Вільям Шекспір – співець кохання, майстер драми

про літературно-мистецький вечір, присвячений 455-й річниці

від дня народження англійського драматурга, актора, поета

Вільяма Шекспіра 

ПРЕС-РЕЛІЗ 

Закохатися можна в красу,

але полюбити – лише тільки душу!

В. Шекспір 

25 квітня 2019 року о 15 годині у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, ІІІ поверх) відбудеться літературно-мистецький вечір «Вільям Шекспір – співець кохання, майстер драми», присвячений 455-й річниці від дня народження англійського драматурга, актора, поета.

Вільям Шекспір – видатний письменник славетної доби Відродження, національний поет Англії. Його творчість хвилює своєю досконалістю і людяністю. Твори, що дійшли до наших часів – це 37 п’єс, 154 сонети, 4 поеми та 3 епітафії. П’єси перекладені майже всіма основними мовами світу. Їх ставлять на сценах театрів частіше за інших драматургів.

Всесвітню славу Шекспірові принесли його драматичні твори, історичні хроніки, трагедії і комедії. Тут він сягнув такої висоти, що ця творчість і сьогодні хвилює нас. Як найвидатнішого драматурга світу, Шекспіра прославили славнозвісні «Великі трагедії», «Ромео і Джульєтта», «Гамлет», «Отелло», «Король Лір», «Макбет».

Творча спадщина Шекспіра є не лише надбанням минулого, вона не вкривається пилом століть, не втрачає своєї живої краси та сили впливу й донині.

Тільки геніям притаманне довголіття і молодість. Шекспіра читають і переглядають мільйони і кожного разу відкривають для себе щось нове. Драматурги, поети, прозаїки навчаються у Шекспіра й сьогодні. Створені чотири з половиною століття тому, літературні твори Шекспіра живуть і дотепер, хвилюють і зворушують уяву читачів та глядачів. 

У програмі заходу 

Вступне слово

«Шекспірівське питання у шекспірознавстві» – Людмила Іванівна Борох, кандидат філологічних наук, доцент кафедри германських і слов’янських мов ВДПУ ім. М. Коцюбинського. 

Декламування творів

Монолог Гамлета з однойменної трагедії Вільяма Шекспіра – Максим Пилявець, учень 11 класу ЗОШ І–ІІІ ступенів № 26 Вінницької міської ради. 

Музичні виступи

Мюзикл «Ромео і Джульєтта» у виконанні зразкового танцювального колективу «Молодість» Вищого художнього професійно-технічного училища № 5 (художній керівник Вікторія Чешківська). 

Ведуча – Людмила Олексіївна Киричок, в. о. зав. відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. 

У рамках заходу відбудеться презентація книжково-ілюстративної виставки з фондів ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва «Шекспірівське слово у вічність летить». 

Ласкаво запрошуємо поринути в далеку епоху Відродження всіх поціновувачів класичної літератури! 

Оргкомітет 

Контактна особа: Людмила Киричок

Тел.: 67-03-45

Поділитися: