Зустріч з ромськими родинами «Ми різні, але ми єдині» (до Міжнародного дня ромів)
8 квітня 2025 року у читальній залі сектору правової інформації Відділу новітніх технологій, економічних і юридичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського відбулась тепла та змістовна зустріч з ромською родиною під назвою «Ми різні, але ми єдині», приурочена до Міжнародного дня ромів.
Цей день має особливе значення: саме 8 квітня 1971 року в Лондоні відбувся Перший Всесвітній конгрес ромів, який став потужним символом єдності, визнання і боротьби ромського народу за гідне місце у суспільстві. У цей день ми не лише вшановуємо багатогранну культуру ромів, але й ще раз нагадуємо собі про важливість рівності, поваги та подолання дискримінації.
Модераторка заходу – Катерина Осадчук, бібліотекар І категорії сектору правової інформації – створила атмосферу відкритого діалогу, щирості та взаєморозуміння.
Зустріч розпочалась хвилиною мовчання – на знак вшанування пам’яті ромів, які стали жертвами геноциду та дискримінації, а також на честь українських захисників, які сьогодні виборюють свободу і гідність нашої країни.
У заході взяли участь:
Ольга Зелінська, головний спеціаліст управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА;
Ірина Стеценко, головний спеціаліст управління у справах національностей та релігій Вінницької ОВА;
Галина Слотюк, в. о. директора ВОУНБ ім. В. Отамановського;
Тетяна Цвігун, директор Вінницького обласного центру народної творчості;
Ольга та Іван Марценкевичі, представники ромської родини. Вони зворушливо і проникливо поділилися своєю історією, традиціями, цінностями, а також подарували всім присутнім щирі емоції через музичні виступи, які стали справжньою окрасою зустрічі.
У межах події відбувся перегляд літератури «Право на рівність: роми в сучасному світі» підготовлений фахівцями сектору правової інформації. Видання, представлені на виставці, акцентують увагу на питаннях прав людини, інтеграції ромів у суспільство та захисті їхніх свобод.
Цей день ще раз нагадав: наша сила – в єдності та повазі до різноманіття. Ми різні – за національністю, мовою, культурою – але ми рівні як люди. І це має бути незмінним фундаментом сучасного світу.