет, член Гельсинської спілки, залишив 6 томів творів, більшість з яких було перекладено англійською мовою і опубліковано на Заході. Це поезія європейського рівня.

Василь Стус жив і загинув, аби український народ мав свободу, незалежність, право на рідну мову, історичну пам’ять, самобутню культуру.

 

На захід запрошені представники влади та органів місцевого самоврядування.

 

У програмі:

 

Покладання квітів до пам’ятника поету від громадськості та представників влади

 

Виступи

Представники Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради,

Вінницької міської ради, управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації;

 

Лариса Сеник,  директор ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва;

Володимир Барцьось, депутат Вінницької обласної Ради;

Жанна Дмитренко, поетеса, депутат Вінницької обласної Ради;

Ніна Гнатюк, українська поетеса, громадська діячка, заступник голови Міжнародної громадської організації «Вінницьке земляцтво» у місті Києві;

Віктор Мельник, секретар Національної спілки письменників України, письменник, перекладач, журналіст;

Василь Кобець, письменник, член НСПУ, голова Вінницької обласної організації конгресу української інтелігенції, голова обласного літературно-мистецького об’єднання ім. В. Стуса;

Валентина Сторожук,  письменниця, член Національної спілки письменників України, заступник головного редактора журналу «Вінницький край», заслужений працівник культури України;

Ірина Зелененька, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української літератури факультету філології і журналістики ім. М. Стельмаха ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського;

Ніна Урсані, поетеса, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса;

Олег Соловей, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса;

Галина Рибачук-Прач, поетеса;

Зоя Красуляк, поетеса, композитор, провідний методист з театралізованих заходів та свят Вінницького обласного центру народної творчості.

 

Читання поезій В. Стуса та виконання музичних номерів творчою студентською молоддю:

 

- студенти факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв, спеціальність «музичне мистецтво» Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського,

- студенти філологічного факультету Донецького національного університету ім. Василя Стуса.

- учасниця незалежного театру-студії «ПТАХА», Надія Регуш (керівник Марина Ревенко).

 

Запрошуємо взяти участь у вересневих Стусівських читаннях!

 

 

Оргкомітет

 

Контактна особа – Крисько Наталія Миколаївна

 

Тел.: (0432) 67-03-25

E-mail: market@library.vn.ua

 

E-mail: market@library.vn.ua 

Поділитися: