Презентація книги Вадима Вітковського, Михайла Каменюка «Розрита могила. Пам’яті жертв Великого Терору 1937-1940 років на Вінниччині»
12 вересня у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Валентина Отамановського відбулася презентація нової книги відомих вінницьких письменників і журналістів Вадима Вітковського та Михайла Каменюка «Розрита могила. Пам’яті жертв Великого Терору 1937–1940 років на Вінниччині». Ця праця є черговим виданням серії «Видавничого Дому «Моя Вінниччина», редакторами якого є автори.
У даній книзі-реквіємі письменники узагальнили не лише свої, а й інших дослідників, багаторічні пошуки правди про сталінські репресії на Поділлі в роки, що передували Другій світовій війні, які стали відомі світові, як «Вінницька трагедія». Цю тему автори досліджували понад двадцять років. Жертвами радянського режиму протягом 1937–1940-их років стали більше дев'яти тисяч людей.
Книгу видано за сприяння Вінницької ОВА, Вінницької обласної Ради та фінансування Вінницької міської територіальної громади. Передмову до книги написав вінницький міський голова Сергій Моргунов, яку переклали й англійською, аби у світі знали всю правду про злочини радянської влади.
У заході взяли участь представники органів державної влади, освітяни, письменники, історики, краєзнавці, журналісти та студентська молодь.
До слова були запрошені Галина Пасєка, заступник начальника управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА, Олексій Серветник, головний спеціаліст Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, Галина Слотюк, заступник директора з наукової роботи та інформатизації Вінницької ОУНБ ім. В. Отамановського, та відомі вінницькі історики і краєзнавці – Сергій Гальчак, Володимир Лазаренко, Анатолій Лисий, Сергій Лютворт, Микола Дорош, Григорій Кулівар та Станіслав Змерзлий.
Болючими були розповіді про рідних, які загинули від кривавого злочину радянського режиму, Марі-Франс Клер, французької письменниці, яка родом з Поділля (переклад на українську мову здійснювала Олеся Вітковська) та Тамари Басенко, мешканки м. Вінниця.
Захід супроводжувала книжкова виставка «Збудуємо пам’яті вічний собор», підготовлена фахівцями відділу краєзнавства ВОУНБ ім. В. Отамановського.