«Годі терпіти: усе про гендерне насильство щодо жінок» 

Фотоматеріали

Пресреліз 

Про проведення інформаційно-просвітницького заходу

21 листопада 2019 р. о 15:00 у секторі правової інформації (вул. Соборна, 70, ІІІ поверх) Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбудеться інформаційно-просвітницький захід «Годі терпіти: усе про гендерне насильство щодо жінок» за участю фахівців Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, науковців Вінницького навчально-наукового інституту економіки ТНЕУ, студентської молоді м. Вінниця.

25 листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. У цей же день розпочинається Міжнародна акція «16 днів проти насильства».

За статистичними даними 68 % українок страждають від насильства в сім’ї, 20 % з них зазнають тиранію постійно, і лише 2 % жертв звертаються до суду. Багато з тих, хто страждає від насильства, не заявляють про пережите приниження через страх помсти, брак коштів для самостійного існування, емоційну залежність, турботу про дітей, побоювання, що до їхніх слів поставляться скептично або з недовірою.

Проблема насильства відносно жінок в сім’ї та суспільстві була предметом обговорення на державному рівні. Про це свідчить низка постанов уряду та прийняття Верховною Радою України у грудні 2017 року Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запропоновано новий підхід (із використанням європейських стандартів) до боротьби з цим негативним явищем у суспільстві.

Для поінформованості суспільства щодо розв'язання гострої проблеми, фахівці Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва влаштували книжкову виставку «“НІ!ˮ насильству в сім’ї та суспільстві» та організували інформаційно-просвітницький захід «Годі терпіти: усе про гендерне насильство щодо жінок». 

Програма інформаційно-просвітницького заходу: 

  1. «Домашнє насильство – проблема сучасного суспільства»

МАМЧУР Наталія Петрівна, бібліотекар І категорії сектору правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

  1. «Поліція проти домашнього насильства»

БОНК Вікторія Вікторівна, інспектор управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Вінницькій області

  1. «Сексуальні домагання та сексуальне насильство, шляхи попередження»

ХОДАКОВА Світлана Анатоліївна, керівник Вінницького обласного об’єднання громадських організацій «Відкрите суспільство»

  1. «Взаємодія органів державної влади при допомозі постраждалій особі від домашнього насильства»

МАЄВСЬКА Заріна Вікторівна, старший інспектор з особливих доручень відділу Управління забезпечення прав людини Національної поліції України 

Запрошуємо взяти участь в інформаційно-просвітницькому заході! 

Контактна особа – Катерина Осадчук

Тел.: 59-20-53

Поділитися: