Соборність України як консолідуюча ідея творення української нації

Фотоматеріали

Пресреліз 

Про проведення круглого столу до 101-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР)

21 січня 2020 року о 13:30 у секторі правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) відбудеться круглий стіл «Соборність України як консолідуюча ідея творення української нації».

В історії України період з березня 1917 р. до березня 1921 р. посідає особливе місце. Це драматичний, украй суперечливий і водночас насичений важливими політичними і соціально-економічними подіями період української національно-демократичної революції, громадянської війни та іноземної збройної інтервенції.

Гостра політична боротьба, змагання за незалежність України в 1917–1921 рр., за її державність піднесли національну свідомість українського народу, який зробив вагомий внесок не лише в історію України, а й в історію Європи, світову історію. На міжнародній політичній арені було поставлене «українське питання» і продемонстровані перші кроки його вирішення.

22 січня 1918 року був підписаний IV Універсал Української Центральної Ради, який проголосив повну незалежність Української Народної Республіки, а роком пізніше, 9 січня (за новим стилем 22 січня) 1919 року проголошено Акт злуки між Українською Народною Республікою і Західноукраїнською Народною Республікою.

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації.

З нагоди відзначення 101-ї річниці проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано круглий стіл «Соборність України як консолідуюча ідея творення української нації». 

Модератор круглого столу: ЛАЗАРЕНКО Володимир Іванович – зав. відділу українознавства КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти»

Тематика круглого столу

  1. Роль і місце Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва в популяризації знань про значення Акта Злуки та Соборності України 

СЕНИК Лариса Борисівна, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва 

  1. Соборність України як акт прояву консолідації українського суспільства 

ЛАЗАРЕНКО Володимир Іванович – зав. відділу українознавства

КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» 

  1. Український інститут національної пам’яті про історичне значення Акта Злуки та Соборності України 

ГАЛАЙКО Богдан Миколайович, кандидат історичних наук, начальник Центрального міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах 

  1. Ідея Соборності у творчості письменників Вінниччини 

СТЕБЕЛЄВ Андрій Валентинович – поет, заст. голови Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України, керівник ГО «Вінницька міська письменницька організація». 

  1. Презентація книжково-ілюстративної виставки «Вистояти в єдності» 

ЦИБА Людмила Петрівна, бібліотекар І категорії відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. 

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у круглому столі! 

Контактна особа:

Осадчук Катерина Михайлівна

Тел. (0432) 59 20 55

Поділитися: