Європейська інтеграція

З 12 грудня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена книжково-ілюстративна виставка «Європейська інтеграція».

Європейська інтеграція – складний та суперечливий соціально-економічний процес налагодження тісного співробітництва європейських держав. Є одним із проявів провідної тенденції сучасного історичного розвитку – посилення всебічної взаємозалежності держав, передусім в економічній сфері, та подальшого зближення цивілізаційно споріднених національних спільнот.

Більшість істориків вважають, що поворотним моментом у формуванні історичної тенденції до тіснішої співпраці народів Європи стали події Першої світової війни. Після 1945 року вже не лише окремі представники еліт європейських країн, а й широкі кола громадськості почали активно підтримувати ідею побудови відносин між європейськими країнами на якісно новому рівні. Все це призвело до створення Європейського Союзу, який сьогодні об’єднує 28 незалежних держав-членів.

Запрошуємо ознайомитися з матеріалами виставки всіх, хто бажає дізнатися більше про Європейський Союз, причини його створення, головні засади функціонування та перспективи євроінтеграції України.

Поділитися: