Відкриття Центру обслуговування людей з інвалідністю «INVA-INFORM»

Про відкриття

Центру обслуговування

 людей з інвалідністю «INVA-INFORM»

при відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури

 

Фотоматеріали

 

Прес-реліз

 

28 серпня 2019 року о 12 годині у вестибюлі основного приміщення ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, І поверх) відбудеться відкриття Центру обслуговування людей з інвалідністю «INVA-INFORM» при відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури.

Не всіх людей доля наділила міцним здоров’ям. Живуть серед нас прекрасні люди, здібні і талановиті, але з обмеженими фізичними можливостями. Їх називають інвалідами, а вони просто по-іншому дивляться на світ, у них інша шкала духовних цінностей. Вони вміють радіти кожному сонячному дню.

Нині в світі проживає близько 600 мільйонів людей з інвалідністю, тобто кожний десятий мешканець планети має якісь серйозні проблеми зі здоров’ям. В Україні таких людей майже 3 мільйони.

Завдання бібліотеки забезпечити людям з інвалідністю безперешкодний доступ до власних та світових інформаційних ресурсів. Це стосується також людей з тимчасовою інвалідністю та тих, хто має певні обмеження через вікові зміни.

Створений Центр для людей з інвалідністю «INVA-INFORM» при відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури передбачає забезпечення користувачів з інвалідністю безбар'єрними та безперешкодними можливостями отримувати інформацію в доступних для сприйняття форматах, індивідуальний підхід під час обслуговування кожного користувача, використання новітнього спеціального забезпечення, комп’ютерно-технологічних засобів, спеціальних інформаційних технологій.

У Центрі облаштоване спеціальне комп’ютеризоване робоче місце для осіб з інвалідністю по зору. Апаратно-програмний комп’ютерний тифлокомплекс є робочим комп’ютеризованим місцем для незрячого користувача, який завдяки програмі екранного доступу з синтезом мови зможе виконувати будь-які роботи з текстовими масивами, вводячи, обробляючи і редагуючи тексти, працювати в мережі Інтернет. Апаратно-програмний тифлокомплекс із синтезом мови включає в себе такі компоненти: комп’ютер з монітором, операційну систему Windows, програму екранного доступу з синтезом мовлення та акустичну систему. На робочому місці розміщений портативний ручний відео-збільшувач друкованого тексту.

У відділі також облаштоване автоматизоване робоче місце для людей з інвалідністю на візку.

Запрошуємо всіх охочих на відкриття Центру для людей з інвалідністю «INVA-INFORM».

На захід запрошені представники влади та органів місцевого самоврядування.

 

У програмі:

 

Відкриття Центру обслуговування людей з інвалідністю «INVA-INFORM»

 

Виступи:

Сеник Л. Б. – директор ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва;

Троян В. Г. – в. о. начальника управління культури і мистецтв Вінницької ОДА;

Станіславенко Л. А. – голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини;

Демко С. В. – директор Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій»;

Чорнобривенко О. Д. – директор «Міського центру соціальнопсихологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк»;

Ільницький К. Ф. – директор ПОГ «Вінницьке учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих»;

Саранча І. Г. – голова правління Вінницької міської громадської організації соціального розвитку та становлення малозахищених категорій молоді «Паросток»;

Попельянц Т. П. – бібліотекар І категорії відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури;

Веденська О. Ю. – бібліотекар І категорії відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури;

Анцибор А. І. – постійний користувач бібліотеки.

 

Пісні:

Інтегрований рок-гурт «Мій дотик» (керівник Анна Матвеєва), багаторазовий учасник фестивалів «Багряна осінь на Поділлі», «Вахнівське сяйво», «Арт-ленд-фест» та «Млиноманія».

 

Експонування виставки творчих робіт вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та Центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк.

 

Оргкомітет

Контактна особа – Крисько Наталія Миколаївна

Тел.: (0432) 67-03-25.

E-mail: market@library.vn.ua

Поділитися: