Пантелеймон Куліш: письменник, етнограф, громадський діяч

«Дедалі все видніше стає, яку велику вагу в нашому письменстві має це славне ім’я. Могутній майстер української мови й творець українського правопису, благородний поет «Досвіток», перекладач... має право на велику повагу і вдячність», – так писав Михайло Коцюбинський про Пантелеймона Олександровича Куліша. Іван Франко ж називав митця «перворядною зіркою» в українському письменстві, «одним із корифеїв нашої літератури».

Охрещений у честь Святого Пантелеймона Цілителя, він «зціляв рани» Батьківщини, сприяючи розвитку української літературної мови, науки, філософії, історії. Відомий Пантелеймон Куліш також як перекладач Біблії та автор першого українського історичного роману «Чорна рада».

До 200-річчя від дня народження славетного українського письменника, фольклориста, мовознавця, видавця та філософа у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представлена ювілейна інсталяція «Пантелеймон Куліш: письменник, етнограф, громадський діяч».

Поділитися: