Вінниччина пам’ятає, вшановує, молиться

До вшанування пам’яті жертв голодоморів відділ краєзнавства презентує книжкову виставку «Вінниччина пам’ятає, вшановує, молиться».          

Голодомор 1932–1933 років став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Зникали не лише сім’ї, а й цілі села. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплено Законом України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

У пам’ять про мільйони загиблих під час Голодомору закликаємо всіх вінничан 23 листопада 2019 року о 16:00 приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання. 

Запалим свічку. Пам’ять хай струмує.

Складем долоні. Молимось, брати.

За убієнних голодом сумуєм…

Земля їм пухом…

Господи, прости…

Поділитися: