Вирощування незвичайних культур в Україні: павловнія і трюфель
28 лютого в секторі аграрних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського відбулася інформаційна година на тему: «Вирощування незвичайних культур – трюфель і павловнія», супроводжувала яку однойменна книжкова виставка, підготовлена фахівцями підрозділу.
Слухачі клубу «Садівник», відвідувачі бібліотеки та її працівники, що прийшли на захід, мали нагоду поспілкуватися з Олександром Сергійовичем Джигою, відомим в Україні і за її межами фермером, агроекспертом у біоземлеробстві, засновником ферми Sunberry Ukraine. Серед неповного переліку практичних досягнень науковця – відкриття в Центральній Азії господарства із вирощування та переробки томатів на томатну пасту (500 гектарів томатів на зрошенні) і найбільшого тепличного комбінату з гідропоніки в Узбекистані, відродження вирощування трюфелів в Україні тощо.
Вінничанин відомий і тим, що займається вирощуванням незвичних культур, а саме розведенням елітного французького делікатесу – трюфелів. Ці гриби є джерелом важливих амінокислот, мінералів та вітамінів і добре впливають на здоров’я, молодість і красу людини. У колі інтересу фахівця є також вирощування павловнії – дерева-феніксу.
Аграрій поділився власним досвідом і науковими знаннями, перевіреними алгоритмами, які працюють в аграрному бізнесі. Охоче презентував тему вирощування елітного французького делікатесу – трюфеля, продемонстрував уривки документального фільму про те, як трюфелі збирають і вирощують на інтенсивних плантаціях за кордоном, які види продукції та страв смакують з цими унікальними плодами.
Олександр Сергійович продовжує популяризувати серед українців споживання цього гриба і поділився своїм баченням щодо перспектив розвитку трюфельного бізнесу в Україні та Європі. Слухачі отримали вичерпну інформацію і про вирощування та користь китайської рослини павловнії, чудового медоносу, яка добре адаптувалась до кліматичних умов нашого регіону. Ця рослина є панацеєю від змін клімату, а також відчутно поліпшує екологічні умови навколишнього середовища.
Він також дав корисні практичні поради щодо боротьби із городніми шкідниками томатів і рекомендації з підвищення врожайності різних рослин.
Присутні ознайомилися також із рідкісними виданнями з вирощування та використання трюфелів, які гість має у власній колекції.
На закінчення заходу Олександр Сергійович організував дегустацію трюфеля. Кожен учасник зібрання отримав задоволення від смаку елітного делікатесу.
На згадку про зустріч О. С. Джига пообіцяв подарувати бібліотеці саджанець дерева-фенікса, який незабаром буде красуватися біля її приміщення.