Обласний конкурс творчих заходів, програм і проектів бібліотек «Світло провінції 2015»
Цим Положенням регламентується організація проведення конкурсу творчих заходів, програм і проектів колективів та працівників бібліотек Вінницької області щодо впровадження інновацій у бібліотечно-інформаційне обслуговування населення «Світло провінції» (далі Конкурс).
1.Організатори Конкурсу:
- управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації;
- обласний комітет профспілки працівників культури;
- Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва;
- громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини».
2. Мета і завдання Конкурсу:
Конкурс проводиться з метою активізації роботи бібліотек Вінницької області щодо впровадження інновацій в організацію бібліотечно-інформаційного обслуговування населення.
Конкурс покликаний виявити яскраві інноваційні приклади бібліотечного обслуговування населення та роботи бібліотек у сфері підтримки, розвитку читання; факти сприяння жителями населених пунктів діяльності бібліотек; позитивні результати партнерських відносин з різними організаціями та установами. Ще одне завдання Конкурсу – представити творчо працюючих бібліотекарів – ініціаторів оригінальних ідей у діяльності книгозбірень, що сприятиме підвищенню соціального статусу бібліотечних працівників області.
3. Терміни проведення Конкурсу:
Строк подачі конкурсних матеріалів до науково-методичного відділу ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва – до 10 вересня 2015 року (адреса: 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 73);
e-mail: metod@library.vn.ua; тел. (0432) 67-29-76.
4. Учасники Конкурсу:
У конкурсі беруть участь колективи бібліотек Вінницької області незалежно від відомчого підпорядкування, а також працівники книгозбірень без врахування стажу роботи та освіти.
5. Номінації Конкурсу:
«Працюємо разом! Бібліотека – платформа соціального партнерства».
До розгляду приймаються роботи, де показано до якого бібліотечного творчого заходу, програми, проекту вдалося долучити жителів (від школяра до голови адміністрації (сільської ради) щодо підтримки бібліотеки та результати цієї допомоги.
«Історію пишемо самі! Бібліотека – територія краєзнавства».
До розгляду приймаються роботи, в яких показана активність бібліотекарів та територіальної громади в створенні і проведенні краєзнавчого творчого заходу, програми, проекту і які результати цієї співпраці.
«Читають усі! Бібліотека – ареал читання».
До розгляду представляються роботи у формі реалізованих проектів, програм, сценаріїв масових заходів, наочних форм популяризації художньої літератури.
«Ми цікаві один одному! Бібліотека – майданчик клубів та об’єднань за інтересами».
До розгляду приймаються спільні творчі роботи учасників клубу. (Що збирає вас разом? Що дає вам це спілкування? Цікаві випадки з життя клубу і т.п.).
«Формуємо нове покоління ! Бібліотека – простір для розвитку дитини».
До розгляду представляються найвагоміший творчий захід, програма, проект, здійснені бібліотекою чи працівником для поліпшення бібліотечного обслуговування дітей свого населеного пункту.
«Сприяємо входженню в соціум! Бібліотека – місце тусовки молоді».
До розгляду представляються найзначніший творчий захід, програма, проект, здійснені бібліотекою чи працівником для поліпшення бібліотечного обслуговування молоді свого населеного пункту.
«Ми змінюємося! Бібліотека – зона впровадження інформаційних технологій».
До розгляду приймаються роботи, в яких показано, як змінилося бібліотечно-інформаційне обслуговування жителів територіальної громади із впровадженням нових інформаційних технологій, які результати таких змін.
6. Основні критерії оцінки матеріалів Конкурсу:
- актуальність;
- оригінальність та новизна творчих рішень;
- адресний характер (орієнтація на роботу з конкретними територіальними громадами, групами населення та читачів);
- соціальне партнерство (наявність співпраці з представниками органів влади, місцевого самоврядування, закладів культури, освіти, громадських організацій та ЗМІ);
- якісний рівень представлення конкурсних матеріалів.
7. Вимоги до представлення матеріалів на Конкурс:
7.1. Приймаються:
- колективні та індивідуальні роботи. Один бібліотечний колектив чи працівник може представити роботи в декількох номінаціях.
- роботи, що перебувають у стадії реалізації, нещодавно завершені або відрізняються високим ступенем готовності для здійснення в найближчій перспективі.
7.2. Представлені роботи мають містити:
- титульний лист (назва творчого заходу, програми, проекту, номінація , автор (якщо колективна заявка то повна назва бібліотеки та керівника (ПІБ) творчого заходу, програми, проекту, контактні дані, якщо бібліотекар, то ПІБ, повна назва бібліотеки, контактні дані);
- описову частину творчого заходу, програми, проекту у вигляді: електронної презентації, відеоролику (Дії і зміна слайдів презентації повинні відбуватися автоматично. Презентація повинна відтворюватися на будь-якому комп’ютері. Кількість слайдів – не більше 20. Презентація має зберігати єдиний стиль (колір, шрифт, розмір, накреслення, вирівнювання) і мати титульний лист. Відеоролик може бути виконаний у будь-якій програмі зі створення фільмів. Перший кадр повинен мати назву творчого заходу, програми, проекту, номінації, дані про автора (якщо колективна заявка, то повна назва бібліотеки та керівника (ПІБ) творчого заходу, програми, проекту, контактні дані, якщо бібліотекар, то ПІБ, повна назва бібліотеки, контактні дані);
- видавничу продукцію ( покажчики, сценарії проведених заходів, буклети, рекламні плакати, афіші, листівки про ресурси бібліотеки та проведені заходи).
7.3. Конкурсні роботи представляються і в друкованому вигляді, і на електронному носії.
7.4. Кількість конкурсних робіт від району не обмежено, але не менше 2.
7.5. Роботи, надіслані пізніше 10 вересня 2015 року, не розглядаються.
8. Підбиття підсумків Конкурсу:
- проводиться серед заявлених матеріалів, що надійшли на Конкурс;
- усі матеріали розглядаються експертною комісією, до якої входять незалежні експерти;
- по кожній із номінацій, вказаних в пункті 5 даного Положення визначаються переможці;
- організатори Конкурсу залишають за собою право встановлювати додатково спеціальні призи;
- офіційне оголошення результатів Конкурсу та нагородження переможців відбудеться у вересні 2015 року, в рамках проведення ІІІ Обласного бібліотечного форуму «Бібліотека традиційна, бібліотека інноваційна: місце і роль у розвитку територіальної громади Вінниччини», присвяченого Всеукраїнському дню бібліотек;
- автори робіт надають право на суспільне використання робіт, їх публікацію в друкованому та електронному вигляді.
Роботи, надіслані на Конкурс, не повертаються, не рецензуються і зберігаються у фонді науково-методичного відділу Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва без права комерційного використання.