Петриківський розпис
16 серпня у відділі художньої культури та мистецтв ВОУНБ ім. В. Отамановського відбулося відкриття виставки «Петриківський розпис» (роботи учнів майстрині петриківського розпису Галини Рибак) та майстер-клас з петриківського розпису.
Шлях кожного майстра до цього виду мистецтва особливий. У когось були художники в родині, а хтось побачив у «петриківці» своє покликання. До таких майстринь належить Галина Миронівна Рибак. Усе своє життя пані Галина навчала малювати. Київ, Горлівка, Артемівськ, Вінниця – це той перелік міст, де працювала Галина Миронівна, де навчала і сама вишліфовувалась як майстер, адже педагогічний стаж цієї майстрині понад 40 років. У 2021 році Галина Миронівна створює свою творчу студію «Барвистий дивосвіт». Тут навчаються діти від 7 років і дорослі. Метою навчання є поєднання народних традицій та академічних знань.
Ласкаво запрошуємо вінничан та гостей міста до перегляду виставки, аби насолодитися неповторною красою петриківського розпису. Дізнатися про історію цього виду мистецтва можна із книг, що є у фонді обласної книгозбірні, та представлені на експозиції.
Виставка діятиме до 16 вересня 2023 року за адресою: відділ художньої культури та мистецтв ВОУНБ ім. В. Отамановського, ІV поверх.
Петриківський розпис – це один з видів декоративного розпису, яким селяни прикрашали свої хати. Історично Петриківка зародилась на білосніжній стіні сільської хати в однойменному селі Дніпропетровської області. Значно пізніше розписи перейшли на різноманітні ужиткові речі. Історія Петриківського розпису досі детально вивчається, адже достеменно не відомо коли саме цей український розпис з’явився. Сьогодні етнічні мотиви набувають неабиякої популярності як в декорі предметів побуту, так і в дизайні одягу та інтер’єру.