Тренінг "Медіаграмотність" в рамках проєкту FitinFacten для людей елегантного віку
Чотири дні медіаграмотності: поглиблене навчання та інтерактивні вправи!
З 15 по 18 липня 2024 року в Регіональному тренінговому центрі відбувся надзвичайно корисний 4-денний курс з медіаграмотності для людей старшого віку, організований у межах проєкту «Fit in Fakten». Учасники курсу здобули глибокі знання та практичні кейси для орієнтування в інформаційному просторі.
Що вивчали?
1.Факти та судження: розібрали, як відрізнити об'єктивні факти від особистих думок.
2.Маніпуляції та пропаганда: з'ясували, як медіа може маніпулювати інформацією та впливати на наше сприйняття.
Під час занять використовували різноманітні інтерактивні ігри та вправи на платформі «FIT IN FAKTEN». Знайомилися з техніками, якими нас можуть обдурити в інтернеті, шукали назви різних маніпуляцій у головоломці «Якщо знаєш – помічаєш!». Долаючи безліч перешкод (дезінформація, тролі, емоційний контент), учасники пробиралися крізь великий обсяг інформації в «Інформаційному лабіринті». Грали в лото з медіаграмотності.
Учасники на практиці поліпшували свої навички у виявленні загроз в інформаційному світі. Для цього було застосовано:
•калькулятор фейків: відрізняли маніпулятивний контент за допомогою спеціального інструменту на прикладах статей зі ЗМІ;
•платформу НотаЄнота: інтерактивні ігри «Правда чи фейк?» та «НовоМова» для вдосконалення навичок аналізу інформації;
•платформу Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності: проходили тестування на медіаграмотність, перевіряли, наскільки легко нами маніпулювати, і визначили свій рівень медіаграмотності;
•гру «Маніпулятор» на платформі Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності: використовували прийоми маніпуляцій для створення найгіршого ЗМІ з високими рейтингами та охопленням.
Нове у світі медіаграмотності:
•БотЧекер: перевіряли телеграм-канали на достовірність.
•ФейкБумБот: ознайомилися з ботом від Інституту політичної інформації, що тестує медіаграмотність у телеграмі.
Ми вдячні всім учасникам за активну участь і бажання вчитися. Сподіваємося, що здобуті знання та навички допоможуть їм краще орієнтуватися в сучасному інформаційному світі.
Навчання проводили завідувачка сектору «Регіональний тренінговий центр» Marina Semyk та бібліотекар 1 категорії відділу новітніх технологій, економічних і юридичних наук Інга Хачатурян.
Проєкт «Fit in Fakten» реалізується в партнерстві з медіа Куншт
(Київ), Goethe-Institut Ukraine, Фундацією розвитку інформаційного суспільства – Fundacja FRSI (Варшава), освітньою платформою «Facts for Friends» (Гамбург) та бібліотечними асоціаціями Німеччини та Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association за підтримки МЗС.
Відеоматеріали
Поділитися: