Шевченківські читання «Шевченко – наш. Він для усіх століть…»

Фотоматеріали

(з нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження видатного українського письменника Т. Г. Шевченка) 

ПРЕС-РЕЛІЗ

У росяні вінки заплетені суцвіття

До ніг тобі, титане, кладемо.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

Тебе своїм сучасником звемо.

(В. Симоненко)

6 березня 2019 року о 13 годині у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, III поверх) відбудуться Шевченківські читання «Шевченко – наш. Він для усіх століть…» з нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження видатного українського письменника.

Тарас Григорович Шевченко – неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель, відомий не лише в Україні, але й у всьому світі. Він піднісся до вершин людського духу, вселюдської любові, бо був великим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру.

Літературна спадщина Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», по праву вважається основою української літератури.

«Кобзар», книга, яку український народ поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складались на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі і в пісках пустель закаспійських, під самотнім сонцем вигнання. Струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів. Книга формувалася поступово, рік за роком, формувало її саме поетове життя, і все найістотніше із цього життя, з великого життя українського кріпака Тараса Шевченка – від його юності й до останнього подиху, – ввібрав у себе цей класичних розмірів томик, збірник поезій, що його в хвилину творчого осяяння було найменовано «Кобзарем».

Поезія Тараса Шевченка є насправді світовим культурним явищем, що надихає читачів з усієї планети, адже геніальні рядки адресовані всьому людству і знаходять відгук у серцях.

Твори поета видавалися за кордоном понад 300 разів і перекладені на 147 мов світу. У світі зведено більше ніж 450 пам’ятників Тарасу Шевченку, зокрема в США, Канаді, Італії, Аргентині, Франції.

У Вінницькій обласній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва проведення Шевченківських читань стало доброю традицією. У ці березневі дні звучить у стінах бібліотеки Шевченкове слово. Нині ми вклоняємося національному поетові, причащаємося його могутнім духом, його пророчою поезією і натхненною піснею. Ми розбуджуємо в собі непобориму правду й велику мудрість Кобзаря, аби скріпити свою віру його провісницькими творами.

Фахівцями книгозбірні до 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря були підготовлені книжково-ілюстративні виставки «Т. Г. Шевченко очима сучасників», «Мистецька спадщина Тараса Шевченка» та відео-презентація «Заповіт» мовами народів світу». 

У програмі Шевченківських читань: 

Запрошені представники Вінницької ОДА, Вінницької обласної Ради.

Відкриття читань:

Представники обласної та міської влади, управління культури і мистецтв облдержадміністрації.

Лариса Сеник, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва. 

Виступи:

Тетяна Яковенко – письменниця, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України, доцент кафедри української філології Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу;

Дмитро Кобельський, історик, головний спеціаліст служби у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації. 

Декламування віршів Т. Г. Шевченка:

уривок з поеми «Сон» – Володимир Білозор, студент 4 курсу театрального відділення Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича;

вірш «Думка» – Лілія Маланчук, студентка 4 курсу театрального відділення Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича;

поема «І мертвим, і живим, і ненарожденним» – студенти групи 13 УМ(б) філологічного факультету Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (викладач Яковенко Т. В.). 

Читання «Заповіту» Т. Г. Шевченка різними мовами:

білоруською – Олена Балтак, представниця Вінницького обласного земляцтва білорусів (голова Володимир Кочелаба);

азербайджанською – Гюлана Мусаєва, поетеса;

польською – Владислав Козубенко, представник Центру розвитку і партнерства «Полонія» (голова Марія Козирська-Мазур). 

Музичні вітання:

українські народні пісні у виконанні Катерини Бродецької та Марії Подолян (гра на бандурі) – студенти факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв імені Валентини Волошиної ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського;

пісня «Зоре моя вечірняя» (слова Т. Г. Шевченка) у виконанні вокального ансамблю білоруської пісні «Купалінка» (художній керівник Юрій Ташпеков).

Ведуча: Ніна Артапух, провідний бібліотекар відділу маркетингу, реклами та соціокультурної діяльності Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. 

Запрошуємо взяти участь у Шевченківських читаннях!

Оргкомітет

Контактна особа – Артапух Ніна Володимирівна

Тел.: (0432) 67-03-25;

E-mail: market@library.vn.ua

Поділитися: