Подаровані видання від Москаля Р.

Москаль Р. Тринадцятиканоння: тексти, що створили цивілізацію / худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. — Харків: Фоліо, 2020. — 348 с. — (Схід).

У своїй книжці Роман Москаль вперше в Україні виклав історію китайського канонознавства, зокрема — формування корпусу «П'ятиканоння», «Чотириканоння» та «Тринадцятиканоння», їх вивчення та коментування. У книжці повністю або частково наводяться переклади більшості текстів канонів.

Високий інтелектуальний статус цих текстів забезпечувався традицією та вірою в невичерпність смислів, що в них закладені; переконанням, що їх неможливо остаточно вивчити та пізнати. Тож китайські книжники знову і знову занурюватися в їхню мудрість, як для самовдосконалення, так і для передачі цих знань наступним поколінням. А завдяки коментарям канони адаптувались до викликів нових епох.

Упродовж тисячоліть у Китаї канони вважалися найважливішим духовним надбанням народу, що осмислювалися для розуміння світу, людини та суспільства загалом. Вони власне і сформували китайську цивілізацію, а також справили фундаментальний вплив на країни «конфуціанського ареалу» — Японію, В’єтнам та Корею.

Москаль, Роман. І цзін. Правильно міркувати, щоб передбачати: Вступ до іцзінознавства. Вид. 2. Харків: Акта, 2018. 280 с.

Книжка вперше в Україні знайомить читачів із текстом, який є основою китайської цивілізації — І цзіном, що його вчення звучить по-сучасному в будь-які часи завдяки універсальності законів, котрі становлять підґрунтя цього Канону.

Український читач має змогу ознайомитися з історією дослідження І цзіну у світі, внутрішнюю структурою пам’ятки, основами та базовими поняттями іцзіністики. 

Окрему частину видання являє собою матеріал, що розкриває багатогранність прогностичної традиції в Китаї, яка ґрунтується саме на І цзіні.

Видання адресовано тим, хто цікавиться китайською філософією та культурою, а також широкому читацькому колу.

Поділитися: