Майстер-клас «Основи петриківського розпису»
Петриківський розпис – це національне мистецтво, яке зародилося у ХІХ столітті в селі Петриківка теперішньої Дніпропетровської області як звичайний селянський стінопис. Поступово розпис поширювався, набуваючи нових рис і здобуваючи мистецьке визнання. Визначним моментом розвитку стала подія внесення петриківського розпису до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО 15 грудня 2013 року.
Петриківський розпис є традиційним українським мистецтвом декорування побутових предметів, таких як посуд, меблі, музичні інструменти, дитячі іграшки та інше. Він характеризується яскравими кольорами, геометричними та рослинними орнаментами, а також символікою, що відображає українську культуру й історію. Петриківський розпис є важливою частиною національної спадщини України.
9 квітня відділ художньої культури та мистецтв організував майстер-клас із майстром, колишнім викладачем петриківського розпису Ганною Григор’євою. На занятті учасники навчались використовувати основні елементи композицій петриківського розпису, дізнались про історію та значення традиційного українського орнаменту.
Захід було організовано для ВПО та вінничан за підтримки громадської та політичної діячки, волонтерки, благодійниці Людмили Станіславенко.