Круглий стіл «Конституція України: від витоків до сьогодення»

27 червня 2023 року об 11:00 у читальній залі відділу новітніх технологій, економічних і юридичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського (вул. Соборна, 70, І поверх) та на платформі для відеоконференцій ZOOM (ідентифікатор конференції: 86365138659; доступ вільний)  відбудеться круглий стіл «Конституція України: від витоків до сьогодення». Захід організовує Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського спільно з Вінницькою організацією ветеранів України, ГО «Вінницька обласна асоціація ветеранів силових структур України».

28 червня наша держава відзначатиме 27-му річницю з моменту прийняття Основного Закону України, який заклав фундамент для будівництва та вектор розвитку нашої держави. Цього дня в 1996 році Верховна Рада України ухвалила першу Конституцію незалежної української держави, яка стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства.

Саме цей документ закріпив історичне право українців жити в незалежній, суверенній державі та розвивати справедливе громадянське суспільство. Суспільство, у якому людина є найвищою соціальною цінністю, усі люди є вільні й рівні у своїй гідності та правах, а права і свободи є невідчужуваними та непорушними.

Війна в Україні – це боротьба за право жити за Конституцією, і МИ вистоїмо. Ми маємо згуртований народ, готовий до боротьби, всебічну міжнародну підтримку та чинну Конституцію як фундамент української державності. Конституцію, яка об’єднує всіх українців у прагненні самостійно вирішувати свою долю та визначати спосіб життя, будувати власну державу та бути рівноправною частиною відкритого світу, розвивати громадянське суспільство та жити за цивілізованими правилами. 

Модератор заходу – БОЙКО Петро Сергійович, голова ГО «Вінницька  обласна асоціація ветеранів силових структур України»  

На засіданні круглого столу обговорюватимуть питання: 

 • Від Конституції Пилипа Орлика до сьогодення
 • Права людини – понад усе
 • Право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне забезпечення
 • Право громадян на соціальний захист
 • Конституційні механізми захисту прав людини в Україні

На круглий стіл запрошені представники органів державної влади та місцевого самоврядування, голови обласних, міських, районних ОТГ, ветеранських організацій Вінниччини, Громадської ради при Вінницькій обласній Раді, депутати Вінницької обласної Ради та Вінницької міської ради, зокрема:

ІВАСЮК Ігор Дмитрович – заступник голови Вінницької обласної Ради 

КАВУНЕЦЬ Андрій Володимирович – заступник начальника Вінницької обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) 

БУНЯК Володимир Володимирович – директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації 

ЮЗВАК Світлана Юріївна – директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної військової адміністрації 

ЯРМОЛЕНКО Світлана Анатоліївна – директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації 

ДЕРНОВА Ольга Миколаївна – начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації, голова ГО «VinnSolard» 

ГАЛАЙКО Богдан Миколайович – кандидат історичних наук, начальник Центрального міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті 

ГЛУХЕНЬКИЙ Сергій Андрійович – керівник Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України 

ГРУБЕЛЯС Ігор Петрович – депутат Вінницької обласної Ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів 

КРАВЧЕНКО Павло Миколайович – професор, кандидат історичних наук кафедри всесвітньої історії Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 

КОЛЕСНИК Микола Павлович – голова Федерації профспілок Вінницької області 

ЛАЗАРЕНКО Володимир Іванович – завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» 

МІЛІЄНКО Олена Анатоліївна – депутат Вінницької обласної Ради, голова постійної комісії Вінницької обласної Ради з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики 

ПРОДИВУС Пилип Григорович – голова Громадської ради при Вінницькій обласній військовій адміністрації 

САЛЕЦЬКИЙ Ігор Олександрович – начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної військової адміністрації 

СЛОТЮК Галина Миколаївна – заступник директора з наукової роботи та інформатизації ВОУНБ ім. В. Отамановського 

Презентація книжкової виставки «Конституція – гарант державності»

ЗОТОВА Олеся  Олександрівна – завідувачка сектору правової інформації ВОУНБ ім. В. Отамановського 

Оргкомітет

Поділитися:

м. Вінниця, філія Вінницької обласної 

універсальної наукової бібліотеки 

ім. В. Отамановського

вул. Соборна, 72

27 червня 2023 року,

11-00

 

Резолюція

учасників круглого столу на тему:

 «Конституція України: від витоків до сьогодення»

(до 27-ї річниці прийняття Конституції України)

27 червня 2023 року 

Ми, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадський організацій, професійних спілок Вінницької області, засобів масової інформації, спілок письменників та журналістів, Збройних Сил України, національної поліції у Вінницькій області, науковці, юристи, студенти – учасники засідання активу обласної та міської організацій ветеранів на тему; «Конституція України: від витоків до сьогодення» (до 27-ї річниці прийняття Конституції України), обговорили питання: 

 1. Від Конституції Пилипа Орлика до сьогодення.
 2. Права людини – понад усе.
 3. Право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне забезпечення.
 4. Право громадян на соціальний захист.
 5. Конституційні механізми захисту прав людини в Україні. 

Відзначаємо: що 27 років тому, 28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, світовий досвід, прийняла Основний Закон України – Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави, як повноправної учасниці світового співтовариства. Нажаль, 27-ту річницю Конституції України ми зустрічаємо в умовах повномасштабної війни російської федерації проти України.

Конституція увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності.

Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади ,на який ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

За 32 роки Україна пройшла складний і не простий шлях свого державотворення.

Війна, економічна нестабільність, пошук шляхів демократичного розвитку, політичні чвари і боротьба за владу, окупація Криму, Сходу України, повномасштабна війна рф проти України суттєво вплинули на імідж держави, її органів влади, на рівень життя народу, виконання і гарантії основних прав і свобод людини і громадянина.

В Україні зроблені вагомі кроки в розвитку демократії, розбудови громадського суспільства, вступу до Європейського Союзу, прагненні подолання корупції, боротьби з олігархатом.

Держава переживає важкі часи, ми це добре розуміємо і усвідомлюємо.

Разом з тим наголошуємо, що найбільш незахищеними верствами населення залишились пенсіонери, люди похилого віку, ветерани праці, ветерани-учасники бойових дій, Чорнобильської трагедії, діти війни, політв’язні, репресовані і члени їх сімей.

Саме ці люди своєю працею і звитягою в години лихоліття війни, відбудови народного господарства і в наші дні створювали славетні сторінки Держави!

Ми занепокоєні ситуацією, що сталася в державі і особливо по відношенню до ветеранів, не захищених пільгових верств населення, невиконанням конституційних норм щодо прав людини і громадянина.

Вважаємо за необхідне звернути увагу органів центральної влади: Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, а також місцевих органів влади – обласну військову адміністрацію, обласну Раду та керівництво районних, міських, об’єднаних територіальних громад на найбільш вразливі, незахищені верстви населення та вжити відповідних заходів і кроків щодо покращення ситуації.

У вирішенні цих болючих питань ми, в першу чергу, надіємось і покладаємось на місцеві органи влади.

Людяність, уваги до проблем що існують, співчуття чужому горю, бажання вирішити та допомогти, не повинні стати дефіцитом, браком совісті у посадовців і чиновників які покликані слугувати народу.

Надіємось на розуміння і бажання державних органів і місцевого самоврядування вирішувати нагальні, актуальні питання сьогодення.

 

Перемога буде за нами!

Все буде Україна!

Слава Україні!

Конституція України: від витоків до сьогодення


27 червня 2023 року об 11:00 у читальній залі відділу новітніх технологій, економічних і юридичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського (вул. Соборна, 70, І поверх) та на платформі для відеоконференцій ZOOM (ідентифікатор конференції: 86365138659; доступ вільний)  відбудеться круглий стіл «Конституція України: від витоків до сьогодення». Захід організовує Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського спільно з Вінницькою організацією ветеранів України, ГО «Вінницька обласна асоціація ветеранів силових структур України».

28 червня наша держава відзначатиме 27-му річницю з моменту прийняття Основного Закону України, який заклав фундамент для будівництва та вектор розвитку нашої держави. Цього дня в 1996 році Верховна Рада України ухвалила першу Конституцію незалежної української держави, яка стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства.

Саме цей документ закріпив історичне право українців жити в незалежній, суверенній державі та розвивати справедливе громадянське суспільство. Суспільство, у якому людина є найвищою соціальною цінністю, усі люди є вільні й рівні у своїй гідності та правах, а права і свободи є невідчужуваними та непорушними.

Війна в Україні – це боротьба за право жити за Конституцією, і МИ вистоїмо. Ми маємо згуртований народ, готовий до боротьби, всебічну міжнародну підтримку та чинну Конституцію як фундамент української державності. Конституцію, яка об’єднує всіх українців у прагненні самостійно вирішувати свою долю та визначати спосіб життя, будувати власну державу та бути рівноправною частиною відкритого світу, розвивати громадянське суспільство та жити за цивілізованими правилами. 

Модератор заходу – БОЙКО Петро Сергійович, голова ГО «Вінницька  обласна асоціація ветеранів силових структур України»  

На засіданні круглого столу обговорюватимуть питання: 

 • Від Конституції Пилипа Орлика до сьогодення
 • Права людини – понад усе
 • Право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне забезпечення
 • Право громадян на соціальний захист
 • Конституційні механізми захисту прав людини в Україні

На круглий стіл запрошені представники органів державної влади та місцевого самоврядування, голови обласних, міських, районних ОТГ, ветеранських організацій Вінниччини, Громадської ради при Вінницькій обласній Раді, депутати Вінницької обласної Ради та Вінницької міської ради, зокрема:

ІВАСЮК Ігор Дмитрович – заступник голови Вінницької обласної Ради 

КАВУНЕЦЬ Андрій Володимирович – заступник начальника Вінницької обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) 

БУНЯК Володимир Володимирович – директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації 

ЮЗВАК Світлана Юріївна – директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної військової адміністрації 

ЯРМОЛЕНКО Світлана Анатоліївна – директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації 

ДЕРНОВА Ольга Миколаївна – начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації, голова ГО «VinnSolard» 

ГАЛАЙКО Богдан Миколайович – кандидат історичних наук, начальник Центрального міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті 

ГЛУХЕНЬКИЙ Сергій Андрійович – керівник Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України 

ГРУБЕЛЯС Ігор Петрович – депутат Вінницької обласної Ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів 

КРАВЧЕНКО Павло Миколайович – професор, кандидат історичних наук кафедри всесвітньої історії Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 

КОЛЕСНИК Микола Павлович – голова Федерації профспілок Вінницької області 

ЛАЗАРЕНКО Володимир Іванович – завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» 

МІЛІЄНКО Олена Анатоліївна – депутат Вінницької обласної Ради, голова постійної комісії Вінницької обласної Ради з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики 

ПРОДИВУС Пилип Григорович – голова Громадської ради при Вінницькій обласній військовій адміністрації 

САЛЕЦЬКИЙ Ігор Олександрович – начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної військової адміністрації 

СЛОТЮК Галина Миколаївна – заступник директора з наукової роботи та інформатизації ВОУНБ ім. В. Отамановського 

Презентація книжкової виставки «Конституція – гарант державності»

ЗОТОВА Олеся  Олександрівна – завідувачка сектору правової інформації ВОУНБ ім. В. Отамановського 

Оргкомітет