Презентація мистецького альбому художника О. Є. Сидорова 

Фотоматеріали

21 лютого 2019 року о 13 годині у відділі мистецтв (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) відбудеться презентація мистецького альбому вінницького художника Сидорова Олексія Євдокимовича. Альбом у серії «Митці Вінниччини» видано громадськістю за сприяння влади з нагоди 95-річчя від дня народження митця.

Олексій Сидоров народився 1 квітня 1924 року в с. Великі Мемі (Татарстан). Він випускник Бакінського художнього училища (1949 р.), Київського державного художнього інституту (1955р.). Відтоді переїхав до Вінниці. Один із засновників Вінницької обласної організації НСХУ, її перший голова (1976–1986 рр.). Член Національної спілки художників України (із 1963 р.). Заслужений художник України (із 1979 р.). Працював у станковому живописі, переважно у жанрах тематичної картини та пейзажу. Помер у 2001 році. Похований у Вінниці.

Олексій Сидоров є знаковою постаттю в історії формування мистецького простору Вінницької області.

Свого часу він доклав багато зусиль для того, щоб у Вінниці з’явилася на світ і зміцніла місцева організація Спілки художників України – був першим її головою.

Важко порахувати, скільки робіт створено його невгамовним пензлем за всі ці роки. Тема праці, що виявилась для митця дуже природною, сповнена піднесеного натхнення у його творах. Особистим переживанням забарвлені картини військово-історичної тематики. Портретна галерея «героїв того часу» є значною частиною творчого надбання Олексія Сидорова. Мабуть, у пейзажі живописець дає собі буяння волі в пошуках форми і колориту.

Картини талановитого живописця експонувалися на багатьох обласних, республіканських,  всесоюзних і міжнародних виставках. Твори знаходяться в музеях і приватних колекціях України, Америки, Британії, Італії, Польщі, Росії, Франції. Художник завжди сприймав життя в унісон із загальними настроями суспільства і втілював їх у масштабні полотна, виконані в традиціях реалістичного мистецтва, що забезпечило йому професійний успіх і державне визнання.

На захід запрошуються вінницькі представники творчої інтелігенції міста.

Модератори заходу:

  1. Андрій Валентинович Стебелєв, голова Вінницької міської письменницької організації;
  2. Віталій Кононович Каспрук, голова Вінницької обласної організації НСХУ;
  3. Валентина Олексіївна Сидорова, донька художника;
  4. Неля Адамівна Войтюк, завідувачка відділу мистецтв.

Учасникам презентації буде подаровано Альбом.

Оргкомітет

Контактна особа – Войтюк Неля Адамівна

Тел.: (0432) 59-20-55

Поділитися: