Пісні, які співали Ґрохольські з П'ятничан та Стрижавки на Поділлі

Українському читачеві може здатися дивним те, що досить молода пара, яка живе у Варшаві, бере на себе специфічний виклик, який полягає у виданні виконуваних на зламі XIX та XX століття пісень, головним чином пов’язаних із районом Поділля. Ми не є, ані етнографами, ані істориками, ані музикознавцями. Ми вирішили, що було б шкода, щоб ця колекція залишилася доступна тільки для найближчих родичів, тому що, з опублікованими текстами зв’язують нас сімейні питання – до часів Жовтневого перевороту, наші предки протягом кількох сотень років мешкали, між іншим, на Поділлі та Волині.

Зофія з родини Ґрохольских Красицька – з останнього покоління наших родичів, що вступили в доросле життя на цих територіях, вирішила після багатьох років записати пісні, які виконувалися нею та її найближчими від її дитинства до примусового від’їзду, після спалення сімейних резиденцій.

Ми сподіваємось, що це дослідження буде представляти для Вас – читачів, переважно українських – не тільки нагадування відомих пісень та пізнання нових, але й сприятиме роздумам над польсько-українськими відносинами на цих землях, також в цьому конкретному культурному аспекті.

Генрик і Мая Ґрохольські, www.grocholski.pl

Опис книги: 212 стор., 90 ілюстрацій, 24 x 16 см

Видавці: Генрик і Мая Ґрохольські

Видання було видане за підтримки

Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці

Вінниця 2019

Поділитися: