Презентація книги «Історія у документах» та фільму «Миргородський притулок – табір смерті»

Фотоматеріали

ПРЕСАНОНС

26 листопада 2019 року о 14:00 в рамках відзначення Дня пам'яті жертв голодоморів у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва відбудеться презентація книги Миколи Марченка «Історія у документах» та його фільму «Миргородський притулок – табір смерті».

Дослідник історії Миргородщини, Полтавщини, журналіст і педагог Микола Марченко презентуватиме свою книгу «Історія у документах». Книга мовою архівних документів розповість, як і чим жило суспільство 1941–1943 років, яке правове, соціально-економічне і політичне поле існувало в Україні (зокрема в Центральній її частині) в період окупації нацистськими загарбниками. Дана книга – це прагнення через документи показати історичну дійсність. Значний інтерес складають додатки до книги – це своєрідні міні-музеї, копії газет 1941–1943 років, що виходили українською мовою під час фашистської окупації. До речі, такі додатки організатори заходу планують передати до обласної книгозбірні та подарувати представникам ЗМІ.

На Полтавщині є унікальний «Музей трагедії голодомору 1932–1933 років на Миргородщині», створений на місці притулку, який, насправді, став табором смерті сотні дітей під час штучно організованого голодомору. Це мовчазний свідок дитячого геноциду.

Під час заходу буде презентовано короткометражний документальний фільм Миколи Марченка «Миргородський притулок – табір смерті» про долі дітей, які під час Голодомору 1932–1933 рр. залишились сиротами. У фільмі знялися учні Миргородської станції юних техніків: Лада Федоренко, Ольга Махно, Юлія Наконечна та Олександра Варенко.

Оргкомітет

Контактна особа

Наталія Крисько              

Тел.: (0432) 67-03-25

E-mail: market@library.vn.

Поділитися: