Чорнобиль - трагедія, подвиг, пам’ять

11 грудня 2019 року в секторі журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся День інформації «Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять» до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Аварія на Чорнобильській АЕС стала справжньою національною трагедією, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців, породила величезну кількість проблем. З плином часу вони змінюються, трансформуються, але не зникають.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять тих, чиє життя обірвав смертоносний атом. Спогадами про трагічні події поділилися ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: голова Вінницької міськрайонної асоціації жертв Чорнобиля Володимир Мельник, голова організації «Чорнобиль-єдність» Василь Продан, медична сестра Жанна Кривонос, цивільний водій Юрій Пудов. Захід відвідали студенти КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» та ліцеїсти Ліцею цивільного захисту Вінницького вищого професійного училища ЛДУБЖД.

Ми в боргу перед героями-чорнобильцями, які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання.

Захід супроводжували відеоматеріали та книжково-ілюстративна виставка «Чорнобиль: чорний спомин, вічний біль».

Поділитися:

до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 

11 грудня 2019 року о 15:30 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, III поверх) відбудеться День інформації «Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять», який організовує сектор журнальної періодики до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС пролунало два вибухи. Спалахнув реактор, у якому в той час було близько 200 т урану. Крізь зруйновану обшивку радіоактивні речовини вирвалися назовні, отруюючи все живе навколо в радіусі багатьох кілометрів. Події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу.

До ліквідації наслідків катастрофи було залучено загалом близько 240 тисяч рятувальників. Перші пожежники, які прибули гасити полум’я, не мали спеціальних засобів захисту, тому отримали високі, навіть смертельні, дози радіації.

Але саме завдяки вогнеборцям, які жертвували своїми життями, вдалося запобігти водневому вибуху, що міг відбутися, якби реактор продовжував палати. Згодом підрахували, що загальна радіація ізотопів, викинута тоді в повітря, була в 30 разів більшою, ніж під час вибуху атомної бомби в Хіросімі, і першими, хто відчув її на собі, були працівники станції та рятувальники.

Виступи:

- Мельник Володимир Петрович, голова Вінницької міськрайонної асоціації жертв Чорнобиля;

- Продан Василь Васильович, голова організації «Чорнобиль-єдність», ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії.

Захід супроводжують: книжково-ілюстративна виставка «Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять» (з фонду Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва); відеоматеріали.

 

Оргкомітет

Контактна особа – Мазур Тетяна Миколаївна

Тел.: (0432) 67-03-45