Світ Гоголя сповнений дивами

Фотоматеріали

про літературно-мистецький вечір, присвячений 210-й річниці від дня народження видатного українського та російського письменника, критика М. В. Гоголя 

ПРЕС-РЕЛІЗ

4 квітня 2019 року о 14 годині у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73, III поверх) відбудеться літературно-мистецький вечір «Світ Гоголя сповнений дивами», присвячений 210-й річниці від дня народження видатного українського та російського письменника, критика М. В. Гоголя.

Микола Васильович Гоголь народився 20 березня (1 квітня) 1809 року в селі Великі Сорочинці на Полтавщині. Навчався у Полтавському повітовому училищі, згодом у Ніжинській гімназії вищих наук. У 1828 році М. Гоголь переїжджає до Петербурга. Там він служив чиновником, пробував влаштуватися актором у театр і займався літературою. Акторська кар’єра не лагодилася, а служба не приносила Гоголю задоволення, а часом навіть обтяжувала. І письменник вирішив проявити себе на літературному терені.

«Басаврюк» – перший твір Гоголя, який було опубліковано. Пізніше повість перероблена у «Вечір напередодні Івана Купала». Саме вона подарувала письменникові популярність, адже до цього творчість не приносила Миколі Васильовичу успіху. Оповідання Гоголя «Ніч перед Різдвом», «Травнева ніч», «Сорочинський ярмарок», «Страшна помста» та інші поетично відтворюють образ України. Також Україна була широко описана у творі Гоголя «Тарас Бульба».

Письменник захоплювався містикою і релігією. Найзагадковішим твором Гоголя вважається повість «Вій», створена, за словами самого автора, на основі народного українського надбання. Однак літературознавці та історики досі не можуть знайти доказів цього, що вказує на ексклюзивне авторство письменника-містифікатора.

Інтерес до театру у Миколи Васильовича Гоголя проявився ще в юності, після смерті батька, чудового драматурга та оповідача. Усвідомлюючи всю силу театру, Гоголь зайнявся драматургією.

Микола Гоголь відкрив світові Україну та її героїчну історію, ввів її в світовий культурний контекст. Через твори Гоголя світ майже два століття пізнає нашу країну, наші традиції і духовність, самобутній характер і душу українського народу. 

У програмі:

Вступне слово – Л. Б. Сеник, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва 

Виступи:

  • «Життєвий і творчий шлях М. Гоголя» Т. М. Мельник, кандидат філологічних наук, доцент кафедри германських і слов’янських мов та зарубіжної літератури ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського.
  • «Театральний світ Гоголя» – С. В. Фицайло, керівник літературно-драматургічної частини Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Садовського.
  • Уривок із спектаклю «Майська ніч» у виконанні Богдана Костюка і Олени Пархоменко – акторів Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Садовського.

Музичні вітання:

  • українські народні пісні у виконанні Д. Поліщук, О. Клітинської, М. Петровської (студенти Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича);
  • український народний танець у виконанні зразкового танцювального колективу «Молодість» Вищого художнього професійно-технічного училища № 5 (художній керівник Вікторія Чешківська).

Декламування віршів:

  • вірш про Гоголя у виконанні В. Старовойта, учасника народного театру-студії «Сьоме небо» ВНМУ ім. М. І. Пирогова (режисер М. Ревенко) 

Захід супроводжується книжково-ілюстративною виставкою "Його народила українська земля...".

Ведуча заходу – Юлія Момотюк, в. о. завідувачки сектору журнальної періодики.

Запрошуємо на літературно-мистецький вечір шанувальників творчості М. В. Гоголя та всіх охочих! 

Контактна особа: Момотюк Ю. М.

Тел.: (0432) 67-03-45

Поділитися: